| anonim_4396 a întrebat:

Imi place mult de un baiat happy El incerca sa intre in vorba cu mine...se uita la mine dar este timid si as vrea sa fac eu primul pas si sa ii spun tot ce simt pentru el... Dar nu stiu cu ce sa incep. Aveti vreo idee?

3 răspunsuri:
| FemeiaPisică a răspuns:

Nu este nici o ruşine dacă fata face primul pas! Fii prietena lui, comunică deschis cu el şi câştigă-i încrederea. Ca să reuşeşti îţi trebuie răbdare, ştii cum se zice : ''cu răbdarea, treci şi marea.''.

| ჯpLaNe a răspuns:

Castiga-i increderea date pe langa el vorbeste-i frumos si cand esti pregatita saruta-l fara rusine... prin sarut se vede clar daca te place sau nu... daca tu incepi sarutul si el continua inseamna ca te place.

Bafta!

| AdeLinAde a răspuns:

Pai asta nu prea e frumos..sunt baiat si mi s-ar parea corect sa faca baiatul primul pas, dar date pe langa el, vorbeste cu el petrecet-i ceva timp cu el si in final isi v-a da seama ca iti place de el si sigur el va face primul pas, dar este bine sa faci si tu primul pas, daca chiar iti place de el.