| Bernardus a întrebat:

Ma masturbez foarte des si nu sunt circumcis, deci folosesc preputul pentru. a freca glandul. Am incercat sa frec glandul direct cu mana dar ma doare si nici nu simt nimic. Am incercat sa usuc glandul si sa il frec de o bucara de panza foarte moale si fina la atingere si tot ma cam doare. Am incercat cu lubrifianti si tot nimic. Credeti ca e vreo problema? Daca da, cum o pot rezolva?

3 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Probabil ca te masturbezi prea des de ai dureri in toate cazurile mentionate mai sus.

| Bernardus explică (pentru Emilian65):

Dar daca nu frec direct capul nu simt nimic. Si glandul nu prezinta vreun semn de inflamatie sau ceva

| Bernardus explică (pentru Bernardus):

Si nu este neaparat o durere este o senzatie relativ neplacuta, care nu provoaca placere