| mariaaaaaaaaaa a întrebat:

In primul rand La Multi Ani! Am nevoie de un sfat. Imi place de un baiat vorbim foarte mult pe mess, etc. Intr-o seara mi-a spus si el ca ma place.Ne trimitem pe mess semne gen :X,:*. M-a intrebat daca il iubesc si i-am zis ca da dupa cate l-am intrebat daca si el, raspunzandu-mi pozitiv[adica Da]. Problema e ca nu vrea sa mai stea cu nimeni (motivul nu-l cunosc dar zice ca s-a plictisit si s-a saturat sa mai stea cu cineva si ca nu mai vrea sa stea cu nimeni). Eu il iubesc din tot sufletul si as vrea sa stau cu el.(il plac de un an dar in momentul in care m-a intrebat daca vreau sa stau cu el s-a bagat aia si totul s-a schimbat) Pot rezolva situatia in vreun fel? Adica pot face ceva ca sa stau cu el? (nu vreau raspunsuri gen vorbiti cat mai mult, sa-i faci complimente, etc. deoarece fac acest lucru si tot nimic nu am rezolvat) Va rog scuzati greselile de ortografie dar sunt foarte nerabdatoare sa primesc raspunsurile voastre FUNDA! App am 15 ani ...Help

7 răspunsuri:
| HolyPotato a răspuns:

Pai, Maria in primul rand motivul pentru care el nu vrea sa stea cu nimeni trebuie discutat cu el altfel nu poti rezolva situatia. Incearca sa vorbesti serios cu el si daca tot stie ca il placi insista putin si mai intreaba-l pana raspunde si iti da un motiv serios. Adica ar trebui sa aiba unul din moment ce si el te place.
Motivul ar putea fi "aia" despre care ai putea da niste detalii sa te putem ajuta mai multstraight face
Si daca intr-adevar nu sta cu nimeni pentru ca s-a plictisit atunci inseamna ca ce simte el pentru tine nu e prea puternic...

| HolyPotato a răspuns (pentru HolyPotato):

Daca imi spui cate ceva despre "aia" te-as putea ajuta mai mult...deci comenteaza la raspunsul meu daca crezi ca-ti pot fi de folos, pentru ca m-am gandit la o posibilitate mai concreta insa nu stiu daca e adevarata pana nu stiu cine e "aia"

| cal3star a răspuns:

Daca nu merge faza cu vorbitul cred ca trebuie sa treci la urmatoarea faza "gelozia"

Crede-ma daca te vede cu un alt baiat si chiar ii place de tine, se va indragosti mai mult. probabil baiatu e parsiv si vrea sa-l placi cat mai mult ori nu te place.

Insa nu cred ca la varsta lui, nu vrea sa mai aiba de aface cu vreo relatie, e inca mic 100% are nevoie si vrea.

Incearca sa nu te arunci nici tu prea mult (sa nu fi disperata).
Si legat de faza cu ":*" si ":X"... si ce daca?
Daca era semn de " 8===D " gata se indragostea de tine? hai sa fim seriosi messu e o tampenie, vorbiti live nu pe mess... una cand e la un suc cu tine.

Si daca va intalniti grup stai mai mult pe langa el, mai punete in poala lui... sunt multe, fi creativa si urmeaza-ti inima

| Roxanaღ a răspuns:

Fal sa creada ca tu nu esti ca si restul fetelor cu care a stat si ca nu se va plictisi cu tine.
Altceva nu stiu ce sa spun. Multa bafta!

| Masacven a răspuns:

Pai, spui ca nu vrei sa iti spunem sa vorbesti cat mai mult, sau sa ii faci complimente, pentru ca nu da nici un rezultat, nu?
Daca faci o actiune, si vezi ca nu ajungi nicaieri, nu te gandesti ca poate gresesti?
Greseala ta, este ca insisti intr-o directie fara sorti de izbanda.
Sfatul meu, incearca sa te detaseji putin, si sa faci pe indiferenta.
O sa vina el la tinewinking

| angelfromabove a răspuns:

Mai intai buna maria si la multi ani.in primul rand si eu am 15 ani si mie imi place de cineva si vorbesc cu el in fiecare zii pe mess. e o coincidenta mare si ma bucur problema este ca eu nu-s in situatia ta adica chiar daca nu ne-am vazut niciodata mi-a spus ca ma iubeste si eu il iubesc si facem ce putem noi sa ne intalnim cat de curand. problema ta, poti sa il ei la o conversatie serioasa si vorbeste si intreaba-l sau poti sa te departezi putin de el, dar ar fi mai bine sa discuti cu el sper ca te am ajutat scuze pentru raspuns ca e prea lung.bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

I am 47 si mi-am cunoscut sotia pe messenger.nu ne-am, vazut nisiodata da ne iubim foarte tare de vreo 22 de ani si avem si copii impreuna.trei.am hotarat sa ne intalnim pentru prima data la boboteaza anul asta.de abia astept. sper sa fie tanara frumoasa, desteapta si cu bani.si harnica si gospodina,si intealegatoare ca ios mai dintr-o bucata, mai din topor asa, imi place sa o mai si bat din cand in cand dar ea e maso...din aia, si nu o deranjaza ba chiar ii place.ei...sanatati si sa -ti mearga messul ghine.