| sebastianb a întrebat:

M-am certat cu prietena mea acum o luna si nu a mai vrut sa mai vorbeasca cu mine deloc,m-a scos de pe fb,mess si mi-a blocat si nr de telefon. mi-a spus ca nu mai vr sa vorbeasca si sa auda de mine niciodata,dar acum cateva zile m-a sunat si mia sp ca nu poate sa stea certata cu mine,dar mai mult decat amici nu vom mai putea fi niciodata. Dar de cand m-a sunat fff mult la telefon cu o faceam inainte doar ca nu vrea sub nici o forma sa vorbim despre noi. Eu o iubesc enorm de mult si tot incerc sa vb de noi si sa o fac sa ne impacam, dar imi zice ca daca mai deschid odata subiectul despre noi nu o sa mai vr sa vorbim niciodata nici ca amici. Voi ce parere aveti, si ce sfaturi imi dati sa ma impac cu ea. Va rog din suflet daca vreti sa ma ajutati sa ma impac cu ea cu un sfat ceva ca nu mai stiu ce sa fac.sad

8 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

In cazul asta nu ai decat o varianta: sa te racesti fata de ea.

| mona a răspuns:

Deocamdata lasa lucrurile asa cum sunt, nu o inebuni cu impacarea, va veni de buna voie sa te impaci cu ea daca te mai iubeste

| serendipity8300 a răspuns:

Poti sa o inviti in oras si sa va discuti problemele. Vezi daca e dispusa sa treaca peste ce a suparat-o

| neutrino a răspuns:

Mai bine mai suferiti putin pana va trece apoi vedeti-va fiecare de drumul lui.

| blueheart a răspuns:

Hei! Cred ca e foarte suparata pe tine daca a facut aceste lucruri. Si mie mi s-au intamplat de curand si nu m-a durut despartirea de el cat faptul ca m-a sters de peste tot. Cand tii cu adevarat la cineva nu-l stergi de nicaieri pentru ca oricum din inima nu-l poti scoate.
Eu cred ca ea are nevoie de putina liniste,sa se regaseasca. Lasa-i timp si spatiu pentru a face acest lucru. Dar arata-i ce simti pentru ea prin fapte, oricat de mici ar fi ele, arata-i ca poti fi prietenul ei, ca se poate baza pe tine. Are nevoie de incredere acum. Nu o presa, da-i timpului timp si totul va fi bine.
Succes! happy

| BlackEyedGirl a răspuns:

Las-o in pace putin timp, poate ii va trece. Nu o stresa deocamdata cu acest subiect, mai ales daca ai zis ca e atat de suparata pe tine. Dar sunt curioasa de un lucru, ce i-ai facut de ai suparat-o asa tare?

| SchizofrenicPsihedelic a răspuns:

De ce ai aceasta atitudine de ''milog,, si incerci sa te agatii cu forta de o relatie? Renunta la aceasta atitudine si respecta decizia pe care a luat-o, sunt fete destule si o sa gasesti persoana potrivita pentru tine.
Am trecut si eu printr-o situatie asemanatoare cand eram mai mic, in perioada liceului.Am avut o relatie cu o fata care a procedat in acelasi mod cu al tau insa la mine rezolvarea a fost foarte simpla.Ma sunat fata dupa aproximativ o luna, dupa ce a realizat ca era mai bine cand era cu mine si avea o problema care o puteam rezolva eu si sa o ajut, a inceput sa apeleze din nou la mine.Eu odata ce am fost aruncat in modul acesta de o fata, usile sunt inchise oricat de mult as iubii persoana respectiva si numai exista o a doua sansa. Daca esti barbat fi pana la capat chiar daca uneori doare nu merita sa te injosesti pentru o fata.

| Constantin_Diana_1998 a răspuns:

Hoopa... ce i-ai zis de e asa suparata?