| Iuliaiulia1993 a întrebat:

Sunt însărcinată? Sa incep cu inceputul... primul meu contact sexual a fost la vârsta de 20 de ani ( cu partenerul actual ) acum am 25 fac 26 in febr. Am ramas însărcinată am facut întreruperea... timp de 3 ani jum nu am avut contact sexual cu iubitul meu. Eu am cm la 28 zile. Pe data de 4 noiembrie am avut contact neprotejat de 4 ori. Pe data de 10 mi au venit niste pete maro si pe data de 11 normal cu dureri. Mi a trecut însă de la acel contact la o săptămână după am inceput sa am dureri de spate de cap si de picioare si ameteli usoare si o ușoară durere in zona ovarelor si trag la pat. Mirosul de mancare nu ma dernaja inainte insa daca il simt dimineata ma cam deranjeaza si orice mănânc daca ma gandesc dupa la ce am mâncat imi cade greu. Mi am facut la in acest interval de 2 saptamani de la contactul sexual 8 teste de sarcina toate negative. Însă imi simt sani mariti si umflati. Este mult prea devreme sa imi arate testul clasic banda o sarcina? Cand ar trebui să il fac? Multumesc

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Cele 4 contacte sexuale neprotejate care au fost intretinute in data de 4 Noiembrie, au avut loc in PERIOADA INFERTILITATII ABSOLUTE a ciclului tau menstrual, adica intr-o zi in care in uter NU putea sa existe un OVUL VIABIL si din acest motiv formarea sarcinii a fost 100% IMPOSIBILA, bineinteles ca in cazul in care ciclul menstrual este REGULAT si are periodicitatea de 28 de zile
Fiindca este determinat stiintific si medical ca in ultimele 9-10 zile ale ciclului formarea sarcinii este complet imposibila si tu te afli in aceasta situatie din moment de in data de 10 Noiembrie adica la 5-6 zile dupa ziua in care au avut loc actele sexuale, a pornit sangerarea menstruala care din spusele tale reiese ca s-a desfasurat similar cu menstruatiile anterioare.
Reiese cat se poate de clar, cert si sigur, ca in aceasta situatie este cu totul imposibil sa se fi putut forma o sarcina, astfel ca in aceste conditii este absolut ilogic, irational si complet INUTIL sa efectuezi teste de sarcina fiindca absolut sigur nu poate fi vorba de asa ceva. Si in plus pentru informarea ta corecta, trebuie sa stii/sa afli ca rezultatul oricarui test de sarcina, indiferent de marca/producator, poate fi considerat VALID, VALABIL si CORECT in proportie de peste 98% NUMAI daca este efectuata dupa trecerea a minim 21 de zile de la data la care a avut loc actul sexual, adica in cazul tau incepand cu data de 25-26 Noiembrie. Multa sanatate!

| Iuliaiulia1993 explică (pentru corbulalbrosu):

Multumesc mult pentru raspuns... eu nu stiu daca cm meu este regulat avand in vedere ca in octombrie menstruatia mi-a venit pe data de 14 si in noiembrie pe data de 10 mi-a curs niste picături maro si pe 11 normal.Nu stiu ce sa cred avand in vedere ca nu am mai avut contact timp de 3 ani jum si de câteva zile ma doare spatele, capul sani s-au umflat enorm si orice mănânc dupa ce termin imi da o stare de greață...

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Iuliaiulia1993):

Ultimul ciclu menstrual s-a suprapus peste perioada calendaristica cuprinsa intre 14.10 - 11.11 = 28 zile. Fiindca ciclul menstrual are lungimea de doar 28 de zile, iar luna Ocombrie a avut 31 de zile, este logic si normal ca menstruatia sa porneasca de fiecare data cu 2 sau 3 zile mai devreme fata de data calendaristica anterioara. Fiindca luna noiembrie are 30 de zile din acest motiv in mod normal urmatoarea menstruatie ar trebui sa inceapa in 8 Decembrie, adica sa se produca cu 2(3) zile mai devreme fata de data de 10(11) cum a fost in luna Noiembrie, iar in Ianuarie 2019 menstruatia va porni cel mai probabil in data de 4 Ianuarie. In concluzie fiindca ciclul tau menstrual este de 28 de zile reiese ca PERIOADA FERTILA in ciclul anterior s-a situat intre 24 si 29 Octombrie. PERIOADA FERTILA a ciclul menstrual actual, se situeaza intre 20 si 25 Noiembrie, iar ziua OVULATIEI va fi in data de 24 Noiembrie, astfel ca in aceste zile, te afli in cea mai fertila perioada a ciclului actual.
Dupa trecerea a 17-18 zile fata de data de 4 Noiembrie, data la care a fost intretinut sexul amintit, este ABSOLUT IMPOSIBIL ca in aceste zile sa poata sa existe chiar si cel mai mic semn/simptom de sarcina. Din acest motiv, toate simptomele mentionate de tine si anume : ""de câteva zile ma doare spatele, capul sani s-au umflat enorm si orice mănânc dupa ce termin imi da o stare de greață..."" pot sa reprezinte simptomele unor indigestii, boli interne, etc, etc, fiindca IN NICI UN CAZ NU reprezinta ""simptome de sarcina"" dintr-un motiv extrem de simplu si anume... in acest moment asa ceva in proportie de 100% NU poate exista.

| Iuliaiulia1993 explică (pentru corbulalbrosu):

Multumesc mult pentru toate detaliile. Va voi anunta saptamana viitoare ce se intampla cu mine... cred ca e vorba de o dereglare hormonala

10 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

La minim 21 zile de la ultimul act sexual, deci in cazul tau in data de 25 noiembrie.

| Iuliaiulia1993 explică (pentru Emilian65):

Am făcut 8 teste pana acum toate negative... este posibil da fiu însărcinată? Sanii sunt umflați de câteva zile

| Iuliaiulia1993 explică:

Din raspunsul tau imi dau seama de nivelul iq-ului tau si umanitatea de care duci lipsa. Mai mult nu ma obosesc sa iti raspund ca ar fi o pierdere de timp 100%

| eugeniu2020 a răspuns (pentru Iuliaiulia1993):

Bravo! atunci vezi sa iti ocupi gura cu ce trebuie, nu cu p..., ca ramai iar insarcinata!

| Iuliaiulia1993 explică (pentru eugeniu2020):

Esti foarte frustrat. Te pot ajuta cu ceva?

| Iuliaiulia1993 explică:

Dai un search pe google: răutatea din tine = complex de inferioritate + stima de sine scăzută! Sărbători fericite!

| eugeniu2020 a răspuns (pentru Iuliaiulia1993):

Pune mana pe carte mai bine, lasa prostiile!