| anonim_4396 a întrebat:

ma numesc Anca si sunt din Timisoara, va cer sfaturi. Stau singura cu mama, ce este foarte stricta si pe care o urasc. Tin sa zic ca am varsta de 13 ani, de jumatate de an sunt intr-o relatie cu un baiat foarte dragut, e placut, e frumos dar are momente foarte urate, imi cere des poze dezbracata si vrea sa mergem acasa la el sa o facem, va implini 18 ani curand. Vrem sa fugim in lume, ne-am planuit tot drumul, eu as merge cu mare drag, dar insa mi-e frica, dar nu vreau sa ii frang inima mamei. El insista ca vrea sa o facem, pentru a-i arata ca il iubesc, desi as vrea, sunt nesigura, ESTE FOARTE INSISTENT, va rog ajutati-ma, vreau sfaturi serioase, nu oameni pusi pe glume sau altele, va rog

98 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

La 13 ani tu esti copil foarte mic iar el este considerat pedofil si va face puscarie.
Asa ceva nu este nroal si nici sanatos.
Tu esti copil mic, trebuie sa cresti, sa te dezvolti, sa pui mana sa inveti si sa lasi barbatii in pace.
El vrae sa violeze fetite, de aceea insista si asta nu-i normal, pentru ca nu-i sanatos la cap sa afci asa ceva unui copilas.

| anca7297 a răspuns (pentru Violleta2022):

Da, iti multumesc presupun, dar nu vreau sa imi controlezi viata, nu e un monstru, ma iubeste cu adevarat

| Violleta2022 a răspuns (pentru anca7297):

La 13 ani parinii trebuie sa-ti controleze viata, nu un pedofil care te-a sedus si violat probabil.
Nu-mi fac eu probleme, dar parintii tai isi vor afce, ca de fugi se va alerta Politia, te vor cauata si te vor prinde, aducadnu-e obligatoriu acasa.
daca refuzi sa mergi acasa, te vor pune in Orfelinat unde potis at pana la 18 ani.
Din pacate barbatul asta care ti-a sucit capul, va intra la puscarie, cu siguranta, pentru seducere, corpupere si intretinerea de raporturi sexuale cu un copil sub 15 ani, unde pedeapsa este cu inchisoarea, intre 3 si 10 ani.

| anca7297 a răspuns (pentru Violleta2022):

Nu vreau ca nimeni sa imi controleze viata, eu sunt o fiinta libera si tanara, eu voi face ce vreau nu ma intereseaza

| alexalx1234 a răspuns (pentru anca7297):

Ești vai de capul tău. Chiar nu m-ar mira ca tu să fi viitoarea Alexandra Măceșeanu. Ai cam multe figuri în cap fetiță la ăia 13 anișori ai tăi. "Eu voi face ce vreau nu ma intereseaza". Măi să fie. Cam umflată în pene.

| anca7297 a răspuns (pentru alexalx1234):

Eu nu am figuri, eu vreau sa fiu o tanara libera, asa ca nu ma jigni in asa fel caci tu na ma cunosti, iubi ma iubeste cu adevarat, nu tu un strain

| Violleta2022 a răspuns (pentru anca7297):

La 13 anisori nu esti inca o fiinta independenta, esti un copil mic, care legal este sub tutela parinteasca. ca vreis a nu, parintii tai raspund in fata legii pentru tine, de aceea ar trebui sa te controleze si sa te verifice ca sa nu faci ilegalitati si prostii, dar se pare ca nu si-au facut datoria si te-au scapat din mana, odata ce ai ajuns sa faci ce nu trebuie, la anisorii astia.

| anca7297 a răspuns (pentru Violleta2022):

Mamaie, eu la varsta mea sunt destul de matura, pot face ce vreau, sunt cat de independenta vreau eu

| Violleta2022 a răspuns (pentru anca7297):

Fetita, tu la varsta ta de 13 ani, tot un copil mic esti, indiferent ca te crezi tu matura sau esti mai grasa, ca minte orium nu ai suficienta, odata ce esti incapabila sa intelegi ca ceea ce vrei tu NU se poate!
De aceea exista si lege pentru voi, astia mai cu mot, ca sa va tinem sub supraveghere si sa pedepsim pe toti care vor sa va faca rau.

