| panselutza a întrebat:

M-am indragostit de un vecin din bloc.in urma cu cateva luni si din cate am aflat cred ca si lui ii place de mine. iesim deseori afara povestim dar problema este ca el nu m-a intrebat daca vreau sa fiu prietena lui. Sora lui este prt cu o fata la care ii place de el. Amandoua incearca sa fie impotriva noastra si nu vor ca noi doi sa ne combinam. Au bagat strambe chiar si la sora lor mare de 21 de ani care m-a oprit pe drum si s-a luat de mine presupun ca din cauza ca nu vrea nici ea ca eu sa fiu in preajma fratelui ei.Toate trei sunt impotriva si imi fac doar zile fripte iar eu nu mai suport. Oare ce sa fac sa numai vorbesc cu el? Nu pot sa ii spun toate lucrurile astea fiidnca e foarte timid si nu o sa imi raspunda. Va rog dati-mi un sfat

3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Şi eu cred că ar fi bine să vorbeşti ÎNTÂI cu el, şi nici într-un caz să NU renunţi la el DOAR din cauza celorlalte fete!

| December a răspuns:

Nu conteaza ca e timid. Trebuie sa vorbesti cu el. Mai intai sa-i spui ce simti, sa te asiguri ca si el simte la fel si pe urma poti sa-i spui si de problema asta. Cat de timid poate sa fie sa nu faca chiar nimic?winking

| AnnytaMarrrya a răspuns:

Am fost si eu intr-o situatie de genul si am realizat ca nu fac nimic daca plang. I-am spus si lui dar tot la fel era foarte timid si nu indraznea sa se ia de persoanele respective.Cel mai bine ar fi sa nu-ti pese ce cred ele daca va iubiti/placeti? asta e tot ce conteaza.Ai sa vezi ca la un momendat o sa se sature sa va stea in cale.big grin