| maybe123444444444444444444444444 a întrebat:

Buna TPU
Luni am fost impreuna cu un baiat cu 2 ani mai mare
Si amandoi suntem la aceeasi scoala
Si doamna diriginta a aflat...
Ce scuza pot scoate pentru a nu ma certa tinand cont ca ea e profesoara de religie?

4 răspunsuri:
| Tudor_Mihai_1994 a răspuns:

Care ii treaba ei? Ce este mama ta sau mama lui? Eu unul Iasi spune verde in fata ca e viata mea si nu ar trebui sa o intereseze ce fac eu atata timp cat pe mine nu ma intereseaza cu cine este sau cu cine sa duce. Pe scurt mi se rupe de parerea ei

| maybe123444444444444444444444444 explică (pentru Tudor_Mihai_1994):

Da dar nu este doar asta...
Stii pentru asta imi va scade nota la purtare
Si nu stiu cum sa o dau (si mama stie ca sunt impreuna cu el dar nu i-am spus de asta)

| Tudor_Mihai_1994 a răspuns:

Si care este treaba ei? Ce este mama ta sau a baiatului? Eu daca as fi in locul tau daca mi-ar reprosa ceva masi înfoia in gatul ei. Adica ii spun ca ar trebui sa si vada de viata ei si sa nu o intereseze viata mea atat timp cat eu nu o intreb pe ea cu cine este sau cu cine se duce.

| PureIntentions20029 a răspuns:

Ceea ce faci tu in timpul liber nu este problema ei si ea ca profesoara de religie nu ar trebui sa te judece. Asa ca faci ce vrei si poti sa fii certata atata timp cat tu consideri ca este o cearta, dar normal ea nu ar trebui sa se bage.