| Bogdana123pisi a întrebat:

Mie îmi place de un baiat foarte dragut... El este in clasa cu mine... Eu il plac la nebunie... Simt ca nu pot traii fara el...cum il pot face sa ma placa?

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Macar te-a remarcat? Ti-a observat prezenta ta in clasa? I-ai dat macar vreodata de inteles printrun semn cat de mic ca il placi ca il agreezi? Fiind colegi l-ai putea ruga sa te conduca o data spre casa si te asigur ca ar intelege aluzia sau dorinta ta de a deveni prieteni.Incearca deoarece nu ai nimic de pierdut.Succes.

| neutrino a răspuns:

Misiune imposibila.

| SkyPilot a răspuns:

Nu poti sa faci sa te placa, dar poti sa il faci sa te observe. Incepi prin a-l privi in ochi. Zambeste-i cand ii surprinzi privirea, lasa-te surprinsa privindu-l pe furis si cand te vede lasa ochii in jos, vorbeste mai mult cu el si inainte de a incepe sa vorbiti da-ti parul de pe fata (urmareste ce fac alte fete cu baietii pe care ii plac daca nu stii ce spun). Vezi cum merge pana aici. Daca e interesat, poate sa actioneze el mai departe, daca e mai rusinos se va inrosi, va pune ochii in pamant si nu va scoate un cuvant dar asta inseamna ca te place happy In ultimul caz trebuie sa fii mai tupeista si sa il inviti tu. Cere-i sa te conduca acasa, poate va opriti cateva minute intr-un parc pe o banca si te poti lipi discret de el. Cred ca mai departe te descurci si singura happy

| drogh a răspuns:

Nu poţi să faci pe cineva să te iubească cu forţa şi cu sila, trebuie să-i câştigi dragostea în timp. Cel mai bine ar fi să stai mai mult prin preajma lui şi să îi atragi atenţia în diferite moduri, să fii foarte comunicativă, dar în acelaşi timp liniştită. Nu încerca să devii o obsedată pentru că asta îl va face să se îndepărteze de tine. Fii tu însuţi, cucereşte-l prin simplitatea ta. De asemenea, fii cât mai drăguţă la îmbrăcăminte, nu ceva foarte îndrăzneţ dar fin acolo, merge. Când vezi că este are nevoie de ceva, tu demonstrează-i că se poate baza pe tine. Îndrăzneşte încet, încet prin gesturi mici şi cine ştie ce se va întâmpla...