| anonim_4396 a întrebat:

nu vreau sa intru in detalii o sa fiu scurta si al obiect despre acest baiat am vb intr'o postare de acum maxim o saptamana. Eu plac un baiat(care are 28 ani, iar eu 20) dintr'o localitate de langa orasul in care locuiesc (pe acesta l'am cunoscut ducandu'ma in timpul vacantei pe acolo)..simt si stiu oarecum ca ne placem reciproc dar nici unul nu a facut primul past adica sarutul...asa ne tinem de mana,ne sicanam, ii place sa ma supere ca cica sunt foarte draguta etc (jocuri copilaresti).El este genul de baiat care arata foarte bine fizic si asa toate fetele il cam plac,este genul de baiat care stie sa se comporte cu o fata,este magulitor,are vorba dulke mereu, este mai smecherasi, din cate am auzit cam sta cu mai multe fete dar toate fiind c.e si cred ca daca ar sta cu o fata mai cuminte ma gandesc ca s'ar schimba cu toate ca imi este frica ca ma va face sa sufar etc(am uitat sa precizez ca eu sunt intr'o relatie de 7 luni dar care sincera sa fiu nu mai merge ne certam mai mereu )..am iesit in cluburi, am iesit pe afara, stranduri etc facandu'ne mereu ochi dulci si filtrand..eu am tras de timp mereu adica asteptam sa vina ceva de la el am zis ca timpul le va rezolva pe toate ..problema este ca el a plecat in Italia si am inteles ca acolo este ca si acasa a plecat la munca ce este drept si nu se va intoarce curand. de cand a plecat sunt foarte posomorata si trista as zace toate ziua in casa fara pofta de viata si gandidu'ma cum pot vb cu el sau cand se va intoarce sa contiuam ..imi este dor de el ..am facebookul lui dar de o saptamana de cand a plecat nu a intrat delok..as vrea macar sa vb daca nu se poate mai mult..nu stiu cum sa mai procedez..nu vreau sa il uit dar nici sa mai sufar asa. vreau sa nu fi plecat in Italia ..va rog ajutati-ma cu sfaturi.ce ati face daca ati fi in locul meu? (stiu ca ma place mi-a zis o prietena de acolo ca i-a zis ei "ca ma place ca sunt frumoasa, finuta, cuminte etc dar nu face el de mine etc""adica se simte sub nivelul meu si nu vreau sa creada asta ..il plac)..multumesc

14 răspunsuri:
| BlackheartQueen a răspuns:

Buna!
E usor sa iti dai seama ca te place. Poate nu a facut un pas pentru ca tu esti intr-o relatie si nu a vrut sa strice lucrurile intre tine si partenerul tau sau poate pur si simplu nu isi doreste o relatie. Iti dai seama ca nici prietenul tau probabil nu se simte tocmai bine daca esti rece cu el si il tratezi cu indiferenta. De ce nu te desparti de el? Nu are rost sa stai cu cineva doar de dragul de a avea o relatie. Cat despre baiatul care iti place, de ce nu ii dai un mesaj? Il intrebi cand se intoarce. Daca ramane acolo e clar ca situatia se va schimba intre voi. Tu poate esti dispusa sa il astepti dar crezi ca el va face acelasi lucru? Nu ai ce sa faci momentan, e normal sa te simti asa. Din pacate, doar timpul le rezolva.

| FashionVictim93 a răspuns (pentru BlackheartQueen):

Am doar facebookul lui.el nu stie ca il plac nu am vb despre relatii etc pana acum in ceea ce ne priveste ..astept sa intre pe facebook dar nu stiu daca vá intra ..am inteles ca se va intoarce de sarbatori dar este prea mult timp pentru mine o sa imi fie greu... sper sa se intoarca cat mai repede ...cu actualul am certuri inainte de al cunoaste pe acest baiat pot spune ca el ma indepartat oarecum de el(eu inca mai dau sanse relatiei )..baiatul acesta stie ca relatie mea nu merge tocmai OK ..multumesc pentru sfaturi

| BlackheartQueen a răspuns (pentru FashionVictim93):

Nu merita sa dai sansa unei relatii in care nu esti fericita. Daca ai inceput sa tii la altcineva, e deja un semn ca relatia n-ar trebui sa mai existe. Dar tu faci ce doresti.
Nu stie ca il placi dar un baiat isi da seama de unele lucruri. Plecarea lui complica lucrurile. Va intra pe facebook si iti va raspunde la mesaj. happy Daca se intoarce in decembrie definitiv, ar merita asteptarea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Asa si?!
nu inteleg ce vrei. sa ti-l aduc de o aripa din Italia?

| FashionVictim93 a răspuns (pentru anonim_4396):

Vreau sa imi dai un sfat. daca sa il mai astept si sa fac ce am in plan adica sa fiu cu el sau nu merita

