| Kristinake a întrebat:

Mi'am cumparat cablu de date pentru nikon d3100 si nu merge, adica nu'mi apare nimic, ce pot face?
Va rog am nevoie de ajutor, pentru ca toata ziua incerc sa fac ceva si nu se primeste. crying
scuzati categoria.

3 răspunsuri:
| Rayyy a răspuns:

Bună,
În primul rând, ai încercat să deschizi camera? Dacă doar ai conectat cablul la aparatul foto şi apoi la calculator este normal să nu ţi se întâmple nimic, întrucât trebuie să deschizi camera şi să selectezi opţiunea de conectare.
În al doilea rând, aparatul tău nu are un driver, adică un software pe care trebuie să îl instalezi astfel încât să fie recunoscut? Poate şi asta ar fi o problemă.

| DjBl3ndar a răspuns:

Treubie sa instlezi USB-ulwinking.

| Kristinake explică:

Din pacate nu are nimic nici un driver, adica cand il aprind se aude un zgomot si aparatul se aprinde, iar daca fac poze nu le pot vedea.