| StEfSySu a întrebat:

Buna TPU iar problema cu acel baiat, sad stiu ca ma place. prietenii lui numai au nimic cu mine dar...suntem ceva de genu pe pause, el e cam timid adica nu vrea sa afle nimeni cand place o fata sau ceva de genu, as-i vrea sa-i spun cat d mult il plac dar mi-e rusine. mi-e frica sa nu-l pierd. ce sa fac? stiu ca ma place si eu la fel da nici unu dintre noi nu face primul pas sad
Fundaaaaaaaaa :X

Răspuns Câştigător
| Waterfall a răspuns:

Daca spui ca problema e doar faptul ca el este timid, atunci eu te-as sfatui sa ii dai de inteles (daca nu ai facut asta deja) ca il placi, asta ca sa ii dai lui putin avant. Daca dupa asta mai sunteti inca pe "pause" dupa cum ai zis tu si daca esti sigura ca te place, ai putea sa porti o discutie cu el pe tema asta, sa ii spui ca il placi, insa fara sa ii pretinzi ceva, sa nu se simta obligat. Acum e momentul in care ar trebui sa "actioneze" el.

Eu zic sa nu te avanti sa ii spui "cat de mult il placi" deoarece aici exista si un mic risc sa te faci de ras, probabil stii deja asta. happy
Funda?

4 răspunsuri:
| vladmR a răspuns:

Eu zic sa il lasi pe el sa faca primul pas ...intr-o relatie de obicei trebuie sa fie unu mai tupeist... daca nu veti face niciunu primul pas, o sa il pierzi, o sa te piarda

| euI a răspuns:

Pai daca nu risti nu castigi daca il placi si il vrei langa tine trebuie sa incerci daca si el te place nu vad unde e problema daca iti e mai usorinscris scrie-i un sms sau ma rog te prini tu

| Helpmeeveryday a răspuns:

De obicei daca fetele fac primul pas "baietii sunt morti dupa ele"...
Incearca sa faci primul pas, fa'ti curaj si explica'i tot ce simti...Ba chiar saruta'lhappy
Bafta!

| mony1994 a răspuns:

Daca te place si el nu stiu ca sentimentul este reciproc trebuie sa te duci la el si sa-i spui pentru ca se va simtii bine.nu il vei pierde daca intr-adevar te place