| Oάηά_1252 a întrebat:

o intrebare mai stupida, big grin cand esti insarcinata mai poate baiatu sa ejaculeze inauntru in vagin? Daca da, o sa apara pe viitor probleme cu bebe?
Si cand esti pe STOP, si o faci, si ejaculeaza inauntru, poti ramane insarcinata? Si care sunt riscurile?!

Cel mai bun rasp funda! happy Si nu copy-paste dupa google, ok?
xD... :* mersi de raspp...:

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Barbatul poate ejacula in vagin in timpul sarcinii, cu exceptia ultimelor 2-3 luni, deoarece sperma contine substante care pot determina ruperea membranelor si nasterea prematura.
In timpul menstrei, riscul de sarcina este mic, cam 1% in prima zi si 5-6% in timpul ultimei zilei a menstrei.

2 răspunsuri:
| liviu89 a răspuns:

Pai cand esti insarcinata nu, nu exista nici o problema nici pentru viitorul bebelus nici pentru tine si da poate sa ejaculeze, dc nu? cand esti pe stop...
Unii spun ca da unii spun ca nu chestia este ca spermatozoizii "traiesc" aprox 72 de ore in vagin dar ca sa penetreze in vagin un spz trebuie sa treaca de mucoasa vaginala aia e ca un fel de panza, cand esti in perioada fertila are gauri mai largi cand nu sunt mai mici(deci chiar si cand esti in perioada fertila e greu de trecut), dupa aia spz trebuie sa supravietuiasca diferitelor substante de care sunt atacati de la penetrarea lor in vagin pana a ajunge la ovul (pentru ca vaginul este foarte agresiv cu spz )si sa nu uitam de cele 72 de ore care trebuie sa supravietuiasca.
Deci spz care a trecut de toate chestiile astea si te a lasat insarcinata... pai copilu ala chiar nu crezi ca ar fi pacat daca nu o sa il ai, un adevarat razboinic ce chuck norris ce greu de ucis laughing) foarte tare

| anonymus a răspuns:

Da,cand copilul va creste va vomita sperma