| EmoGirl18 a întrebat:

In vara imi placea de un baiat(si el ma placea) si la un moment dat am inceput sa vorbim prin mesaje, am vorbit chiar aproape o saptamana dar, apoi am zis cuiva(o prietena comuna) ca vorbesc cu el si s-a suparat pe mine... ne-am cerat etc. si apoi nu am mai vorbit mult timp dar in vacanta de iarna am inceput iar sa vorbim(de la el a pornit tot) am vorbit putin cateva zile si apoi gata, n-am mai vorbit pana in prezent. Acum daca ne vedem nu ne salutam, rareori mai zic eu sau el ceva cand ne intalnim afara, dar cand stau afara se uita uneori lung la mine sau cu coada ochiului... Credeti ca ma mai place?

Răspuns Câştigător
| MadaMadalina1234 a răspuns:

Pai ce sa iti zic... Incearca sa ii spui : '' ce mai faci?'' Cum se mai simte X si tot asa incercati in momentul de fata sa fiti prieteni iar apoi incearca sa discuti cu el de ce nu ati mai vorbit. daca te place. etc. Si daca spune ca nu te mai place pe balbaite inseamna ca inca mai simte ceva pentru tine. Aceasta a fost parerea mea.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E clar ca te place. intrebarea este de ce s-a suparat ca ai vb cu o prietena comuna. de ce vrea sa tina ascuns un fapt ce oricum va fi stiut si de ceilalti? asta ar trebui sa te preocupe. ce ascunde? daca vroia sa fie cu tine ar fi sarit in sus de bucurie sa afle de la acea prietena ceea ce i-ai spus. in cazul lui-eu zic - sa ai grija. succes.

| ioana21S a răspuns:

Buna,din ce zici tu, parerea mea este ca e interesat de tine.Acordati-va o seansa.(Nu o sa iti para rau). Acorda-i si tu putina atentie, iesiti putin doar voi 2 la o plimbare prin parc, mai spre seara, la un film, distrati-va.Ai rabdare nu sari pe el cu sms si alte chestii, fii calma o sa vina de la sine.Mai vorbiti, discutati, o sa iti dai seama ca te place.El cred ca a avut o deceptie in dragoste daca s-a suparat cand ai zis prietenei tale.Fi intelegatoare cu el, acorad-i timp.Sunt sigura ca nu vrea sa stie nimeni, pana nu e ceva stabil. Pentru asta nu trebuie sa te alarmezi. Uite, eu zic sa il suni sa vorbiti, iti ceri scuze pentru cele intamplate, ii zici, si ii demonstrezi ca poate de acum incolo sa aiba incredere in tine si repet acordati-va o seansa. Poti sa faci tu primul pas cu un sarut pe la cinema sau la cine (stiti voi) Sau il intrebi ....crezi ca s-ar schimba ceva intre noi daca ti-as spune ca te plac? ca simt ceva pentru tine? Incercam cv nou..etc etc. Bafta! ( app e doar parerea mea )

| Δna a răspuns:

Sfat : Asa mi se intampla si mie acum fix la fel, ma enervez in privinta lui, sunt ca o marioneta pentru el... apropo da te place si o sa te placa. Nu o sa se linisteasca pana nu o sa-i faci pe plac. Deci fiti impreuna. Eu m-am impacat cu el si iar m-am certat deci nu-l mai bag in seama. Bafta cu el. :*

| Radu9 a răspuns:

Incearaca sa iei tu legatura cu el ca poate na nu se stie..........Si vezi daca te mai place. Poate se uita lung ca stie ca nu te poate sau nu stie ca te poate avea.Asta e parerea mea de baiat sper ca te-am ajutat.