| IoanaFrumushic a întrebat:

Buna TPU imi puteti spune ce este accea o mensturatie? Stiu ca poate ar trebui sa vorbesc cu mama mea despre asta dar imi este putin rusine, credeti ca ar trebui sa o intreb sau pur si simplu sa caut raspunsuri pe google? Dupa parerea mea ar fi mai bine sa o intreb pe mama pentru ca ea stie ce e mai bine pentru mine si imi vrea doar binele...voi ce credeti? Si mai am inca o intrebare prietenul meu Robert mi-a zis ca vrea sa o facem...eu am 15 si el are 19 sa o fac sau trebuie sa mai astept pana cand fac 16 si el 20 si ma gandesc sa fac un baiat care o sa il cheme Alin dar cred ca mama mea nu ar fi de acord deoarece o sa zica ca nu's pregatita si ca trebuie sa imi termin studiile sa fac un liceu mai tarziu o facultate.Deci TPU cine ma poate ajuta.dau funditzăăă!

Răspuns Câştigător
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sărut mîna aparitia menstruatiei este un semn că organele de reproducere se dezvoltă, esti pe cale de a devenii femeie, cel m ai bine ar fi să stai de vorbă si cu mama ta, ea este in măsură să i ti explice că ea a trecut prin asa ceva, si sigur te va intelege. Nu te lăsa păcălită de acel Robert care vrea sex, tu esti un copil momentan nu ai nevoie de o sarcină, termină ti scoala si lasă l pe băiat să vorbească singur. Că dacă rămîi insarcinată el te va părăsii, si va face presiuni asupra ta pentru a avorta, si atunci i ti nenorocesti viața, copilăria si îi faci de rîs pe ai tăi.

7 răspunsuri:
| Oana92 a răspuns:

Eu sper ca e o gluma. Ai 15 ani, ai o relatie, te gandesti sa faci sex si un copil si habar nu ai ce este menstruatia? Daca e adevarat mama ta e complet... pe alta planeta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da' de ce alin pune.i robert sau razvan....copii, asta sigur e intrebare la misto, ce copil de 15 ani s.ar gandi sa faca un copil, sau ce fata de 15 ani, nu stie ce este aceea o menstruatie mai ales ca aceasta isi face aparitia inaca de la varste de 11 ani, hai sa fim seriosi...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Anyway... daca este reala, iti recomand sa vorbesti cu mama ta atat despre menstruatie cat si despre inceperea vietii sexuale si nu te mai gandi de acum sa ai un copil, e prea de vreme, mai tarziu o sa regreti, mai intai ai grija de scoala si mai uita.te si tu la,, desene animate'' adica petreceti copilaria!

| sirD a răspuns:

Mie nu-mi vine sa cred ceea ce am citit.
Sigur ai 15 si nu 11?

| Orr_Cosmin_2000 a răspuns:

Wtf, tu ai 15 si nu ai invatat despre corpul uman?laughing) Asta se invata in clasa a 7-a si in clasa a 7-a ai max14 anirolling on the floor)

| Crisan_Adelina_1978 a răspuns:

Scuza-ma ca iti spun dar poza care ai pus-o este a mea si te rog sa o schimbi pentru ca s-ar putea sa vda cineva cunoscut mie asta si o sa creada ca eu am scris intrebarea! Multumesc anticipat pentru ca ai schimbat poza!