| ionyionelutza a întrebat:

Buna deci am urgenta nevoie de ajutor.si de aceea va rog sa aveti rabdare sa cititi poveste mea fara sa criticaticrying
deci totul a inceput acum 1 an cand l-am cunoscut p G(baiatul p care il iubesc) neam placut reciproc, dar din nefericire eu "iubeam" p altcineva (am pus " pentru ca nu stiu daca chiar il iubeam sau doar tineam mult la el), dar in speranta ca il voi uita p acel baiat am stat cu G 5 zile, zile in care el a pus suflet si pot spune ca a inceput sa maiubeasca, cand mi-am dat seama am pus punc relatiei pentru ca nu vroiam sa il facasa sufere cu toate ca am facut-ocrying. atunci el a plecat din fata mea si a inceput sa planga si s-a pus cu cea m, ai buna prietena a mea. Eu nu eram sp p ea.Infine ea la inselat mult p el si de aceea s-au despartit si am auzit ca el e cu altcineva atunci am inceput sa imi dau seama ca de fapt eu simt ceva pentru el.si dp cateva luni fara sa stiu nimic de el am hotarat sa il cau. atunci am crezut ca pr mea va intelegha ca il iubesc desi nu aveam curaju sa ii zc nici ei nici lui, oricum ea a aflat ca vb cu el si a vrut sa se impace cu el (eu eram un fl de cupidon pentru ei) am zis "ok" si asta am incercat sa fac dar el nu era prea sigur si la un moment dat ea mi-a zis ca va continua sa il insele si atunci mi-am zis ca e bine sa numai fac nimica daca se impaca sa se impace ei singuri ca nu suportam sa stiu ca isi bate joc de el desi ea spunea ca il iubeste si intr-o zi tot vb eu cu G si mi-a zis ce zimte pentru mine el de fapt inca ma iubea i-am zis si eu ce simt pentru el si am stat si m-am gandit bine inainte de ai spune ca da vreau sa fiu cu el pentru ca era si pr mea la mijloc si nu stiu ce sa fac dar miau zis mai multe pers(inclusiv mama ca ea nu e pr mea cu adv ca daca era nu statea cu el) si am zis ca da vreau sa fiu cu el.totul a fost bine si frum ne-am certat dar a fost ceva asa trecator, dar de 3 saptamana eu m-am mutat din acel sat(nici el nu era din sat cu mine el este din galati iar eu eram din vulturu si acum m-am mutat la focsani) si el este foarte gelos si a inceputr sa crreada ca il insel iar 2 fte care nu ne vor imp i-a zis ca eu mi-am gasit p alcnv. i-am explicat ca nu e adevarat ca doar p el il iubesc dar el s-a schimbat foarte mult si acum simt ca nu il mai int de mine inainte cand il intrebare ce ar face pentru mine zicea ca orice dar acum zc ca nustiecrying oricum nu stiu e foarte schimbat si aim zis asta aproape de fiecare data cand am avut ocazia mia frica sa ii zc ca poate sa ma piarda daca mai face asa prt ca nu vreau sa ne despartim.am fost dfespartit 1 zi si el a facut primul pas, dra tot asa a ramas, acum nu mai e la fel si ma gandesc poate si-o fi gasit vreuna p acolo dar ma gandesc ca at nu mai vroia sa ne impacam.nu stiu ce sa fac il iubesc voi ce zc cda e bine sa fac
va rog raspunsuri serioasa cat mai multe si mai rapide cel mai bun raspuns funda iar celelalte votcrying ajutor va rogcrying (va rog sa ma scuzati poate ortografia nu e chiar buna dar tastatura asta e cap proasta si chiar nu am avut timp sa o corectez va rog scuzatima )crying

3 răspunsuri:
| ionyionelutza explică:

Problema e ca da sunt geloasa si el este gelos pentru ca na e distanta si va dati seama un pic de indoiala exista.dar il iubesc ce pot sa fac...asta cu gelozia na este ceva normal dar ma doare faptul ca el s-a schimbat asa mult si i-am zis asta si s-a schimbat vreo cateva zile.am uitat sa mentinonez ca ne-am despartit si el a facut primul pas spre impacare.ma gandesc ca el crede ca ma poate avea mereu lanaga el ca nu ma poate pierde.dar vreau sa ii arat ca nu este asa, dra nu pot sa il tratez cu indiferentacrying si app am 16 ani dar am trecut prin multe probleme si acum sincer mi-as dori tare mult sa stau cu el pentru ca ne iubim dar numai vreau sa sufar.si @PIMP ziceai ca mai sunt baieti dar nu ca el.adica majoritatea baietilor vor sa se culce cu o fata el nici macar odata nu mia cerut.si tot timpu am vorbit deschis pana acum 3 saptamanicrying

| sweetmind a răspuns:

In primul rand, NU AI DE CE SA ITI FACI GRIJI! sau cel putin asa vad eu lucrurile... uite, lui ii este frica sa nu il inseli, mai ales ca este departe de tine, deoarece prietena ta ai spus ca.l insela si ii este frica sa nu faci si tu la fel, mai ales ca spuneai ca iti este BFF( cea mai buna prietena) si ii este frica sa nu semeni cu ea...cred ca ar trebui sa vb ca el si sa ii explici ca nu esti ca prietena ta. asta e opinea mea! sper ca te.a ajutat! happy

| Crii_6538 a răspuns:

Daca el tine la tine cu advarat si te iubeste asa mult, nu ar trebui sa creada alte fete pritene de'ale tle care nu iti vor binele. Deci gandeste-te el nu are incredere in tine tu nu ai incredere in el( dn momenent ce ai spus ca tie frica sa-si gaseaasca alta) deci oricum prea multe sanse nu ar fi. gandeste'te bine. mai bine pui pnct si mergi mai departe da cati ani ai? E mai usor sa suferi o zii 2... o saptamana o luna decat tot parcursl relatiei...