| rujcolorat77 a întrebat:

mai incolo am sa ma duc la farmacie sa cumpar un lubrifiant, am 18 ani happy Nu ma excit deloc, iubitul meu are 28. are mare experienta. chiar mare! Mi-e frica sa o fac, din cauza ca doare, deci cum spuneam azi ma duc la farmacie sa iau
Ce fel de lubrifiant sa iau? sa ma excit, sa nu ma doara?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti sugerez sa cumperi un lubrifiant pe baza de apa. Acesta este cel mai bun si are un pret accesibil, singurul dezavantaj ar fi ca se usuca destul de repede. Oricum, este mai bun fata de cel pe baza de ulei, pentru ca acesta are mai multe dezavantaje, putand sa subtieze prezervativul si sa-l rupa.
Daca ti e frica din cauza durerii, inteleg ca esti virgina.
Normal ca nu te poti excita, pentru ca tu stai doar cu gandul la acest lucru si nu e bine deloc.
Roaga-l pe prietenul tau sa te ia usor si sa aveti un preludiu mai lung.
Spune i sa ti vorbeasca frumos si sa ti spuna vorbe care sa te incurajeze precum ca nu ai de ce sa iti faci griji.
Cu cat vei fi mai stresata si cu gandul la durere cu atat va durea mai mult si acesta nu va reusi sa faca mare lucru.
Daca te calmezi, relaxezi, o muzica usoara pe fundal e perfect.
Gandeste te ca, toate fetele au trecut prin acest lucru si ca nu se moarelaughing)
Si plus ca, daca ai si lubrifiant, usor usor va aluneca imediat, plus ca nici nu iti vei da seama cand durerea se va transforma intr-o mare placere.
Bafta! :*

4 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Clar chiar se vede are mare experienta din moment ce nu-i in stare sa excite o domnisoara de 18 ani, nu va inteleg fetelor de ce va plac astia mai batrani? nu vreti prospaturi?

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Poti sa-ti pui si tot tubul de lubrifian rezultatul va fi tot acelasi daca ala nu-i in stare sa te excite

| corbulalbrosu a răspuns:

Daca iubitul tau este catusi de cat dotat nu va reusi o penetrare "din prima" care sa nu fie foarte dureroasa oricat ar fi de experimentat si de tandru.Chiar si in cazul unui preludiu prelungit executat la marea arta si folosirea oricarui tip si orice cantitate de lubrefiant durerea va fi intensa daca pana in prezent nu te-ai autosatisfacut prin masturbare intravaginala manuala sau folosirea unui obiect. Excitarea depinde de starea ta psihica si mentala iar durerea depinde de grosimea penisului si gradul de relaxare a muschilor vaginali. Lubrefianul nu suplineste nici unul din aceste 2 aspecte.

| Emilian65 a răspuns:

Daca baiatul are mare experienta si tine la tine, stie cum sa lucreze acolo jos ca sa nu te doara. Lubrifiantul este si el bun pentru ca ajuta la alunecarea mai usoara a penisului in vagin si face ca durerile sa fie mai mici si suportabile.Ia un lubrifiant pe baza de apa.