| Solerado323 a întrebat:

Uitati..Am o problema foarte grava in legatura cu persoana pe care o iubesc.O plac de 2 ani, iar pana acum cateva luni ea nu ma placea.A inceput sa ma placa si..Relatia noastra nu a fost chiar de iubiti, ci.Cei mai buni prieteni, dar ne iubim unul pe celalalt. Eu nu le.am spus parintilor ca o iubesc de cand am inceput sa simt asta, ci le.am spus acum cateva luni. Eu cu fata ne intelegeam foarte bine, ne certam foarte rar inainte, dar..De cand le.am spus alor mei ca o iubesc, ai mei incearca sa faca tot posibilul pentru a evita sa ma intalnesc singur cu ea, sa vorbim si nu au o parere buna despre ea, dar eu o cunosc cu adevarat si stiu cum e ea, dar ai mei nu vad asta.Mi-au cerut pana si parola de la facebook ca sa vada ce vorbesc cu ea. Eu si cu prietena avem impresia ca parintii mei fac orice pentru a ma impiedica sa ies cu ea. Ieri m.au impiedicat sa fac asta, iar din cauza asta m.am certat cu ea, si.Mi-a spus ca daca o iubeam cu adevarat faceam orice ca sa ma pot intalni cu ea. Si mi-a spus ca se indoieste de faptul ca o iubesc cu adevarat si ca nu am facut nimic pana acum ca sa ii arat asta. Si mi-a zis sa nu mai vorbim cateva zile..Si chestia asta m.a durut. Sunt "varza" in momentul de fata si simt ca fara ea nu pot face nimic. Vorbeam in fiecare zi cu ea, si ea inca nu vrea sa vorbim fiindca e suparata pe mine.
Ce credeti ca ar trebui sa fac in situatia asta? Nu vreau sfaturi gen: "gaseste-ti alta" sau alte d.astea..Vreau sa rezolv situatia si sa n.o las balta, fiindca imi pasa de ea, si este suparata si nu vreau s.o dezamagesc iar, chiar daca am facut.o.

Mi.a mai spus si ca, daca vreau sa se schimbe situatia in care am ajuns, trebuie sa ma impun in fata alor mei si sa le zic tot ce simt. Eu sunt mai timid de felul meu, si mi.e teama sa nu agravez situatia spunand sau facand ceva.

6 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Asa este, trebuie sa le dovedesti tuturor ca esti un adevarat barbat!

| Solerado323 explică (pentru neutrino):

Stiu si eu ca trebuie sa le dovedesc. Prietena nu mai vrea sa ne intalnim si sa mai vorbim pana nu rezolv situatia cu parintii mei..Eu asta vreau sa rezolv, dar nu stiu cum.Ce mi.ai spus tu stiam si eu.laughing Mersi, oricum. happy

| neutrino a răspuns (pentru Solerado323):

(Re)citeste legenda "Oul lui Columb" si dupa aceea te rog sa revii.

| Solerado323 explică (pentru neutrino):

Hahaha! laughing Frumos mod de a-mi arata greseala. big grin Chiar daca nu a fost asa.
Eu ti.am spus ca stiam ce mi.ai zis tu, in sensul si ca ma gandisem la chestia care mi.ai spus.o, si referindu.ma si la faptul ca nu prea m.a ajutat raspunsul. big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stai de vorba cu parintii tai, sa vezi ce ganditi de fapt.

| Solerado323 explică (pentru anonim_4396):

Crede.ma, asta vreau sa fac. Dar sunt foarte timid si nu stiu cum sa deschid subiectul cu ei. Acelasi lucri mi l.a sugerat si prietena..Stiu ca nu ar trebui sa fiu timid, in special cu parintii.Dar vreau sa remediez asta.