PS pentru cunsotintele tale si incapacitatea ta de a discerne, nu sunt mamaie, chiar daca sunt femeie in toata firea, adulta.

| anca7297 a răspuns (pentru Violleta2022):

Ce te-ai suparat mamaie, nu ma mai face incapabila da? tu nu esti departe, e doar varsta de tine

| Violleta2022 a răspuns (pentru anca7297):

Mamaie nu sunt inca, dar sunt mama, dar asta nu are importanta cu problema ta actuala, fiindca esti incapabila sa discerni binele de sau macar sa intelegi ca sexul la 13 ani nu-i nici normal si nici legal!
Iar pedepasa celor care intretin relatii sexuale cu un copil sub 15 ani este INCHISOAREA ( intre 3 si 10 ani).
Ca mama ce sunt, daca ai fii copilul meu, i-as face imediat reclamatie la Politie acelui barbat si as pleda pentru inchisoare pe termen cat mai lung, ca sa simta si el durerea pe care o poata simtii o mama, cand fetita ei este violata si batjocorita.

| anca7297 a răspuns (pentru Violleta2022):

Eu nu sunt incapabila, daca esti geloasa ca ma iubescte iubi mai mult decat sotul tau pe tine e treaba ta

| Violleta2022 a răspuns (pentru anca7297):

Mai copilas, eu nu pot sa fiu geloasa pe un violator de copii mici, dimpotriva sunt extrem de nervoasa si suparata ca nu esti capabilq sa intelegi ca ala iti vrea raul, iar parintii tai te neglijeaza si nu vad ce se intampla cu tine.

| anca7297 a răspuns (pentru Violleta2022):

Nu ma lua ca nu am eu mult creier, eu am foarte mult creier si nu m-a violat, ca mi-o placut

| Violleta2022 a răspuns (pentru anca7297):

Sa vedem ce spun parintii tai, cand vor afla despre tipul asta.

| anca7297 a răspuns (pentru Violleta2022):

Dar nu este viol eu il iubesc, el ma iubeste, ce judecata, nu se va ajunge acolo, nu stii ce fel e sa iubesti

| Violleta2022 a răspuns (pentru anca7297):

Iubirea unui copilas de 13 ani este emotionala si foarte schimbatoare.

| anca7297 a răspuns (pentru Violleta2022):

Nu sunt un copil mic. Iubitul meu zice ca sunt foarte matura la varsta mea. :/

| Violleta2022 a răspuns (pentru anca7297):

Iubitul tau zice ce vrei tu ca sa auzi, ca sa te poata atrage doars a faca sex cu tine, asa cum singura ai spus mai sus.
Dar legal, fizic si psihic, tu la 13 ani esti doar un copil, care abia acum intra la pubertate (adolescenta).

| anca7297 a răspuns (pentru Violleta2022):

Ți-am mai zis, nu-s doar un copil, iar el a zia ca mă iubeste

| Violleta2022 a răspuns (pentru anca7297):

Poti sa te minti cat doresti, ca noi, oamenii mari nu putem fii mintiti de un smecheras care are intentii rele.

| anca7297 a răspuns (pentru Violleta2022):

Da nu se va ajunge la judecata straight face eu îl iubesc și el mă iubeste, și eu nu mă mint.

| Violleta2022 a răspuns (pentru anca7297):

Decizia apartine mamei tale, nu tie!
iubirea la 13 ani este pentru papusele, pisicute, catelusi, nu pentru barbati maturi, care te pacalesc sa ai sex cu ei.

| anonim_4396 explică (pentru Violleta2022):

Și de ce mai exact zici că va inebuni de durere? rolling eyes Ce-i așa rău să iubesti? straight face

| Violleta2022 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu de iubit vorbesc eu aici, ca asta cu copilasi nu poate fii iubire, ci atractie si inselatorie.

| anca7297 a răspuns (pentru Violleta2022):

