| anonim_4396 a întrebat:

ma numesc Anca si sunt din Timisoara, va cer sfaturi. Stau singura cu mama, ce este foarte stricta si pe care o urasc. Tin sa zic ca am varsta de 13 ani, de jumatate de an sunt intr-o relatie cu un baiat foarte dragut, e placut, e frumos dar are momente foarte urate, imi cere des poze dezbracata si vrea sa mergem acasa la el sa o facem, va implini 18 ani curand. Vrem sa fugim in lume, ne-am planuit tot drumul, eu as merge cu mare drag, dar insa mi-e frica, dar nu vreau sa ii frang inima mamei. El insista ca vrea sa o facem, pentru a-i arata ca il iubesc, desi as vrea, sunt nesigura, ESTE FOARTE INSISTENT, va rog ajutati-ma, vreau sfaturi serioase, nu oameni pusi pe glume sau altele, va rog

98 răspunsuri:
| MValentin a răspuns:

Părerea mea este sa ai rabdare, crede-ma cand o sa cresti mai mare putin o sa vezi cu alti ochi situatia de acum si poate o sa vezi niste,, laturi,, mai urate ale situației.
Mai stai,, pasiva,, ceva timp si o sa fie bine. Nu iti fa planuri de acum deoarece vei fi dezamagita degeaba.

| Anonimfath555 a răspuns:

Sunt șanse mari să fie cu tine doar pentru altceva

| anca7297 a răspuns (pentru MValentin):

Multumesc de sfat, voi astepta pentru a vedea cum decurge situatia

| Cosimo11 a răspuns:

Nu o face. Vrea doar sa profite de tine.Nu asculta la vrajeala asta de 2 lei

| anca7297 a răspuns (pentru Anonimfath555):

Nu prea stiu, eu vad cu alti ochi situatia

| anca7297 a răspuns (pentru Cosimo11):

Hm, este greu din perspectiva mea sa ma despart de el, imi da atentie si iubire...

| Violleta2022 a răspuns:

La 13 ani tu esti copil foarte mic iar el este considerat pedofil si va face puscarie.
Asa ceva nu este nroal si nici sanatos.
Tu esti copil mic, trebuie sa cresti, sa te dezvolti, sa pui mana sa inveti si sa lasi barbatii in pace.
El vrae sa violeze fetite, de aceea insista si asta nu-i normal, pentru ca nu-i sanatos la cap sa afci asa ceva unui copilas.

| anca7297 a răspuns (pentru Violleta2022):

Da, iti multumesc presupun, dar nu vreau sa imi controlezi viata, nu e un monstru, ma iubeste cu adevarat

| Cosimo11 a răspuns (pentru anca7297):

Eu zic sa iti vezi de copilarie.Si el de Bac.

| corbulalbrosu a răspuns:

Te sfatuiesc parinteste sa judeci extrem de bine ceea ce urmeaza sa faci in perioada viitoare. Insistenta lui si presiunea la care esti supusa NU este deloc de bun augur. Prersoana care te iubeste cu adevarat in mod absolut sigur nu procedeaza in felul/modul precizat. Deschide foarte bine ochii precum si mintea inainte de a fi deja prea tarziu. Multa sanatate!

| anca7297 a răspuns (pentru Cosimo11):

Fara glume te rog

| anca7297 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Multumesc! la fel!

| Sofer a răspuns:

Stai cuminte și nu face prostia sa faci dragoste cu el.

| Cosimo11 a răspuns (pentru anca7297):

.De ce nu vrei sa te pastrezi pentru sotul tau? Nu face lucruri pe care o sa le regreti mai incolo.Asculta de mama ta caci ea tine cel mai mult la tine nu baiatul ala.Da esti indragostita dar nu lasa dragostea sa te orbeasca.

| anca7297 a răspuns (pentru Sofer):

Dar il iubesc :,(

| anca7297 a răspuns:

Nu este toxic de loc

| anca7297 a răspuns (pentru Cosimo11):

