| Cojocaru_Bogdan_1999 a întrebat:

Buna, TPU! In urma cu o zi am avut un act sexual protejat, dar a alunecat prezervativul. Imediat dupa o ora am luat pilula de a 2-a zi, dar problema e ca s-a intamplat cu o zi sau 2 inainte de ovulatie. Intrebarea este, care este rata de succes a pastilei daca eram inainte sau dupa ovulatie, nu stiu sigur.

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ea trebuie sa ia pastila de a doua zi, nu tu, bă puță.

| Violleta2022 a răspuns:

Bogdane, cumpara prezervative cu 2-3 numere mai mici, ca sa nu mai alunece dupa cuc!
Pastile de a doua zi are eficacitate de 95%, depinzand strict de corpul femeii, care o poate respinge sau accepta.

| mihai69 a răspuns:

Băieții nu au ovulație, nici nevoie de pilula de a doua zi.

| FaraNumePls a răspuns:

Si te cheama Bogdan?

| MadalinG99 a răspuns:

Salut, Bogdane! Sper ca esti ok, in cazul tau ca esti baiat nu cred ca o sa ai probleme. Te sfatuiesc sa ai grija pe viitor pentru ca sunt boli pe care le poti primi! Sincer esti primul baiat care are ovulatie probabil din intreg universul. (daca esti fata n-ai stres daca ai luat pastila la timp)