Nu m-a violat și nici nu a profitat de mine. De mama nu îmi pasă cum nici ei nu îi pasă că eu îl iubesc rolling eyes

| Violleta2022 a răspuns (pentru anca7297):

Ufff, greu sa faci sa inteleaga un copil ca a fost sedus si inselat si s-a profitat de trupul lui.
Eu nu-ti pot spune decat un lucru: sper ca barbatul asta sa primeasca ce merita, pentru tot raul care ti l-a facut!
Acum esti mult prea mica sa intelegi ceva, dar in cativa ani vei intelege tu.

| anca7297 a răspuns (pentru Violleta2022):

Ba înțeleg, voi nu înțelegeți că nu mi-a făcut nici un rău și că mă iubește rolling eyes

| Violleta2022 a răspuns (pentru anca7297):

Sper sa te lase in pace si sa plece, sa dispara!

| anca7297 a răspuns (pentru Violleta2022):

Nu a profitat de mine rolling eyes și ce are dacă am intretinut raporturi sexuale? rolling eyes

| Violleta2022 a răspuns (pentru anca7297):

Este ilegal sa intretii raporturi sexuale cu minori (copii mici, sub 15 ani)! Pedeapsa este inchisoare de la 3 la 10 ani!

ia uite aici legea:
Art 218 Actul sexual cu un minor | Codul Penal
(1) Actul sexual, de orice natură, cu o persoană de sex diferit sau de același sex, care nu a împlinit vârsta de 15 ani, se pedepsește cu închisoare strictă de la 3 la 10 ani și interzicerea unor drepturi.

https://lege5.ro/......odul-penal

| anonim_4396 explică (pentru Violleta2022):

Și ce contează dacă e legal sau nu atât timp cât noi ne iubim? straight face rolling eyes

| Violleta2022 a răspuns (pentru anonim_4396):

Spune-i asta judecatorului, cadn iti va trimite iubitul dupa gratii, pentru 10 ani!

| anonim_4396 explică (pentru Violleta2022):

De ce 10 ani? Și nu se va ajunge la nici un judecător. rolling eyes

| Violleta2022 a răspuns (pentru anonim_4396):

Spune-i mamei ca un barbat mare te preseaza sa faci sex cu el!

| anonim_4396 explică (pentru Violleta2022):

Da nu-i violator rolling eyes Când am zis că m-a violat? straight face

| anonim_4396 explică (pentru Violleta2022):

Nu mă presează să fac sex cu el...

| Lizuca1234 a răspuns (pentru anca7297):

Nu, nu te iubeste. el e major si nu are ce cauta langa tine.

| Bogdipov a răspuns (pentru anca7297):

Din clipa in care raspunzi asa nu esti matura! Esti doar proasta. A si am uitat nu te mai victimiza atat. Oamenii vor sa te ajute, la varsta asta nu ai cum sa intelegi

| corbulalbrosu a răspuns:

Te sfatuiesc parinteste sa judeci extrem de bine ceea ce urmeaza sa faci in perioada viitoare. Insistenta lui si presiunea la care esti supusa NU este deloc de bun augur. Prersoana care te iubeste cu adevarat in mod absolut sigur nu procedeaza in felul/modul precizat. Deschide foarte bine ochii precum si mintea inainte de a fi deja prea tarziu. Multa sanatate!

| anca7297 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Multumesc! la fel!

| doctorandus a răspuns:

Vezi sa nu ajungi la produs.

| Mosotti a răspuns:

Pai te contrazici, ori iti urasti mama, ori iti e sa nu ii frangi inima?! Ca sunt opuse notiunile astea!

Daca si tu simti nevoia sexuala, fa-o, insa sa se protejeze sa nu ramai gravida, atata tot, sa nu vi dupa aia "s-a intamplat", nu trebuie sa se intample sa ramai gravida.
Ca pana la urma si daca faci, te simti si tu bine, nu doar el, asa ca nu e problema, dar depinde de tine ce simti, nu sa iei decizia mecanic, fie ca accepti fie ca nu accepti. Faci cum simti tu.

