| anonim_4396 a întrebat:

As dori sa mi se raspunda si mie. preferabil din partea baietilor dar si fetele daca stiu ceva despre nelamurirea mea astept raspuns.Am avut o relatie de 2 ani cu un baiat timp in care ne-am satisfacut "oral" reciproc.ne-am despartit dar nu asta conteaza. mi-am refacut viata cu un alt baiat avand o relatie de un an.am acceptat sa-i fac "sex oral" dar cand m-a intrebat daca am mai facut.am mintit de rusine ca nu...adevarul a iesit la iveala iar acum s-a despartit de mine si nu mai vrea sa ne impacam.il iubesc foarte mult si as face orice pentru el. aveam planuri mari impreuna spre casatorie.credeti ca din cauza ca l-am mintit in legatura cu asta e un motiv destul de intemeiat sa distruga tot ce a fost intre noi? toate planurile noastre? am gresit ca l-am mintit si mi-am cerut mii de scuze si iertari si vreau sa-i demonstrez ca nu sunt o mincinoasa.nu l-am inselat niciodata i-am fost fidela si inca ii sunt.nu vreau sa-mi refac viata alaturi de altcineva.ma face in toate felurile. tarfa proasta, mincinoasa s. a. m. d ...ma impac cu ideea ca merit acest lucru pentru ca e ingrozitor sa minti pe cineva si mai ales ca la inceputul relatiei am zis ca ne bazam pe incredere.am vrut sa ascund trecutul meu.am vrut chiar sa ma sinucid dupa ce ne-am despartit. am ajuns chiar in spital. sunt disperata va rog ajutati-ma si spuneti-mi ce sa fac.in psihologi nu mai am incredere. spun aceleasi prostii cu teoriile lor imposibil de pus in practiva.luni am bacul si nu ma pot concentra sa invat absolut nimic. mi-a zis ca vrea sa se razbune pe mine acceptand sa-i fac in continuare sex oral si sa ma simt ca ultimul om pentru ca l-am ranit.il iubesc atat de mult incat sunt gata sa ma injosesc pentru ca simt ca mai avem o sansa ca om e extraordinar. e o fire romantica stie sa se comporte cu o fata.de asta vreau sa lupt pentru el. m-a inteles de multe ori si am trecut si prin momente grele cand poate nu aveam bani de paine in casa si a facut "pe dracu in 4" si tot a facut rost de bani.credeti ca mai am o sansa? sa-i demonstrez ca iubirea mea nu are limite? suna nebuneste dar nu stiu ce sa mai fac.nu-mi vad viata fara el.
Ma numesc Luminita.Am 19 ani.mai tare l-a suparat faptul ca a aflat de la altcineva si nu de la mine...adica de la fostul(cu el am facut prima data sex oral). a vrut sa se razbune pe mine.acum problema e ca El si-a pierdut total increderea in mine. dar vreau sa-i dovedesc faptul ca chiar daca am mintit ca nu am mai facut-o dar asta nu inseamna ca nu-l iubesc, iar el acum nici nu vrea sa mai auda de impacare.pentru ca l-am mintit.credeti ca e un motiv destul de intemeiat sa se rupa relatia? am trait atatea momente frumoase impreuna, am calatorit, am savurat fiecare moment si acum vad doar negru in fata ochilor... multumesc anticipat

13 răspunsuri:
| stefangeles a răspuns:

Parerea mea. de barbat, in devenire, as reactiona la fel daca intr-o zi vine unu si-mi zice ca pretena mea i-a facut felatie! asa ca incearca sa-l indupleci si sa iti ceri iertare daca are macar un cm patrat din inima pentru tine te va ierta... daca nu te sfatuiesc sa inghiti in sec si sa treci peste.

| Missy_4676 a răspuns:

El ar trebui sa te iubesca pentru ce esti acum, nu pentru ce ai fost in trecut.
Nu are rost sa te umilesti in fata lui facandu-i sex oral, inteleg ca ai face orice, dar mai degraba rezolvi cu vorba buna decat facand asta.Si sa stii ca daca te iubeste, trece cu vederea, ca nu mi se pare ca ai facut cine stie ce, bine generalizand poate zice ca ai mai mintit de multe ori, dar daca tu spui ca nu este asa convinge-l!

