| Loredana96 a întrebat:

Buna,am nevoie de ajutorul vostru.
De trei ani m-am indragostit de un baiat.Un an am tinut in mine, eram prieteni foarte buni.Ne spuneam unul altuia secrete fel de fel.Pe atunci avem 12-13 ani.Si in toamna anului 2011 a venit si momentul mult asteptam.El mi-a spus ca de fapt eu pentru el nu sint o prietena dar ceva mai mult.Nu am stat mult pe ginduri, si m-am cuplat cu el.In primele luni de relatie era minunat, chiar daca eram copii de 14 ani. Oricum era o relatie si o dragoste periculoasa.Eu neavind experienta, si el la fel.Amindoi timizi,eram obisnuiti sa vorbim doar prin mesaje,ne certam prin mesaje, ne impacam prin mesaje, ne iubeam prin mesaje.Si tot prin mesaje am aflat ca el flirta cu alta fata.Am decis macar la sfirsit de relatie sa dau dovada de un pci de maturitate, l-am sunat si ne-am inteles sa ne intalnim in oras.M-a intimpinat cu un zimbet frumos,(chiar are un zimbet frumos)era fericit, nici macar nu sita cel asteapta.Eu nu am stat mult de vorba i-am spus deodata scurt si clar ca eu nu mai rezist asa, m-am intors si am plecat.Nu am vorbit o luna, si iata ca intr-o zi primesc un mesaj in care el scrie ca vrea sa fim prieteni cum eram cind eram mici.Nu am acceptat,pentru ca stiam ca va fi un pericol sa ma indragostesc din nou de el.
Nu am vorbit mai mult de jumatate de an.Dar iata ca vine vara,vacanta mare, distractie, prieteni.Ne-am intilnit la o zi de nastere.Acolo ne-am distrat, am dansat.Si la un cintec linistit, imi apare el in fata si ma invita sa dansam.Accept...in timpul dansului atit de strins m-a imbratisat, la urma mi-a strins mana, si mi-a sarutat-o.In acea seara am plecat acasa in soc,eram atit de buimacita...a doua zi ma suna si imi spune ca el nu ma poate uita, si chestii de genu
Am acceptat sa fim din nou impreuna, nu ma intrebati de ce pentru ca singura nustiu.De data asta am inaintat,am avut amindoi primul sarut,ma lua in brate,imi incalzea miinile cind imi era frig, ma saruta pe frunte, imi dadea bluza lui cind imi era frig. avea grija de mine.
Si iarasi a inceput sa fie mai rece cu mine.Am rezistat pina intr-o zi, cind deja nu imi mai scria nimic cu zilele.Ne-am despartit.Acum el e fericit cu altele...E totat indiferent.Dar eu stau si pling, si ma chinui sa-l uit.Astept in fiecare zi un sunat, un mesaj de la el, dar nu...
Am avut o relatie de 2 ani cu bune si cu rele, si am pus atita suflet incit acum mi-e greu sa ma impac cu gindu ca s-a terminat.Dar nu puteam rezista cind nu primeam nimic in schimbul dragostei ce i-o ofeream.Era rece cu mine...
Acum prietenul meu cel mai bun vrea sa fim impreuna.El este un baiat super ok, de treaba.E foarte bun la suflet.Dar cum sa fiu cu el daca nu ma atrage?
El deja de 3 ani ma place, si tot asteapta sa fim impreuna.
Oare ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| Danysan a răspuns:

Cum tie ti s-a dar o sansa odata da-i si tu acestui baiat, nu ai de unde sa ti ce si cum.Nu mai alerga dupa altii care spui ca au fost marea ta iubire.Un baiat care te iubeste enorm nu umbla cu altele,sufera si el cand e vb de ceva si isi vede de ale lui. Spui ca nu te atrage -la ce te referi? E naspa sau cum, nu iti place ceva la el, cum se imbraca, cum are freza, comportament sau ce.Stiu cazuri de fete care erau in postura ta.Si ele la fel nu ai atrageau baietii care le vroiau dar sti ce au facut?-o sa razi -au intrat tare in ei -Daca vrei sa fi cu mine trebuie sa te schimbi :Te imbraci asa,incearca sa iti schimbi freza,comporatmenu si crede-ma ca au reusit. Poate o sa ti se para ciudat, dar au reusti sa faca din niste napeti, niste tipi destul de draguti care le iubesc enorm.Ce e cel mai important?-iti spun eu sa fi iubita -Iar cand vine vb de baiatu pe care tu l-ai acceptat si l-ai schimbat, atunci nu ai cum sa te mai indoiesti de iubirea lui.Ia aminte ca ceea ce iti spun sunt fapte reale si am vazut cum o fata buna reuseste sa tranforme un baiat mai asa intr-un baiat oki -dupa care spre uimirea mea, mai intorceau si aletele capu pe strada, dar ce folos pentr-u ca el deja isi avea fata ideala langa el si o tinea de mana!

3 răspunsuri:
| Lumeaîn3D a răspuns:

Interesanta istorioara, dar cel mai interesant este ceea ce va fi. Nu te teme sa iubesti, da-i o sansa baiatului, nu privi in trecut pentru ca nu toti baietii sunt la fel si evident ca nu toti iubesc la fel. Prietenul tau actual te v-a iubi foarte mult, fii sigura de asta. Pur si simplu nu trebuie sa iei totul la inima, sa fii putin mai indiferenta, asa nu te v-a durea atunci cind cineva te v-a trada, Succes! Pupici :*

| Fineas666 a răspuns:

Wow straight face Eu iti zic sa fi cu el daca il consideri putin atragator... da-i o sansa, dar poti sa-i spui asta ca nu prea vrei sa fi cu el dar ii dai o sansa happy uita-l pe celalalt!

| whyexGaming a răspuns (pentru Fineas666):

Are dreptate dai o sansa daca o iroseste nu mai ii dai altawinking.