| mariaaaaaaaaaa a întrebat:

In primul rand La Multi Ani! Am nevoie de un sfat. Imi place de un baiat vorbim foarte mult pe mess, etc. Intr-o seara mi-a spus si el ca ma place.Ne trimitem pe mess semne gen :X,:*. M-a intrebat daca il iubesc si i-am zis ca da dupa cate l-am intrebat daca si el, raspunzandu-mi pozitiv[adica Da]. Problema e ca nu vrea sa mai stea cu nimeni (motivul nu-l cunosc dar zice ca s-a plictisit si s-a saturat sa mai stea cu cineva si ca nu mai vrea sa stea cu nimeni). Eu il iubesc din tot sufletul si as vrea sa stau cu el.(il plac de un an dar in momentul in care m-a intrebat daca vreau sa stau cu el s-a bagat aia si totul s-a schimbat)

Pot rezolva situatia in vreun fel? Adica pot face ceva ca sa stau cu el?
(nu vreau raspunsuri gen vorbiti cat mai mult, etc. deoarece vorbim zilnic si tot nimic nu am rezolvat)
Va rog scuzati greselile de ortografie dar sunt foarte nerabdatoare sa primesc raspunsurile voastre FUNDA! Am 15 ani.

2 răspunsuri:
| DealyRKO a răspuns:

Pai,in primul rand el nu doreste sa aiba parte de alta relatie, pentru ca este posibil sa fi suferit din dragoste si ii este frica ca si tu ai putea sa il ranesti, ai putea sa incerci sa il faci cumva sa inteleaga ca tu ai intentii bune si nu ai de gand sa il ranesti

| Chriss4Tinna a răspuns (pentru DealyRKO):

Daca ati fi impreuna acum crede-ma ca nu ar fi prea bine, el cum este nesigur.s-ar comporta cam aiurea, si nu e de condamnat, incearca sa porti o discutie cu el in care sa-l faci sa se deschida in fata ta fara sa fi prea insistenta, si da-i de inteles ca ii poti fi si o prietena de incredere, asa poate iti va spune. si inca un sfat.nu sta sa-l astepti, ma refer...nu prea mult, lasa-l sa vada ca are sanse sa fie fericit cu tine dar daca tot nu vrea ramaneti amici si mergi mai departe. pentru ca in clipa aia in interiorul lui se va trezi un orgoliu care ii va impune sa nu te piarda. si sa ai multa multa rabdare, cine stie ce o fi in sufletul lui. Sper sa fie bine!