Nu pleca in lume ca e o prostie, ala oricum nu te prea vrea pentru o relatie mai serioasa cred. Insa in timp vei vedea ce si cum, acum profita de iubit si simtiti-va bine si vedem ce o mai fi dupa.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Stai cuminte cu maica-ta si lasa prostiile. Ala vrea sa te scoata la produs, nu altceva.

| Fatamuntilor a răspuns:

Ancuta,draga atunci cand ceri un sfat,trebuie sa si il urmezi,nu?
Faptul ca ti cere cere poze nud,are momente urate si ca insista sa o faceti, trebuie sa iti dea de gandit
Stiu ca fetele de varsta ta sunt magulite ca baietii cu mult ma mari le baga in seama, dar crede-ma ca nu te iubeste!
Prea des am auzit ca fete chiar si minore, probabil virgine sunt traficate, duse in alte tari si oferite barbatilor cu bani.
Tu in momentul de fata ai doua variante.
Fie il parasesti, fara prea multe discuti, motivele invocate de tine sunt mai mult decat sufiicente.
Fie ii spui sa astepte pana faci si tu 18 ani.II SPUI ca nu vrei ca el sa ajunga in inchisoare pentru ceea ce intenteza sa faca nu e legal si nici moral.Probabil te lasa si va gasi alta fatuca cu care sa se incurce!

| anca7297 a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Dar eu il iubesc, si si el ma iubeste

| Fatamuntilor a răspuns (pentru anca7297):

POATE ca tu il iubesti...
dar ma indoiesc ca si el te iubeste! NU asa se manifesta iubirea.
Nici macar 14 ani nu ai!
NU asa iti manifesti independenta.
Daca faci ce iti cere in cel mai bun caz tu vei ajunge la Centru de plasament, iar iubitul la inchisoare.

| anonim_4396 explică (pentru Fatamuntilor):

Și ce dacă nu am 14 ani? Iubirea nu are vârstă rolling eyes

| Fatamuntilor a răspuns (pentru anonim_4396):

E adevarat!
Dar si e oarba.
Iar tie inca vad ca nu ti-a cazut valul de pe ochi.
Vad ca stii sa iti aperi interesele.
Dar v-ati inceput viata sexuala, iar tu banuesc ai mensruatie, poti ramane oricand insarcinata.Ca sa nu mai vorbim de bolile venerice..Corpul tau este micut, aparatul reproducator insufiicent devoltat
Acel barbat poate oricand sa abandoneze.Iar acel lucru te va durea enorm.
Pleaca de langa el, pana nu prea tarziu!
Nu sunt impotriva iubirii adolescentine, atata timp ca actiunea se rezuma la ceva normal.

| anonim_4396 explică (pentru Fatamuntilor):

Nu o să mă abandoneze. Mereu a zis că mă iubește straight face

| Fatamuntilor a răspuns (pentru anonim_4396):

Asa e la inceput! Pana devine violent ca vei face ce doreste el!
ai incercat sa iesi cu colegi de varsta ta?

| anonim_4396 explică (pentru Fatamuntilor):

Nu îl văd în stare să devină violent, suntem împreună de jumate de an. Și nu am încercat să ies cu cei de vârsta mea. straight face

| Fatamuntilor a răspuns (pentru anonim_4396):

De la 16 -17 ani, dar mai bine 18 raspunzi pentru faptele si chiar te poti muta cu iubitul tau.
Care o fi la momentul respectiv.El sau altul.
Daca zice ca te iubeste va astepta pana atunci.
Nici raporturile sexuale nu sunt legale.
Mama ta il poate denunta oricand pe el, si oricat veti incerca sa fugiti, veti fi prinsi.Mai devreme sau mai tarziu.
Iar iubitul tau va ajunge la inchisoare.Iar tu nu vrei asta.

| anonim_4396 explică (pentru Fatamuntilor):

De ce va ajunge la închisoare? Am mai zis, îl iubesc, ce rău în asta? Voi chiar habar n-aveți cum e să iubiți pe cineva. rolling eyes

| Fatamuntilor a răspuns (pentru anonim_4396):