... nu stiu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pare mai imatur ca tine deși are 18 ani, un fătălău! Ar trebui sa își caute o fata de vârstă lui nu un copil care pare se că, nu prea are discernământ,nu ști ce te va aștepta dincolo daca pleci cu el, sunt mulți psihopati care își joacă rolul foarte bine,care par îngeri deși în cazul de fata nici măcar despre asta nu putem vorbi. Nu trimite poze cu tine nud că nu ști unde vor ajunge, le poate arata altora, le poate pune pe net orice varianta e posibilă! Ar trebui sa va cunoașteți foarte bine înainte să faci acești pași infantili happy eu îți spun de bine tu faci ce vrei și ce simți,dar sa nu vi aici pe TPU apoi sa te plângi de pateniile cu acest băiat. Poți avea experiențe traumatizante,mai bine ai face bine să îți asculți mana că e singura persoana din lume care îți vrea binele, care te iubește, nu trece peste cuvântul părinților pentrucă ei au experiență și știu foarte bine ce e bine pentru tine.
Insistenta denotă disperare, un om disperat să obțină ceva e un om toxic în viața ta. ești prea mica sa întreții relații la vârsta ta, ar trebui sa te preocupe școala nu prostiile la această vârstă! La această vârstă e firesc să te saruti cu persoana iubita, sa va strângeți în brațe, sa va faceți complimente frumoase și cam atât, restul veți avea timp sa le faceti pe toate la timpul lor după ce va cunoașteți foarte bine.

| anca7297 a răspuns (pentru anonim_4396):

Wow, mersi ca ai luat din timp pentru a scrie asta, apreciez

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anca7297):

Sa fi iubita și sănătoasăwinking de asta mi am făcut contul sa ajut și să fiu ajutat, o seara placuta.

| lulufunny6766 a răspuns:

Nu te duce cu el ca o sa ajungi in Italia la produs...TE MANIPULEAZA

| Vaida_Alin_1997 a răspuns:

Cand te am intrebat cum te cheama si de unde esti

| GeorgianaMihaela9910 a răspuns:

Daca te iubeste cum zici tu, atunci te va astepta mult si bine, si nu mai spune ca iti urasti mama, ca pana la urma cand vei ramane cu buza umflata tot la ea te vei duce sa plangi,
El daca ar fi baiat cu capul pe umeri cat de cat ar fi constient ca esti inca un copil, si nu ar pune presiuni pe tine

| Cineva797406016386 a răspuns:

Nici 16 ani nu ai și îți arde de fugit în lume cu un băiat, și el mai insistă că vrea.
Ști că asta se numește pedofilie și poate face pușcărie dacă se află ceva, nu?
Prefer să cred că sub întrebare este un troll infect

| Violleta2022 a răspuns (pentru anca7297):

La 13 ani parinii trebuie sa-ti controleze viata, nu un pedofil care te-a sedus si violat probabil.
Nu-mi fac eu probleme, dar parintii tai isi vor afce, ca de fugi se va alerta Politia, te vor cauata si te vor prinde, aducadnu-e obligatoriu acasa.
daca refuzi sa mergi acasa, te vor pune in Orfelinat unde potis at pana la 18 ani.
Din pacate barbatul asta care ti-a sucit capul, va intra la puscarie, cu siguranta, pentru seducere, corpupere si intretinerea de raporturi sexuale cu un copil sub 15 ani, unde pedeapsa este cu inchisoarea, intre 3 si 10 ani.

| Goete a răspuns:

Si din ce traiti daca "mergeti in lume"?

| Fatamuntilor a răspuns:

Ancuta,draga atunci cand ceri un sfat,trebuie sa si il urmezi,nu?
Faptul ca ti cere cere poze nud,are momente urate si ca insista sa o faceti, trebuie sa iti dea de gandit
Stiu ca fetele de varsta ta sunt magulite ca baietii cu mult ma mari le baga in seama, dar crede-ma ca nu te iubeste!
Prea des am auzit ca fete chiar si minore, probabil virgine sunt traficate, duse in alte tari si oferite barbatilor cu bani.
Tu in momentul de fata ai doua variante.
Fie il parasesti, fara prea multe discuti, motivele invocate de tine sunt mai mult decat sufiicente.
Fie ii spui sa astepte pana faci si tu 18 ani.II SPUI ca nu vrei ca el sa ajunga in inchisoare pentru ceea ce intenteza sa faca nu e legal si nici moral.Probabil te lasa si va gasi alta fatuca cu care sa se incurce!

| anca7297 a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Dar eu il iubesc, si si el ma iubeste

| anca7297 a răspuns (pentru Violleta2022):

Nu vreau ca nimeni sa imi controleze viata, eu sunt o fiinta libera si tanara, eu voi face ce vreau nu ma intereseaza

| alexalx1234 a răspuns (pentru anca7297):

Ești vai de capul tău. Chiar nu m-ar mira ca tu să fi viitoarea Alexandra Măceșeanu. Ai cam multe figuri în cap fetiță la ăia 13 anișori ai tăi. "Eu voi face ce vreau nu ma intereseaza". Măi să fie. Cam umflată în pene.