| BeHappyOriceArFi a întrebat:

Habar Nu am ce s-a intamplat cu mine dar nu imi place.Deci sa incepem cu inceputul, pana la varsta de 11 ani si 10 luni eram doar un baiat normal,eram foarte nebunatic,cand stateam de vorba cu cineva,tineam o conversatie luuunga cu acea persoana,indiferent ca era fata sau baiat,nu eram deloc timid, rusine aveam, iar de cand m-am mutat in Spania (aveam 11 ani si 10 luni) pana acum (am 14 ani si 3 luni) nu am mai fost deloc asa sad.Am inceput sa fiu foarte timid,nu stiam sa tin o cinversatie cu nici un spaniol,nici cu baietii straight face,cu fetele nici atat,ma miram daca spune-am ceva in preajma lor,chestia este ca nici nu vorbesc limba prea bine,dar vorbesc destul si o inteleg la perfectie,insa tot nu ma descurc sa vorbesc cu cineva sad,mai vorbaret sunt cu baietii romani,cu fetele,mai slab.Pur si simplu nu mai sunt ca inainte,si imi place sa fiu nebunatic si sa ma inteleg bine cu toti sad, acum m-am schimat aproape de tot, si nu vreau asta.
Deci as vrea sa imi da-ti si mie niste sfaturi care sa ma ajute sa fiu acel ce eram inainte sad

4 răspunsuri:
| gfghn a răspuns:

Si eu m-am mutat cu un an in urma si nu este deloc ușor casa noua scoala noua prietenii noi asta te face mai retras te intimideza faptul ca totul este nou pentru tine. Si nu sti dacă te vei putea obișnui vreodata! Acasă e diferit te simtiai in largul tau mergeai la acceiasi scoala de ani de zile si prieteni tai erau acceiasi. Eu sincer încă sunt aici de 1 an dar mintea mea tot in Romania este parca trăiesc acolo. Sfatul meu este sa mergi înainte si cu timpul o sa îți faci si prieteni la scoala si așa nu cred ca o sa mai fi timid! Încearcă sa traiesti viața așa cum îți place! Nu ai da timpul înapoi dacă ai putea? Sa fi din nou accea persoana din trecut! Cu trecerea timpului te vei obișnui cu copii de acolo si nu vei mai fii așa de timid? Funda?

| BlackMillFan a răspuns:

Cresti.
Fi mai increzatorhappy Du-te la prima fata care o vezi in Spania si spune-i ca vrei sa faci cunostinta cu ea. Daca faci asta o sa vezi ce usor iti va fi sa vorbesti cu alte persoanehappy

| BeHappyOriceArFi explică (pentru BlackMillFan):

Nu mai detin acest tupeu sad

| BlackMillFan a răspuns (pentru BeHappyOriceArFi):

Nu conteaza. Il recastigi. Ce n-as da sa fiu in Spania, sa nu ma cunoasca nimeni si sa merg la o fata sa ma bag in seamahappy fac cunostinta cu ea..ar fi fain. E naspa ca tu locuiesti acolo dar totusi, asta ar fi un inceput bunhappy nu te teme ca nu esti singurul.