Pentru ca iti cere poze indecente
pentru ca a facut sex cu un copil sub 15. In ochii legii, asta e viol.
pentru ca intentionati sa fugiti
da-i sa citeasca acesta postare, poate isi da seama ca nu e bine ce face

| anonim_4396 explică (pentru Fatamuntilor):

Dar nu e viol, de ce nu mă înțelege nimeni? rolling eyes Eu chiar țin la el și îl iubesc straight face

| LoveSleep a răspuns:

Nu credeam ca la 13 ani poti gandi atat de putin.
Cum v-ati planuit drumul? Spune-mi si mie.
Pleci din Dorohoi in Bucuresti, luati avionul, zburati in Maldive, va deschideti acolo un lanț de hoteluri de lux si traiti pana la adanci batraneti?
Ai 13 ani, tu realizezi ca ai nevoie de bani si sa te duci la un WC public, nu? De unde faceti rost de bani pentru planul vostru? Si cat crezi ca dureaza niste bani?
Ce faci daca ramai gravida? Cresti un copil? Ai habar cum?
Ce faci daca te trezesti prin Spania drogata cu vreo 5 burtosi care asteapta sa faca sex cu tine?
Ai 13 ani, ai zis ca esti matura pentru varsta ta. Cum esti matura daca vrei sa fugi in lume cu gagica-tu?

Nu e nimic in neregula in a avea un iubit. Poti sa faci si sex daca vrei, la 13 ani, cu conditia sa ai ceva in capul ala. Sa stii ce faci, ce consecinte au faptele tale si sa faci totul pentru ca asa vrei tu, nu pentru ca asa vrea el.
Dar tu vrei sa fugi cu prințul pe un cal alb.
Chiar nu ai creier deloc? Gandeste si tu putin.

| anca7297 a răspuns (pentru LoveSleep):

Nu ma intereseaza de caterinca ta, clar?

| LoveSleep a răspuns (pentru anca7297):

Daca din ce am scris eu tu ai inteles ca e caterinca, iti urez bafta in viata, o sa ai nevoie din plin.
Incearca totusi sa nu faci copii, nu mai sunt bani pentru ajutor social.

| Andreeush a răspuns:

" vrea să o facem pentru a-i arăta că îl iubesc" pe bune?
El are 18 ani, e normal ca la vârsta lui să zboare hormonii în el însă la tine nu se gândește deloc. Pe el îl interesează să își urmărească scopul, adică să se culce cu tine.
Tu ce crezi că se va întâmpla mai departe? Că o să fugiți în lume? Ce viitor crezi că ai putea avea dacă pleci de acasă?
Tu la 13 ani nu te poți descurca singură, nu o să îți poți lua un job, nu o să fii independentă financiar.
Mai bine rămâi la tine acasă, ocupate de școală și nu te lăsa vrăjită de vorbele acelui băiat.

| Sofer a răspuns:

Stai cuminte și nu face prostia sa faci dragoste cu el.

| anca7297 a răspuns (pentru Sofer):

Dar il iubesc :,(

| Goete a răspuns:

Si din ce traiti daca "mergeti in lume"?

| Alverto a răspuns:

Ce rahat de țară, ce rahat de unire și adaptare europeană de rahat in p'm
Ce copii distruși, ce copii distruși. vă faceți un caca de viitor, sa vezi tati că vin vremuri grele, o să faci un copil pe la 14-15, el o să spună că merge la muncă pe când stă doar în baruri și seara te bate, după vin probleme financiare... De ce? Pentru că nu te ai abținut din a te baga singura in prostie in copilărie și pentru că nu ai o educație financiară corespunzătoare. citește și tu întrebările celor de acum câțiva care au făcut aceleași lucruri.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pare mai imatur ca tine deși are 18 ani, un fătălău! Ar trebui sa își caute o fata de vârstă lui nu un copil care pare se că, nu prea are discernământ,nu ști ce te va aștepta dincolo daca pleci cu el, sunt mulți psihopati care își joacă rolul foarte bine,care par îngeri deși în cazul de fata nici măcar despre asta nu putem vorbi. Nu trimite poze cu tine nud că nu ști unde vor ajunge, le poate arata altora, le poate pune pe net orice varianta e posibilă! Ar trebui sa va cunoașteți foarte bine înainte să faci acești pași infantili happy eu îți spun de bine tu faci ce vrei și ce simți,dar sa nu vi aici pe TPU apoi sa te plângi de pateniile cu acest băiat. Poți avea experiențe traumatizante,mai bine ai face bine să îți asculți mana că e singura persoana din lume care îți vrea binele, care te iubește, nu trece peste cuvântul părinților pentrucă ei au experiență și știu foarte bine ce e bine pentru tine.
Insistenta denotă disperare, un om disperat să obțină ceva e un om toxic în viața ta. ești prea mica sa întreții relații la vârsta ta, ar trebui sa te preocupe școala nu prostiile la această vârstă! La această vârstă e firesc să te saruti cu persoana iubita, sa va strângeți în brațe, sa va faceți complimente frumoase și cam atât, restul veți avea timp sa le faceti pe toate la timpul lor după ce va cunoașteți foarte bine.

