| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU.O sa va rog sa imi spuneti cateva sfaturi.Sunt baiat am 16 ani fara o luna, am aprox 1, 80, vreo 59 kg si arat destul de bine, am bani, am aproape ce imi doresc, sunt respectat de fete.Problema este ca nu am avut nici o relatie pana in acest moment.P.S. Sunt mai rusions si mai tacut de felul si imi cam este rusine sa vorbesc cu fete mai putin cunoscute(ma intimidez si nu stiu ce sa vb cu ele). Dati-mi cateva sfaturi va rog! FUNDA

16 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Esti respectat de fete pentru ca ai bani.Sau,cel putin, asa crezi tu.

| BlackAngels20022000 a răspuns (pentru darrio2007):

Nu fiindca am bani, pentru-ca ma inteleg bine cu ele, doar ca nu stiu ce sa vorbesc cu ele le intreb ce fac si atat altceva nu prea stiu ce sa vb cu ele.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Cu rusinea si tacerea mori de abstinenta, fi badboys si vei avea de castigat

| Emilian65 a răspuns:

Cu rusinea de care vorbesti tu, ai numai de pierdut. Lasa rusinea si apropie-te de fete ca sa ai si tu o relatie cum au si ceilalti colegi ai tai.

| DavidTheTrueMMAFighter a răspuns:

Si eu am bani...dar nu toate fetele ma respecta...din cauza ca cica sunt,, bataus"...fac MMA si de-asta.

Dar am avut destule prietene (am aproape 14 ani), cred ca 4-6...nu tin minte exact...

Trebuie sa fii mai deschis,,, mori de foame" daca esti timid.

Nu-l judecati ca are bani, daca el a avut parinti muncitori, ce sa-i facem.Bafta cu fetele!

| DavidTheTrueMMAFighter a răspuns:

Stai putin, din ce oras esti? Cred ca te cunosc!

| DavidTheTrueMMAFighter a răspuns:

Nu, scuze, nu esti tu. :l Am un pusti ca tine in oras

| cristintza94 a răspuns:

Cu rusinea mori. Fi si tu putin mai rebel sau du-te direct la persoana respectiva si spune-i ca o placi. Sau daca si asa esti timid vorbeste cu ea prin mesaje sau la tel nu mai esti asa de timid cand nu esti cu ea fata in fata, tio spun din propria experienta

| James_Lara_1993 a răspuns:

Esti timid pentru ca inca esti "mic", ma refer la varsta.Stai linistit! atunci cand va trebui sa fii cu acea persoana vei fi.Nu trebuie sa iti faci griji! LAsa timpul! nu-l mai forta.
Cateva sfaturi : spune-i ca o placi, indirect/direct, cum poti tu.Incearca sa o faci sa se indragosteasca de tine prin intermediul altor aspecte: educatie, inteligenta, altruism, prin calitatile tale, nu prin faptul ca arati "perfect"
Asta cred eu!

| BlackAngels20022000 a răspuns (pentru James_Lara_1993):

Sunt mic? Am prieteni care sunt acum la 2-3 relatie de cand a inceput liceul +altele din inainte de liceu

| James_Lara_1993 a răspuns (pentru BlackAngels20022000):

Da, probabil nu te-ai maturizat... daca esti matur, spune-i persoanei pe care o placi asta! Prin termenul "asta" ma refer ca simti ceva.

| clark41 a răspuns:

"sunt respectat de fete"
pariu esti un copil rasfatat si prost crescut care nu stie cum sa se comporte cu lumea.

| RandomQuestionsAndAnswers a răspuns (pentru clark41):

Nici eu nu m-am prins la faza cu respectul dar nu pare a fi genul de copilu' lu' mama si lu' tata, si eu sunt timid, dar asta nu inseamna ca sunt prost crescut, nu? In ziua de azi toata lumea judeca dupa exterior, daca nu vorbeste asta nu inseamna ca nu stiu sa se comporte sau ca e prost crescut, inseamna ca e timid, esti capabil sa faci diferenta, nu?

| IonutzMariusz a răspuns (pentru clark41):

Da.

| Coutatorul a răspuns:

Eu iti dau un singur sfat! Sa stii ca cu rusinea asta nu rezolvi nimic siti zic asta din propria mea experienta! Frate daca-ti place de o persoana ia si spune-i sa nu-ti fie rusine! Desigur cu toti am fost respinsi pentru ca nimeni nu-i perfect dar uneori sufletul pereche o sa vine de la sine! P.S sper ca am ajutat!