| Anonima543m a întrebat:

Buna TPU, intrebare pentru fete
La cati ani ati inceput viata sexuala si ce ati invatat pe chestia asta?laughing)

9 răspunsuri:
| ania a răspuns:

La 23 de ani, dupa nunta si am invatat ca lucrurile facute dupa planul Creatorului aduc o implinire si o bucurie care dureaza toata viata.

| Goete a răspuns (pentru ania):

Creatorul asta al tau tare Tolomac mai e, ca planurule lui depind de ce hotaram Noi, si nu ne-a creat in asa fel incat sa actionam toti in conformitate cu planurile lui.
Oare un om ar dace un robot care daca vrea il asculta si face ceea ce omul asteapta de la el, si daca nu vrea nu il asculta? Nu cred ca ar face. Deci ce te face sa crezi ca Creatorul ar fi mai slab cu duhul si ar face asemenea greseala?

| ania a răspuns (pentru Goete):

Ne -a creat in asa fel incat sa fim feiciti doar atunci cand actionam după planurile lui, de aceea toti care fac sex fara casatorie au postludii ratate de vinovăția puternica a mustrărilor de constiinta. Cine nu ii respecta poruncile are parte de consecinte negative, pe plan sexaul de boli cu transmitere sexuala și vinovătie continuă.

| Goete a răspuns (pentru ania):

Eu cred ca ne dezv8em mult de la subiect.
Si... despre care "TOȚI" vorbesti happy?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La 19. A fost nașpa. A doua oară a fost mișto. Sunt băiat și sunt gay.

| Anonima543m explică:

La 15 ani si nu stiu ce sa iti zic ca am invatat dar daca iti iubesti partenerul ar trebui sa o si faci ca este foarte important sexul in relatie

| wintix a răspuns:

Din pacate la 16 jumate. Am invatat ca nu trebuie sa ai incredere in oameni si ca nu era nici o graba. Iti recomand sa nu te grabesti, sa faci asta la momentul potrivit si cu persoana potrivita. Nu castigi nimic daca faci asta prea repede, ba dimpotriva ai niste griji in plus. Sper sa nu te lasi dusa de val si sa cantaresti bine situatia in cazul in care ai sub 18 ani.

| Goete a răspuns (pentru wintix):

Saraca de tine, ai facut sex cu unul care s-a terminat si te-a lasat, fara sa simti adevarata placere

| cristi202 a răspuns (pentru Goete):

Asta e o practică des întâlnită. De aceea wintix are dreptate. Daca tipul vrea doar sex, și ea amina macar un pic, el va fi descurajat și va pleca. Ea va fi fericita că nu a avut o relație doar de dragul sexului.