| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU.

Mi-am mintit prietena inainte sa ma cuplez cu ea ca am avut vreo 3 prietene, dar eu de fapt nu am mai avut niciuna inaintea ei, am 17 ani, imi era frica sa nu ma refuze din acest motiv. Acum parca ma simt vinovat si vreau sa ii spun adevarul + ca, cred ca tot o sa afle, daca se supara pe mine ca am mintit-o si se desparte de mine, ce parere aveti?

4 răspunsuri:
| Catalion a răspuns:

Nu trebuia sa minti de la bun inceput. Trebuia sa spui adevarul sau daca nu vroiai sa recunosti ceva, puteai macar sa spui ca nu vrei sa vorbesti despre trecut si gata. Ar fi aiurea daca se desparte de tine daca ii spui acum, dar daca te macina asa de tare, spune-i.

| h3r a răspuns:

Bucură-te de relație în continuare și aia e.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cred ca te-ar fi placut mai mult daca ar fi stiut de la inceput ca ea e prima. Acum, n-ai de unde sa stii cum reactioneaza ea la minciuni: s-ar putea sa te inteleaga sau s-ar putea sa-si piarda increderea in tine.

Spune-i si aia e

| COSMIN20041705 a răspuns:

Buna,hai sa te invat ceva ca eu stiu cum e cu fetele am 24 de ani si am avut 2relatii serioase de 2 ani si in rest relatii de 2-3saptamani 1 luna din astea am avut vreo 10.
Ideea e unui fete ii plac 2lucruri:
1.Sa fii sincer cu ea
2.Sa nu incerci sa fii altcineva decat cine esti
Asa ca incearca sa i spui adevarul si spune-i ca ai minti o pentru ca ti a fost frica sa nu te refuze.
90%Sanse te ierta, eventual te va iubi si mai mult deoarece ea va vedea prin asta cat de mult tii la ea si cat de mult ti ai dorit aceasta relatie