| anonim_4396 a întrebat:

Sunt un baiat de 16 ani care nu stie ce sa faca. M-am mutat in alta scoala in clasa a 9-a si din prima zi am vazut o fata care mi-a facut pe plac. Am mai vorbit din cand in cand, nimic special.Insa din iarna din a 9-a am inceput sa vorbim mai nonstop pe mobil prin mesaje. Dupa in primavara acum un an i-am zis ca o plac si pentru ca a fost prima oara cand am facut asta am dat-o in bara. Si ma-ai mult m-am facut de ras, nu am ales nici timpul si nici modul potrivit. Ea a zis nu,dar a zis ca mai putem fi prieteni. Ei ii placea si inca ii place sa o iau in brate, ceea ce ma mira din moment ce ei nu ii place sa fie luata de altcineva, chiar evita. Ea pe parcursul de un an a avut 2 sau 3 iubiti cu care nu a stat mult si s-a despartit de ei.De atunci am incepuit sa vorbim din ce in ce mai putin prin mesaje, pana cand am ajuns sa nu mai vorbim deloc. Si in vacanta de vara a incercat sa ma mai contacteze insa eu am evitat-o si s-a suparat pe mine. Insa in toamna a fost foarte fericita sa ma vada din nou.Pana in ziua asta noi mergem in statie in autobuz si stam si vorbim pana vine autobuzul. Acum ca imi stiti povestea vreau sa va pun itrebarea... Sa mai incerc odata si sa o intreb daca vrea sa iesim la o intalnire? Sau sa uit de ea? Si daca trebuie sa uit de ea, sa imi spuneti cum as putea?

Răspuns Câştigător
| Sfatosul2012 a răspuns:

Da trebuie sa ii mai spui o data. Ar fi bine sa o scoti la o plimbare si de ce nu la un film.

| anonim_4396 explică (pentru Sfatosul2012):

Si cum as putea sa o intreb? Deocamdata ea abia s-a despartit de un tip cu care s-a tot certat si s-a reimpacat dar acum s-au despartit pe bune.

| Sfatosul2012 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai eu zic sa i spui pur si simplu. Daca vrea sa mearga la un film cu tine. Cel mai bine ar fi un film horror ca sa poti sa o si imbatisezi daca o sa i fie frica. apoi va continuati intalnirea cu o plimbare spre casa.

| anonim_4396 explică (pentru Sfatosul2012):

Bine asa o sa fac.