| rebecca987 a întrebat:

Numele meu este Rebeca, am 16 ani si cateva luni si sunt impreuna cu un baiat de 1 an si 2 luni.Chestia e ca ne iubim foarte mult, am incredere in el si el in mine..si ma bate un gand sa imi incep viata sexuala cu el.Noi am vb foarte mult despre asta si a zis ca ma va astepta cat e nevoie, dar eu simt ca asa sigur voi reusi sa il tin langa mine.El are 19 ani si acum e plecat in strainatate, in Olanda, dar vine la sfarstul verii inapoi love struck.Ce credeti ca ar trebui sa fac?
astept raspuns :*

11 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Iti poti incepe viata sexuala cu el, dar dupa ce depasesti varsta minima permisa din punct de vedere medical, adica 17 ani si jumatate. Nici macar nu mai este mult pana atunci, doar un an si ceva, asa ca timpul va trece extrem de repede si fara probleme daca intre voi chiar exista sentimente. Daca relatia nu rezista pana atunci, inseamna ca nu era deloc o alegere buna pentru a-ti incepe viata sexuala.

| scarletjo a răspuns:

Buna! Nu trebuie sa iti incepi viata sexuala cu un baiat doar ca asa il poti tine langa tine. Daca tu simti cu adevarat ca asta vrei, atunci da. Daca el ti-a spus ca te iubeste si te astepta cat este nevoie, ai incredere in el si lasa lucrurile sa vina de la sine.

| miky014 a răspuns:

Daca stii sigur ca te iubeste, ca nu are pe altcineva in Olanda, de ce nu? Si cand vine la sfarsitul verii ramane in tara? Daca da, atunci sigur happy

| rebecca987 explică (pentru miky014):

Stiu sigur ca nu are pe nimeni.Si da, ramane in tara.a fost plecat doar in vacanta pentru 2 luni.

| neutrino a răspuns:

Daca acesta e visul copilariei tale, fa-o cat mai repede! Scapi de o grija. Vei fi femeie la 16 ani, cine mai e ca tine? Ce va urma la 17, 18, 19, 20 ani?

| dreamgirl94 a răspuns:

Sa iti asculti inima:*

| adutza99 a răspuns:

Pai, daca te simti in stare sa faci sex cu el, fa-o! La 16 ani nu poti sa zici nici ca esti destul de matura, dar nici ca altele care o fac de la 14winking! Daca si tu vrei si si el vrea, fa sex cu el! Insa daca nu te simti pregatita, mai asteapta ca nu te obliga nimeni sa faci de la varsta asta sex! Sper ca ti-am fost de folos!winking
Fundita?big grin

| VendeTTa666b a răspuns:

Sa faci ce iti crede inimioarahappy Funda?

| sosoSoryn a răspuns:

Eu iti dau un sfat Durex is cele mai moi Bafta!

| Maria_Ana_1993_d a răspuns:

Pai draga Rebeca am o prietena care are 17 ani e o poveste identica sfatul meu este sa te gandesti bine inainte de a face lucru acesta totusi ai inca 16 ani spune-i sa mai astepte un an...

| rebecca987 explică (pentru Maria_Ana_1993_d):

El sigur va astepta.dar simt eu ca e baiatul care merita acest lucru, adica am incredere in el.Si ma gandesc si la el ca avand 19 ani nu ii este tocmai usor sa stea atata timp fara.:-s adica na, deja a trecut un an si ceva si sunt sigura ca nu m-a inselat.