| bunacefacipa a întrebat:

In ziua ovulatiei am avut contact sexual neprotejat cu ejaculare în exterior iar acum, la 7 zile de atunci ma simt balonata si am o usoara durere de sâni in jurul mameloanelor. Tin sa precizez că iubitul meu are un varicocel ce este posibil sa îi afecteze fertilitatea( nu stim exact daca asa e pentru ca nu am încercat niciodata sa facem copii pentru ca nu suntem pregatiti inca). Este posibil sa fi ramas insarcinata?

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Deoarece sexul a avut loc in ziua ovulatiei, de asemenea, deoarece a fost un sex neprotejat exista o oarecare posibilitate insa imposibil de anticipat/prevazut si in ce masura, de a se forma o sarcina in astfel de conditii. Insa ceea ce se poate afirma fara teama de a gresi este aceea ca dupa trecerea a doar 7 zile este IMPOSIBIL sa apara/sa existe simptome de sarcina. Nici durerea de sa-i si nici balonarea amintita nu reprezinta simptome de sarcina poate mai degraba sa reprezinte simptome premenstruale. In consecinta DA exista si posibilitatea ca sa se formezeo sarcina in egala masura cu contrariul deoarece totusi ejacularea spermei nu a fost in vagin ci undeva aiurea afara. Multa sanatate!

| OnuOnulică a răspuns:

Atâta timp cât contacul sexual a fost făcut neprotejat sunt șanse foarte mari să fi rămas însărcinată.

| Emilian65 a răspuns:

Daca actul sexual neprotejat a avut loc in perioada ovulatiei este posibila o sarcina de la lichidul preejaculator.

| Lorena7712 a răspuns:

Sincer eu nu cred ca ai putea ramane insarcinata.