| nothinng1 a întrebat:

In ultima vreme a inceput sa-mi placa o colega de clasa.Saptamana trecuta mi-am facut curaj si am invitat-o la un suc, totul a decurs bine si am intrebat-o daca ea vrea sa fie impreuna cu mine dar ea mi-a spus ca vrea dar ii mai trebuie timp.
Poate ma puteti lamurii si pe mine, nu prea reusesc sa descifrez limbajul asta happy

4 răspunsuri:
| irina20 a răspuns:

Posibil sa fie mai timida, nu o presa.Acorda-i timp 3-4 zile apoi intreab-o iar.Nu te indeparta de ea, doar sa nu aduci vorba de asta.Cred ca te place ar e nelamurita, trebuie sa mai afle si alte pareri(prieteni/familie).Tu fi un dulce si n-o scapa din ochi.

| neutrino a răspuns:

Fetei i-a placut sucul, dar nu si de tine. Te-a respins politicos.

| Constantin112 a răspuns:

Poate ca chiar asa este...
Poate ca are nevoie de timp sa vada cum te comporti tu, sa vada daca nu cumva umblii si cu alte fete sau eu stiu ceva de genul.
Vezi ce mai zice cand vorbesti cu ea si iti dau tu seama.

| LovelyKitty2 a răspuns:

E de bine. Da-i timp si veti fi impreuna pana la urma.