| JustDoIT11 a întrebat:

Imi place de un baiat de la scoala foarte mult dar nu stiu cum sa-i spun. El e mai mare decat mine cu un an si cand il vad imi zambeste si se uita la mine. Eu locuiesc in Germania de 2 ani, deci vorbeste germana. Eu am invatat limba, dar nu stiu perfect. Cand eram cu o fata din Romania in scoala, el si prietenii lui stateau langa noi. Ea stie mai bine germana decat mine si m-a luat brusc de mana si am iesit din sala. Dupa, ea mi-a spus ca el le-a spus baietilor ca ma place. Nu stiu cum sa incep sa vorbesc cu el. Eu il vad in fiecare zi, dar problema e ca eu am parul scurt si nu tuturor baietilor le plac fetele cu par scurt. Va rog ajutati-ma! Dau funda!

4 răspunsuri:
| Nykwtza a răspuns:

Astapta-i urmatoarea miscare-si atunci atacal (ca'n jungla big grin) glumesc, deci: explica-i ca nu tare stii a comunica in germana, ca esti inca noua. de la inceput fii prietenoasa-nu sari brusc la relatii de "amor" ca sa nu faci o impresie poasta! Si dupa asta totul se va derula cum doresti, fara ca sa-ti dai seama! (ohhh, daca o sa-l faci butin gelos (de ex. sa vorbesti cu un alt baiet) atunci poate vei spori acel "pas" catre relatiile dorite! oricum sper ca te-am ajutat! bafta...

| Ame25 a răspuns:

Daca inteleg eu bine prietena ta il cunoaste pe tip, pune-o sa te ajute cumva sa te prezinte poate...

| DidiEnL a răspuns:

Pune pe cineva sa vorbeasca cu el, sau pune-i un bilet in buzunat, face-ti schimb de nr. de tel. id-uri, adresa de facebook, si asa va imprieteniti. Apropo, nu conteaza cum arati cineva tot va intoarce capul dupa tine si nu dupa poztitia fizica si cea morala, sufleteasca!

Primesc Funda :*?

| Kyoki a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa faci tu primul pas, si incercati sa ajungeti mai intai prieteni si apoi vezi tu mai departe la ce se va ajunge.