| jasmine11 a întrebat:

nu stiu cum sa mai fac sa i recapat increderea prietenului meu in mine, pentru ca si-a pierdut-o cand ma tot sunau altii baieti si ma invitau la suc, nu am acceptat niciodata, si nu inteleg de ce si-a pierdut-o, si nu stiu cum sa o recapat,, si as mai vrea sa il uimesc cu ceva romantic.(am facut o cina romantica acum nu demul )as vrea ceva mai original help!

4 răspunsuri:
| RimePeHartie a răspuns:

@killerkiss ea vrea sa ii castige increderea nu sa il minta! Cu minciuna nu recapeti nici'o incredere, e mai rau daca afla ca il minti dupa se poate despartii de tine. Eu zic sa numai raspunzi la nici'un apel. Sau daca te suna alti baieti le spui ca ai prieten si daca nu inteleg pune'l pe el sa vb cu ei sa se convinga ca nu ai nici'o treaba cu ei. Daca ii spui totul o sa vada ca nu te ascunzi de el si o sa stie ca poate avea incredere in tine.

Si ceva romantic... faceti ceva impreuna, ceva ce ii place lui. Sincer nu stiu ce sa te sfatuiesc aici deoarece nu stiu ce fel de tip este. Deci gandeste'te bine si fa'l sa te descopere mai mult!

| Jigsaw a răspuns:

Pai de ce dai numarul tau tuturor baietilor daca tu ai prieten? straight face

| killerkiss a răspuns:

Pai...in primul rand si eu am trecut prin asta. Ca sa-i recastigi increderea nul mai lasa sa vada ca te suna alti baieti sau ca te invinta in oras. Sterge apelurile,mesajele,conversatiile pe mess,tot, asa ca el sa nu poata vedea. Si daca te intreba daca te-au mai chemat baieti, minte-l. Nu ii spune ca da pentru ca o sa se enerveze. Spune-i ca nu te-au cautat si gata. Nu-i nimic rau daca il minti putin atata timp cat nu te duci cu alti baieti la intalnire.
Si in al doilea rand pentru surpriza romantica ai putea sa faci si alceva in afara de o cina romantica. Ai putea sa facet impreuna un lucru care ii place lui. De exemplu daca lui i place sa se uite la fotbal, poti intr-o seara sa mergi la el sau el la tine si sa stai cu el, sa va tine-ti in brate si sa va uita-ti la meci. Aici tu stii ce ii place prietenului tau.
Succes. happy

| diclorofosfat a răspuns:

Nu sunt de acord cu killerkiss, nu trebuie sa il minti, intr-o relatie nu e loc de minciuna, daca te pune la incercare si pune un prieten sa te invite, iar dupa tu ii zici ca nu te-a mai sunat nimeni? o sa fie si mai rau. De ce nu pui un status pe mess si nu numai, ca iti iubesti prietenul la nebunie si nu mai e loc de cineva in inimioara ta, sau ceva ce sa le sugereze tuturor ca tu esti ocupata! Vorbeste cu el, comunicarea conteaza mult, daca primesti sms de fata cu el, raspunde sec, "nu ma mai deranja, am prieten, il iubesc " asta o sa-i placa. Iar de surpriza romantica, poate un picnic la apus doar in doi?
Bafta, si tine minte, intr-o relatie nu e loc de minciuni.