| anca7297 a răspuns (pentru anonim_4396):

Wow, mersi ca ai luat din timp pentru a scrie asta, apreciez

| anonim_4396 explică (pentru anca7297):

Sa fi iubita și sănătoasăwinking de asta mi am făcut contul sa ajut și să fiu ajutat, o seara placuta.

| MValentin a răspuns:

Părerea mea este sa ai rabdare, crede-ma cand o sa cresti mai mare putin o sa vezi cu alti ochi situatia de acum si poate o sa vezi niste,, laturi,, mai urate ale situației.
Mai stai,, pasiva,, ceva timp si o sa fie bine. Nu iti fa planuri de acum deoarece vei fi dezamagita degeaba.

| anca7297 a răspuns (pentru MValentin):

Multumesc de sfat, voi astepta pentru a vedea cum decurge situatia

| FantasyBoy a răspuns:

In principiu, o fata care a avut ciclu menstrual s-a transformat in femeie.Nu are rost sa vorbim de "maturitatea psihologica", evident ca la 13 ani o fata nu e suficient de matura psihologic, dar asa, exista si fete batrane de 50 de ani, groaznic de imature!
Insa, ar trebui sa-i ceri iubitului tau sa mai astepte macar doi ani, daca te iubeste cu adevarat va accepta, apoi puteti pleca unde doriti. Cat despre "frant inima mamei", daca e posesiva, stricta, nu inseamna automat ca te iubeste si ca va avea mari pareri de rau daca la 16 ani te duci sa-ti vezi de viata ta.

| Lizuca1234 a răspuns:

Draga fata, acel baiat este cu tine doar pentru simplul fapt ca vrea sa te dezvirgineze. stai acasa si nu te mai intalni cu el. la 13 ani ar trebui sa iti vezi de treaba ta, nu să te gandesti daca o faci cu careva sau sa ai relatii. esti inca un copil. nu o urî pe mama ta, la un moment dat o să ii dai dreptate,

| Dddonkey a răspuns:

Sa trecem peste ideea ca te iubeste asa de mult ca ajunge sa te hartuiasca cerandu ti poze nud (nu stiu daca asta e semn de iubire sau nevoia lui personala, nu neaparat ce crezi tu ca te iubeste asa de mult incat nu poate trai fara o poza cu tine dezbracata) Hormonii joaca un rol important la varsta pe care o are el.
Ai cerut sfaturi de la oamenii si cand ti le ofera spui ca faci ce vrei si nu te intereseaza ce cred altii, atunci de ce ceri parerea altora in primul rand.
Dar cu toate astea unde plecati? Unde stati voi tinand cont ca esti minor si probabil primul hotel va raporta la politie ca unul de 18 ani a venit cu o minora sa isi caute camera. Va duceti sa stati cu cortul? Esti sigura ca dupa cateva "sedinte" este posibilitatea sa ramai singurica? Ce vei face in cazul ala? Sun o pe mama nu? ce altceva ce poti face in situatia aceaia? Sansele ca voi doi sa deveniti o pereche cand el cere poze cu disperare poze in loc sa doreasca doar sa aiba o discutie cu tine sau un ceai la varsta lui arata ca e foarte imatur(ceea ce poate e si normal la 18 anii, multi nu sunt maturii nici la 25). Dar sa spunem ca traitii impreuna o perioada, unde vedeti voi, dar sansele voastre sa devenitii un cuplu fericit si sa dureze cum iti imaginezi tu acum in imaginea pe care ai creat o de fluturasii agresivii de partea ta sunt foarte micii.
Sa stii ca o relatie normala nu incepe asa, viata nu e un film in care fugi de acasa si traiesti in nebunia de moment. Totii la varsta aia sau chiar si mai tarziu din cauza emotiilor puternice sau sperantei mintea umana creaza idei irationale. Sunt femei mult mai mature decat tine si experimentate care au ajuns in situatii foarte dificile din cauza similare. Sa speram ca nu ajungi undeva pe mana unor organizatii de trafic de organe sau prostitutie.
Am avut o prietena apropiata care a fugit la 16 ani de acasa tot intr o situatie similara ca a ta. Durerea pe care o vedeam pe fata mamei era incredibila, nu am mai vazut o persoana asa de terminata de durere si ingrijorare(si de obicei mamele se gandesc la ce e mai rau pana au stiri reale ca esti in regula sau te intorci acasa). Deci nu incerca sa gandesti ca lumea pe aici e impotriva voastra sau a ta, dar sunt lucrurii in viata in care iti trebuie discernamant si sa fie trecut prin viata putin sa ajungi sa iei decizii asa de importante si poate chiar sa iti afecteze viata pentru todeauna. Daca mama ta face un stop cardiac cand afla ca ai fugit?
Cand fiecare medaj iti spune sa regandesti situatia, asta este dintr un motiv nu ca noi vrem sa fii tu nefericita. Societatea a decis unele regulii scrise si chiar nescrise ca urmare a protejarii copiilor ca tine.
Gandeste te bine la ce faci, ce spui, cui iti oferi copilaria, cu cine iti pwtreci timpul ca sunt lucrurii in viata pe care nu le poti da inapoi dar te pot afecta pentru restul vietii sau te vor urmarii mereu.

| anca7297 a răspuns (pentru Dddonkey):

Chiar nu ma intereseaza ce prietena de a ta a fugit nu stiu unde, ca nici nu am citit, dar tot degeaba esti si tu

| Dddonkey a răspuns (pentru anca7297):

Pai si atunci de ce pui intrebari? Sau doar cauti atentie?
Pui intrebari oamenii iti vor raspunde in functie de ce cred poate nu ceea ce asreptu tu. Fa ce vrei e viata ta!

| Cineva797406016386 a răspuns:

Nici 16 ani nu ai și îți arde de fugit în lume cu un băiat, și el mai insistă că vrea.
Ști că asta se numește pedofilie și poate face pușcărie dacă se află ceva, nu?
Prefer să cred că sub întrebare este un troll infect

| Stelian2015 a răspuns:

Esti troll!

| Stelian2015 a răspuns:

Si niciunul nu observa rolling on the floor

| raMLesS a răspuns (pentru Stelian2015):

Bravo frate, vad ca esti printre cei mai inteligenti de aici laughing
Fa-te vanator de scammeri laughing Ai o capacitate de a distinge adevarul de minciuna mult mai dezvoltata decat majoritatea oamenilor.
Credeam ca sunt singurul care si-a dat seama ca e troll rolling on the floor

| CiprianZisSpartanu a răspuns:

Ai 13 ani vezi-ti de viata ta ca ala doar vrea sa ti-o traga, gandeste-te la d-astea mai tarziu ca nu-ti trebuie acum sa belesti carasul

| Cosimo11 a răspuns:

Nu o face. Vrea doar sa profite de tine.Nu asculta la vrajeala asta de 2 lei

| anca7297 a răspuns (pentru Cosimo11):

Hm, este greu din perspectiva mea sa ma despart de el, imi da atentie si iubire...

| Cosimo11 a răspuns (pentru anca7297):

Eu zic sa iti vezi de copilarie.Si el de Bac.

| anca7297 a răspuns (pentru Cosimo11):