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Deci,aicishea nu e lucru curat! Ce-ai mai fata, te bagi singura in gura lulpului? "El este genul de baiat care arata foarte bine fizic si asa toate fetele il cam plac, este genul de baiat care stie sa se comporte cu o fata, este magulitor, are vorba dulke mereu, este mai smecherasi, din cate am auzit cam sta cu mai multe fete dar toate fiind c.e", nu te intrebi de ce au devenit alea curve? din cauza baiatului asta care ti-a luat mintile cu "ambalajul si papagallu lui ". stai in banca ta si cauta-ti alt prieten ca o sa ai de suferit pe viitor, ai 20 de ani si tot copila esti, incearca sa vorbesti cu mama ta sa vezi ce te sfatuieste

| FashionVictim93 a răspuns (pentru anonim_4396):

Stiu ca "ma bag in gura lupului" dar ma gandesc ca nu o fi stat pana acum cu o fata cuminte si numai cu c.e si cand spun asa nu se datoreaza nimanui asta ci ele sunt asa majoritatea faceau trotuarul prin Italia cel putin asta am inteles din ce vb baietii cand ne adunam in legatura cu fetele din zona respectiva si cu cele cu, care a fost el si oricum nu statea f mult cu ele o saptamana doua maxim si dupa ce m'a cunoscut nu a mai fost cu nici o fata a iesit cu mine in club, am mers la stranduri, venea mereu unde stau ca la cine am stat are magazin/ bar (adica ex a sunat'o pe una din orasul unde locuiesc eu sa vina la el la ora nu stiu care noaptea 2 -3 si ea a venit si toata noaptea a stat la el si a plecat dimineata tipa si faza este ca nu se comporta dragostos cu ele ci le vb asa nepasator in schimb cu mine o face.din oras pana in localitatea respectiva faci 20 min cu masina. )..sunt indragostita de acest baiat nu pot renunta la el si nu stiu ce sa fac(astept sa se intoarca din Italia sau daca intra pe facebook in perioada asta sa pot vb cu el ..nu vreau sa ii zic ca il plac dar vreau sa ii dau de inteles asta ..as vrea sa fiu cu el dar imi este frica sa nu ma faca sa sufar dupa.

| anonim_4396 explică (pentru FashionVictim93):

Capul face, capul trage! Eu mi-am dat cu parerea iar daca tu crezi ca am gresit este treaba ta, sa ma scuzi dar parca te vad peste vreo luna cum intrebi ce sa faci ca sa-l uiti si cum sa treaca mai repede durerea din suflet

| FashionVictim93 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu am zis ca ai gresit scuze daca ai inteles asta..caut pareri si multumesc pentru parerea ta. deja sufar asta vreau sa intelegi ca daca mi'ar fi fost usor renuntam imediat.

| anonim_4396 explică (pentru FashionVictim93):

ma scuzi, eram putin aiurea si nu mi-am dat seama, daca suferi si vrei sa nu mai suferi mergi in vizita la neamuri, in alte localitati, umpleti timpul liber cu alte activitati dar da-l uitarii ca ma nervozez, te bag in calculatorul FBI-ului pana am sa-ti gasesc adresa, intr-o noapte fara luna o sa simti o adiere de vant ( sa nu te sperii ca deschid eu geamul ) dupa care o sa vezi o silueta fermecatoare ( ca de ursoi ) care se va indrepta catre tine iar cu glas suav ( mor mor mor ) o sa te anunte ca te rapeste. Dintr'odata ai sarit din pat plangand, te-ai dat seama ca afost un vis kiss adeca cum, tocmai ursul sa te rapeasca? Doooamne fereste si pazeste! pai cine stie ce-ti facea ala prin padure?
sper ca ti-am mai descertit fruntea un pic si nu mai esti asa suparata kiss

| Demonull a răspuns:

O vai ne-am indragostit.o vai o sa doara.mereu doare happy
Pai ce-i drept, chit ca ma injuri e cam papalapte pretenul asta a tau, nu exista ''nu ma bag ca sunt sub nivelul ei'' te bagi daca iti place tipa, doar ca lui probabil ii lipseste curajul primirii unei respingeri.si jocurile astea ma cam sacaie pe mine.ea nu se baga ca vai mi-e frica ma raneste, el nu se baga ca nu are curaj si uite asa va uitati unul la altul. Eh, ce sa fac eu nu prea va inteleg
A plecat, ok. daca e asa cum zici tu ar trebui sa te caute cu un ''buna ce mai faci'' un banal, buna.Acum nu vreau sa fiu rautacios dar italiencele cam fura inimi ..si portofele da asta e alta poveste laughing daca ma intelegi. Inca ceva, pentru sanatatea ta si a celor din jur cand iti propui ceva, cum ar fi ''un tip nou'' iesi din relatie nu iti tine partenerul pe post de rezerva.e deranjant.crede-ma

| FashionVictim93 a răspuns (pentru Demonull):

Nu nu o sa iti zic nimic. am cerut pareri ..multumesc pentru parerea ta

| Demonull a răspuns (pentru FashionVictim93):

Daca ai si inteles ceva, e super

| Fulbaster a răspuns:

Scuze ca spun asta, dar poate nu te place, pentru ca este la o varsta in care vrea sa isi traiasca viata, deci nu iti face griji!