Lasa disperarea si concentreaza-te asupra bacului! Succes!

| pitesti a răspuns:

El nu s-a suparat ca l-ai mintit ci pentru ca ai facut sex oral si altcuiva... asa cum i-ai facut primului. asa i-ai facut si lui si probabil ai putea sa ii faci si altuluiawinking

Răspuns utilizator avertizat
| Goblinoid a răspuns:

Motivul e cretin(si tipul), sigur nu e doar asta motivul, daca se comporta asa mie nu mi se pare prea minunat tipul. Parerea mea:uita-l, nu merita.

| simooo a răspuns:

Woooow chiar nu stiu ce sa zic. Tu mai incearca in continuare si sunt sigura ca o sa il convingi. Bafta! happy

| anitcolor a răspuns:

Woww pai cred ca tipu asta clar are niste valori de INCUIAT, cred ca s a suparat pentru ca el considera sexul oral ceva ff intim si asa si e dar el nu vrea sa conceapa ca tu ai mai fost intim si cu un altu ca nu e el primu...ideea ca tu ai avut in gura pe a lu altu il scrbeste. fac pariu ca dupa sex oral nici nu va sarutai ca doar e SCARBOS si cum sa ai vise de casatorie la 19 ani. acus intri la faculta si acolo o sa ai de unde alege traiesteti viata si lasa-l pe dobotocu ala in pace

| nataliam a răspuns:

Luminita, in primul rand, calmeaza-te si te rog sa privesti in oglinda si sa te convingi pe tine ca, orice s-ar intampla, nu vei mai incerca sa-ti iei viata. Promite-ti tie insati chestia asta, pentru ca, oricare ar fi evenimentele placute sau neplacute la care vei fi martora de acum inainte, trebuie sa mergi inainte si sa le demosnstrezi tututor ca esti o persoana puternica, esti un om care a trecut printr`o experienta urata si care a iesit cu capul sus din ea. Apoi, gandeste-te putin: ai 19 ani, ai toata viata inainte. Spui ca il iubesti atat de mult, incat ii accepti toate insultele ("tarfa proasta, mincinoasa"). Oricat ai fi tu de vinovata pentru ca i-ai ascuns adevarul (si nu din alt motiv, ci de rusine!), de ce ii permiti sa te jigneasca in halul acesta? De ce sa te umilesti? Este greu, este enorm de greu, poate ti se pare imposibil sa te vezi in viitor fara el, dar de ce nu incerci s-o faci? Ia-ti o ora din timpul tau, aseaza-te pe pat si gandeste-te ce ai face de maine daca nu ai mai avea nicio legatura cu el. Faptul ca te uiti in urma cu tristete la amintirile frumoase nu inseamna ca trebuie sa regreti pasul facut, acela de a lua viata de la 0, fara el. O sa intalnesti poate pe altcineva, nu dispera, pentru ca eu vad problema de din afara si nu pare asa de grava, "capatul lumii", asa cum crezi tu ca este, doar ca tu, fiind implicata in mod direct, normal ca ti se pare ca cerul se prabuseste peste tine si brusc, ai incetat sa mai gasesti motive sa traiesti. Ia spune-i tu daca viitoare uite, fix asa(cel putin asa i-as spune eu in locul tau): "Uite care e problema, am gresit ca te-am mintit, mi-am cerut scuze, sunt constienta ca nu am facut ce trebuia si regret. Dar de aici pana la a-ti accepta toate insultele e cale lunga. Sunt om ca si tine si nu merit toate jignirile pe care le aduci la adresa mea. Daca ma consideri atat de jos, de ce continui sa imi propui acest sex oral pentru care ma blamezi atat de tare? Si, daca chiar vrei sa stii, in spatele fiecarei "tarfe", cum ma numesti tu, exista un barbat care a facut-o sa fie asa. " Si iti iei frumusel geanta si pleci la o plimbare. Daca o sa vina dupa tine, inseamna ca tine la tine si desi te insulta, tot mai vrea sa fiti impreuna. Daca nu, inseamna ca niciodata nu te-a crezut atat de puternica incat sa-l lasi cu gura cascata, si, cel mai probabil, nu te merita.
Intre timp, de ce nu profiti de timpul asta sa faci ceva pentru tine? Tunde-ti parul altfel, cumpara-ti o rochie noua, du-te intr-un club cu niste prietene si danseaza. Fa toate acele lucruri pe care nu ai fi putut sa le faci cand erati impreuna. Un baiat nu este un capat de tara. Mai sunt atatia in lume. are balta destul peste. ca el sunt o gramada, dar tu nu esti decat una. Esti unica, tanara si frumoasa. Meriti mai mult. Tine-ma la curent. Te pup.:*

