| Loredana96 a întrebat:

Buna TPU.Incerc sa va povestesc mai pe scurt povestioara mea.Deci am avut o relatie de 2 ani care s-a finisat in toamna anului 2012.Eu l-am lasat pentru ca deja nu mai suportam, era a doua oara cind ma inselase cu alta. Iarna asta de 2 ori m-a rugat sa ne impaca,si imi spunea ca promite ca nu va mai face asa ceva, ca fara mine nu poate si chestii de genul asta.Eu mai simteam ceva pentru el dar nu puteam totusi sa iert ce mi-a facut.In tot timpul asta cit am fost despartiti (aproape un an) el nu a inceput o noua relatie cu o alta fata si nici eu cu un alt baiat.Pe 2 iunie ne-am intilnit la o zi de nastere si am inceput sa vorbim am decis sa fim prieteni si sa uitam tot ce a fost: si bune si rele.Dar se pare ca nu am putut fi doar prieteni si a iesit ceva mai mult.Acum sintem impreuna. Exista doar o singura problema pot spune pentru mine.Nustiu acum cum sa ma comport cu el.In acei doi ani imi scria el mie mesaje, dar si el.Intr-o zi scriam eu prima,in alta zi el.
Acum avem o luna decind sintem impreuna, si eu niciodata nu i-am scris sau l-am sunat ci din contra am asteptat sa scrie el.Si el scrie mai mereu, dar ma gindesc ca poate aici eu gresesc poate ar trebui si eu sa scriu sa nu cred ca mie mi-i totuna si relatia noastra mi-i indiferenta cu toate ca nu e asa.
Voi din experienta voastra ce ziceti?

3 răspunsuri:
| CMaria21 a răspuns:

Sincer nu sunt in masura sa dau sfaturi nu stiu ce e in inima si sufletul tau dar ma gandesc ca daca ai decis sa treci peste e bine si asa iti doresti! Da poate e mai bine sa il lasi pe el nu te gandi ca il chinui prin asta gandeste-te ca asa vei vedea daca depune eforturi sa te recucereasca!

| neutrino a răspuns:

Este greu sa te faci inteleasa atunci cand incurci termenii ( ex: a se finisa nu inseamna a se sfarsi) si, din lene, scrii si gresit gramatical. Din respect pentru tine, incearca sa scrii cat de cat corect si astfel vei avea si respectul celorlalti. In ceea ce priveste povestea ta, este pur alegerea ta de cate ori doresti sa fii pacalita. Nu numarul mesajelor arata calitatea unei relatii.

| Cookie96 a răspuns:

Ar fi bine sa ii dai si tu din cand in cand atentie sa nu il pierzi si sa iti pare rau pe urma.