| vacanze a întrebat:

nu stiu ce se intimpla si ma ingrijorez, deacum doua saptamini in fiecare noapte am somn umed de parca ai jurat sa fie asa, ma incomodeaza, exista o metoda de tratament? cum se intimpla? se intimpla ca in fiecare noapte am cite un vis romantic si la un moment dat bahhhh. sunt baiat si am 20 ani., plz help

3 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Starea ta e oarecum normala,doar frecventa pare sa fie putin cam problematica.
Asa ca,seara evita filmele cu continut mai deocheat,poarta pantaloni largi de pijama si fereste-te de lenjerie stramta,iar in timpul zilei cauta sa faci sport,cumva trebuie sa te eliberezi de tensiune si daca nu reusesti s-o faci tu ziua,o va face corpul tau,noaptea.
E doar o faza trecatoare,poate fi legata si de astenia de primavara, sa stii, ai tu un episod cu incarcatura sexuala sa spunem, dar va trece cu o viata sexuala normala si regulata.
Pana atunci, cauta sa eviti orice care ti-ar putea inflacara imaginatia!

| mihai69 a răspuns:

Tratamentul cel mai simplu (dacă nu ai o fată la îndemână): o masturbație înainte de culcare te va ajuta să scapi de poluțiile nocturne. Și îți va oferi și un somn mai liniștit.

| Negoiu a răspuns:

Stai liniştit, e primăvară,„mişcă" hormonii, o prietenă ţi-ar face foarte bine, dacă e numai cum spui nu e nimic anormal, o să fie bine!