| anonim_4396 a întrebat:

la mine in sat, s-au auzit niste vorve precum ca eu mi-am inceput viata sexuala cu un baiat care am stat cu el 9 luni de zile. acest lucru nu este adevarat. toate aceste probleme au inceput de cand 2 prietene de-ale mele se pupau cu baietii ( prietenii lor) in fata oamenilor, ii luau in brate spre deosebire de mine eu nu faceam asa ci eram mereu retrasa, rareori cand faceam si eu in acest fel. zilele trecute, s-a dus o persoana la unchiul meu la munca, avand treaba pe acolo si tot odata a venit vorba si despre mine. a inceput ala a comenta si a spune ca de ce nu ma tin in frau si ca sunt destrabalata si ca mi-am inceput viata sexuala cu acel baiatcare am stat 9 luni. adevarul e ca baiatu care am stat are 22 de ani dar nu am avut nici un contact sexual. acum, saptamana aceasta ai mei vor sa ma duca la control la ginecolog sa vada daca mai sunt virgina. eu le-am spus ca sunt, ca nu am avut nici o relatie cu nimeni si asta tot. eu din aceasta situatie am cateva intrebari... ce pot face in aceasta situatie? eu una le.am spus alor mei ca merg la medic sa le dovedesc ca sunt cum trebuie sa fiu si atat. ce sfaturi imi dati? va rog ajutati-ma si va rog nu o luati in gluma

4 răspunsuri:
| mona a răspuns:

In legatura cu zvonurile sa stii ca asa e la sat[am stat si eu la sat si stiu cum sunt unii oameni care din lipsa de ocupatie barfesc vrute si nevrute], nu va fi prima ultima data cand iti vei auzi zvonuri de genu asta, tot ce trebuie sa faci e sa nu le acorzi atentie si sa nu te lasi afectata de vorbele lor...in legatura cu parintii tai, daca tu sustii ca esti virgina atunci fale pe plac si lasa i sa te duca la un control sa se convinga cat de rai sunt oamenii scotand astfel de vorbe

| RetardedRacoons a răspuns:

Sa te rogi ca anul asta sa avem vreme buna ca sa le dea taranilor de lucru pe camp si sa nu mai aiba timp de barfit.

| ioana195 a răspuns:

E o prostie ce zici tu aici straight face daca tu esti sigura pe tine, ca nu ai facut nimic cu acel baiat si inca esti Virgina nu ai de ce sa te stresezi si sa bagi lumea in seama daca ar fi pana acolo, nu stiu unde am ajunge din cauza GURI LUMI. decy stai calma. daca tu sty ca ai fost cumintica tongue

| GirlsLoveLifee a răspuns:

Poi.Daca spui ca nu ai facut nimic nu are de ce sa iti fie frica, mergi la ginecolog si punct.happyIn plus, trebuie sa le arati parintilor tai ca nu iti e frica, si ca esti dispusa sa faci orice pentru a le demonstra ca esti nevinovata.Normal,daca e asa cum spui tu. Daca ai putea sa imi spui, parintii tai stiau de relatia ta cu acel baiat? Sau ieseai fara stirea lor? Sa sti ca mai bine spui tot adevarul, daca minti te asigur ca va fi mai rau si vei avea probleme.Iar cu acele fete te sfatuiesc sa nu prea mai colaborezi, pentru ca te aduc numai in probleme.Mai bine gasesteti alte prietene mai "cuminti", sa spun asawinkingSUCCES!