| Sasha30 a întrebat:

Am o problema. Deci de curand am cunoscut un baiat pe care il plac mult. Am avut un mod mai ciudat de a ne cunoaste dar in seara respectiva i-am dat mesaj si am vorbit. A urmat vacanta in care am vorbit aproape zilnic pana cand a inceput scoala si totul s-a schimbat. Nu prea ma saluta desi eu il salut pe el si cand ne intalnim pe holuri si ma vede isi intoarce capul si nu inteleg de ce. Ieri au avut un meci de fotbal si am fost si eu sa-i vad pentru ca au jucat cu clasa noastra. M-a vazut dar nu am vorbit si dupa mi-a dat mesaj, m-a intrebat daca mi-a placut meciul, mi-a zis cum s-a accidentat. Mi-a povestit multe despre el, despre viata lui(cand vorbeam prin mesaje). Dar cand ne vedem abia daca ne salutam. Ce parere aveti? Cum as putea sa fac astfel incat sa vorbim? Ar trebui sa renunt? De obicei nu renunt usor la un lucru, in orice caz vreau sa fim prieteni, sa ne cunoastem mai bine. Amandoi avem 16 ani. Multumesc anticipat!

3 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai, ar trebui sa il opresti pentru o secunda si sa incerci sa vorbesti cu el.
Sau ai putea sa ii spui asta prin mesaje, daca vorbiti mai mult acolo. Sa ii propuri sa vorbiti mai mult fata in fata.

| CatalinM99 a răspuns:

E si el timid. Stiu sentimentul big grin... Vorbeste cu el in continuare. Eu unul cred ca te place si are sentimentul ala in stomac ...stii cel care nu te lasa sa vorbesti cu presoana respectiva XD

| An0n1m0us a răspuns:

Nu te supara ca nu te baga in seama, uite si eu tot 16 ani am si imi dau seama ca te place...deoarece este timid cand vorbeste in fata ta, dar pe chat poate vorbi... uite fix asa sunt eu cu o fata
imi place de ea dar ea nu stie..si ea tot asa imi face pe chat vb mult si bine si cand ne intalnim parca ne e rusine de unu de altu...ne uitam cu coada ochiului, chestii dinastea..si stiu ca ma place..deci eu iti sun ca ii place de tine dar ii e rusine sa iti spuna