Fara glume te rog

| Cosimo11 a răspuns (pentru anca7297):

.De ce nu vrei sa te pastrezi pentru sotul tau? Nu face lucruri pe care o sa le regreti mai incolo.Asculta de mama ta caci ea tine cel mai mult la tine nu baiatul ala.Da esti indragostita dar nu lasa dragostea sa te orbeasca.

| anca7297 a răspuns (pentru Cosimo11):

... nu stiu

| catalin1625 a răspuns:

Bună! Nu sunt aici să fac mișto de tine, ci încerc să ajut.
OK.
În primul rând, aș vrea să spun că și eu sunt de aceeași vârstă cu tine - am tot 13 ani. Cum tu te-ai prezentat, mă voi prezenta și eu. Sunt Cătălin și sunt din Iași.
În primul rând, tu nu ai vârsta de consimțământ. Nu o spun eu, o spune legea. Uite aici: https://lege5.ro/......odul-penal
În al doilea rând, planul tău de a, citez, „fugi în lume" cu iubitul tău pare cam nefondat, pueril. Nicăieri în lume nu te vei putea angaja înainte de vârsta de 15 ani.
În al treilea rând, poate fi condamnat pentru viol. Nu contează că tu spui că îl iubești, unui judecător nu i-ar păsa asta, având în vedere faptul că, după cum am spus, nu ai vârsta de consimțământ, care este de 15 ani.
Dacă este foarte insistent este din cauza hormonilor, simte nevoia să... atingă și el ceva, ca să fiu diplomat.
Eu zic să te mai gândești cel puțin încă o dată. Dar dacă intră poliția pe fir... îl vor aresta clar. Iar tu vei fi pusă în fața unei decizii - te întorci acasă sau ești dusă la orfelinat.
Ce ți-am spus eu este pur obiectiv, este exact ce spune legea, nu eu. Dacă vrei totuși ceva subiectiv... ți-aș spune să nu o faci, pentru că ți-ai distruge adolescența și viața, în general. De ce? Pentru că dacă vei face un copil la 14-15 ani, va trebui să abandonezi școala, va trebui să ai grijă de copil. Iar el probabil va pleca și va dispărea în neant, probabil căutând altă copilă de 12-13 ani căreia să îi facă acest lucru. Crede-mă, și tata îi spunea mamei mele cât de mult o iubește, dar totuși m-a abandonat și pe mine, cât și pe ea când aveam 3 luni.
Acesta este un sfat. Dar decizia îți aparține, fie că este o decizie bună sau una rea.

| catalin1625 a răspuns (pentru catalin1625):

Link-ul este aici, am văzut că nu funcționează: https://lege5.ro/......odul-penal

| catalin1625 a răspuns (pentru catalin1625):

Nu merge deloc link-ul, dacă îl vrei ți-l trimit în privat.

| lulufunny6766 a răspuns:

Nu te duce cu el ca o sa ajungi in Italia la produs...TE MANIPULEAZA

| Anonimfath555 a răspuns:

Sunt șanse mari să fie cu tine doar pentru altceva

| anca7297 a răspuns (pentru Anonimfath555):

Nu prea stiu, eu vad cu alti ochi situatia

| anca7297 a răspuns:

Nu este toxic de loc

| PaulBarosanu a răspuns:

Ala e parlit daca se baga cu tine la 13 ani. Ar trebui sa il lasi sa se duca singur unde vrea.

| Gafy a răspuns:

Nu te lăsa condusă de valul lui ca el are 18 și ru 13 și încă tu nu realizezi nimic la 13 ani ce o sa plătești dacă o faci

| Vaida_Alin_1997 a răspuns:

Cand te am intrebat cum te cheama si de unde esti

| ȘerbanTeodor1 a răspuns:

Dacă te-ar iubi ți-ar mai cere poze nude?

| raspundcred a răspuns:

Nu,nu,nu,nu. Ai 13 ani, corpul nedezvoltat, el vrea doar sa profite de nestiinta ta. Este ilegal pestru un baiat de 18 ani sa aiba o relatie cu o fata minora. Te rog deschide ochii!