| Buffyii a întrebat:

Incepand de vara trecuta vreau foarte mult sa am un iubit. De curand mi-a placut de un baiat foarte mult dar din pacate el nu ma considera decat draguta. Acum inca nu am gasit baiatul potrivit de care sa imi placa din nou si chiar vreau sa gasesc unul. Stiu ca este cam ciudat dar nu am ce face...Si eu sunt cam timida si daca mi-ar place din nou de un baiat nu as putea decat sa il admir ca sa zic asa dar nu as avea curajul sa fac ceva.

Răspuns Câştigător
| Mgapapy a răspuns:

Tu incearca sa iti faci curaj sa vorbesti cu el macar cinci minute da sa fie fanta in fata si iti dau un pont orice baiat isi da seama cand o fata il place cand este privit direct in ochi alingaby47 id mess am mai multe secrete pentru tine daca vrei sa atragi dupa tine orice baiat ar fi

1 răspuns:
| Lia09 a răspuns:

Draga mea, atunci cand incetezi sa-ti mai doresti un lucru, il obtii.
Nu te mai gandi obsesiv la asta. Cand va veni timpul, stai fara grija ca "fat-frumos" o sa apara.
In privinta timiditatii, incearca sa mai renunti la ea. Fa-ti cat mai multi prieteni, atat fete cat si baieti. Incearca sa socializezi cat mai mult si poate asa vei prinde mai mult curaj.