| adddaa a întrebat:

Imi place de un baiat cu 3 ani mai mare decat mine.

Am fost amandoi intr-o tabara in afara tarii impreuna cu un prof, acolo ne-am intalnit pentru prima data.

Intrebarea mea este urmatoarea: ar fi posibil sa fim impreuna? Adica, e cu 3 ani mai mare decat mine si na, plus de asta are bac, el fiind intr-a12a, iar eu abia boboaca laughing)

In tabara a fost tot timpul de treaba, daca eram in spatele lui ma lasa sa trec in fata, la poze imi ceda locul lui si statea el in margine, cand am fost la club prima data a venit sa danseze cu mine, dar eu nu mi-am dat seama si am plecat in alta parte sad; tot la club mi-a dat sa beau din „bautura" lui, spunandu-mi ca este prea tare, cand luam masa destul de des ne nimeream unul langa altul (pur si simplu, se intampla).

Ce parere aveti? Sa incerc sa-l caut, ar avea rost? Sau sa-l las in pace si sa-l uit? Oare in tabara ar fi putut fi ceva? Mentionez ca de cand s-a terminat tabara n-am mai vorbit cu el, si tot ce-am reusit sa fac este sa-i trimit o cerere de prietenie pe facebook, pe care mi-a acceptat-o dupa cateva zile.

Va rog ajutati-ma big grin Multumesc anticipat! :*

Răspuns Câştigător
| Gabiii a răspuns:

Parerea mea este ca ar fi bine sa-l cauti nu stiu din ceea ce am citit eu inteleg ca te place! Poate ar iesi ceva frumos nu ai ce pierde daca incerci!winking Si varsta nu poate fi o piedica in calea dragostei eu am fost cu un baiat 2 ani si ceva atunci eu aveam 14 ani si el 18 acum am 16 si el 20 si de abia ce ne-am despartit din cauza geloziei lui! sad crying Parerea mea este ca e mult mai bine sa fii cu un baiat mai mare adica ai ce sa vorbesti cu el!winking Si ca o mica paranteza nu mi-a propus niciodata sa ma culc cu el! Cauta-l pe tipul acela nu vad ce ai avea de pierdut!winking

9 răspunsuri:
| ignore a răspuns:

Paote doar e un b de trebuie ca te-a lasat sa treci in fata (baieti dau prioritate la fete) iar cu poza tot asa. daca el nu a mai facut niciun pas spre tine. nu cred ca are rost. difernta de varsta nu e o problema iar cu facebooku poate nu sta l calk mereu.
vezi cand incepe sc daca iti da alte semne sau pe facebook like-uri comm ceva daca nu cel mai bine ar fi sa il uiti.

| alylove15 a răspuns:

I-ai id si vorbeste cu el se vede ca a fost atras de tine...merita sa incerci.
Nu conteaza ca e cu 3 ani mai mare ca tine pana la urma varsta nu conteaza.

| Clarity a răspuns:

Pai ai putea sa vb pe facebook cu el si sa vezi daca va intalniti sau ceva, da ar putea fii ceva dar probabil de scurta durata daca el merge la facultate..., da cel putin ai putea sa incerci, nu piezi nimicwinking

| Gabiii a răspuns:

Eu stiu ca atunci cand visezi ca te respinge de fapt e invers! Adica mie mereu mi se intampla invers! Am visat odata ca am luat 4 in teza la matematica! Dar de fapt am luat 9! laughing

| Gabiii a răspuns:

Poate iese ceva intre voi! Poate imi dai si mie un mesaj sa imi zici daca a mers!batting eyelashes Si succes!winking

| adddaa explică:

Va multumesc tuturor pentru raspunsuri! :X chiar voi incerca sa dau de el, la urma urmei... n-am nimic de pierdut.
Daca as fi putut, l-as fi uitat pana acum. Tot timpul ma surprind gandindu-ma la el, iar in vise apare destul de des, dar in toate ma respinge thinking

| adddaa explică:

Si eu am visat ca iau 4 si am luat 9 si ceva...
Si daca ar fi invers... :-s am dat de un id de-al lui, darrrr acum sper sa-mi dea add happy

| adddaa explică:

Multumesc... sper sa-l gasesc, desi nu mai am nicio pista. Deocamdata bat pasul pe loc sad

| Andrei_7537 a răspuns:

Daca simti ca il placi atunci normal, intreaba-l. Este un lucru normal ca baiatul sa fie mai invarsta ca fata. Daca va iubiti atunci nu vad de ce sa nu fiti impreuna. Contacteazal pe facebook, dativa o intalnire si Succes. Nu stiu ce va pot ura mai bine de atata. Iubitiva mult! Succes!