| Alison33 a întrebat:

O sa va spun pe scurt, am avut o relatie de 2 luni cu un baiat pe care il stiam din copilarie si eram foarte apropiati dar abia acum 3 luni ne-am gandit sa incepem o relatie.Dar eu am gresit foarte mult fata de el chiar daca tineam la el nu cred ca realizam ce fac ..mai vorbeam cu fostul prieten in timp ce eram cu el nu ma comportam cu el asa cum ar fi meritat in fine am fost o proasta! Dar acum regret foarte mult si imi dau seama ca doar el conteaza pentru mine si pot spune ca am invatat din greseala asta si nu o voi mai repeta.Dar il vreau inapoi.Persoanelor cu care vorbeste le spune ca l-am facut sa sufere ca el nu e fraier sa ma intorc la el cand vreau si sa plec tot cand vreau.Stiu ca are dreptate dar eu zic ca orice om merita o a 2-a sansa, si atunci cand iubesti ierti.Ne-am intalnit de curand dar nu am vrut sa ii explic situatia pentru ca nu parea ca ar mai fi vrut sa aiba vreo treaba cu mine.Acum vreau sa ii dovedesc ca il iubesc enorm si ca doar el conteaza pentru mine! Ce as putea sa fac pentru a ma impaca cu el? Mentionez ca el a avut un comportament inreprosabil la adresa mea si ca nu mi-a gresit niciodata dar daca eu am fost proasta acum merit indiferenta lui.

3 răspunsuri:
| iCappy a răspuns:

Trebuie sa-ti ceri scuze si sa-i explici cat de mult tii tu la el, daca el nu va sta sa asculte ce zici tu il fortezi si ii explici si ca iti pare rau.
Daca vrea poti sa ii dovedesti intr-un mod. Tu ai zis ca vb cu fostul prieten al tau de fata cu el, ca sa-i dovedesti(daca va fi nevoie) sa mergi cu el la fostul tau iubit si sa-i zici lui de fata cu el ca nu mai are ce cauta cu tine si sa nu iti mai trimita msj chestii din astea.
Sper ca te-am ajutat si sper ca imi vei da fundita daca raspunsul meu iti va fi folositorhappy

| MandrilaVasileRadu a răspuns:

Indiferent ce deznodamant va fi trebuie sa tragi anumite invataminte.
E suparat, pe buna dreptate.
Ar fi pacat sa nu-ti ofere inca o sansa.
Gresim cu totii si e de apreciat atunci cand ne dam seama si ne cerem scuze.

| neutrino a răspuns:

Intreaba-l pe el ce-si doreste cel mai mult de la tine si dupa aceea tragi concluziile necesare.