| XxXmImIxXx a răspuns:

Drq sal ia te iubeste in trecut sau in prezent asta e ai facut la doi trebuie sa te sinucizi LOGIK KA NU! nici nu cred ca te aprekiaza care fata ii mai face oral daca nu e parasuta ceea ce nu cred ca esti decat intr-o relatye serioasa solida se fce asta in fine nici asa ca nu sunt nici aici de akord dar sa trec de asta si dc mama naibi ii accepty insultele esti cumva tarfa nu cred si proasta nu esti veio fi proasta doar daca te milogesty de el ai 19 ani viata yty sta inainte ce naiba poti gasi unul mai bun usor fiindca cred ca esti o fata foarte buna deci kapul sus arata ca nu esti mai prejos decat el deci cred ca tya fost de folos ce tyam zis

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ca baiat iti spun ca nu doar asta poate fii motivul. Mie mi se pare absurd sa te desparti de o fata doar pentru ca a zis ca nu a mai facut sex oral desi ea facuse in trecut. Poate l-a deranjat mai mult faptul in sine ca l-ai mintit. Si oricum un baiat isi da seama cand o fata a mai facut si cand nu... "se simte" daca pot sa zic asa. Cat despre tine nu mai gandi asa. Nu e nevoie sa-i demonstrezi nimic, daca el pe parcursul relatiei nu a inteles ce inseamna pentru tine si ce importanta are el in viata ta putin probabil sa o faca acum. Ai 19 ani, ai o viata inainte cum poti sa spui ca ai avut momente cand ai vrut sa te sinucizi? Abia ai inceput sa-ti traiesti viata la adevaratele "valori". Ar trebui in primul si in primul rand ce durere vei lasa in urma ta si cate persoane vei dezamagi. E o dovada de lasitate maxima asta. Nu pot concepe ca o fata de 19 ani poate sa isi puna capat zilelor pentru un baiat. Nu merita indiferent cine e. Poate sa fie si iubirea vietii tale. Poate pe moment crezi ca nu vei mai gasi unul ca el, poate vei crede ca erati facuti unul pentru altul si mai bun ca el nu exista. Stai linistita viata o sa-ti pregateasca multe suprize, unele neplacute dar vor fii mai multe cele placute si ai sa vezi ca atunci cand o sa ai parte de cele placute o sa le apreciezi la adevarata lor valoare. Mai bine acum concentreaza-te pentru BAC, da tot ce ai mai bun din tine. Poti lua in considerare sa faci o facultate in alt oras, poate in alta tara. Te va ajuta mult, vei cunaoste alti oameni, alti baieti iti vei face prietene/prieteni noi. Nu te lasa descurajata de o intamplare trista. Toti trecem prin ceva care intr-o mica sau mai mare masura ne marcheaza. Important e sa stim cum sa revenim pe linia de plutire. Ai grija de tine si sa nu-ti mai treaca niciodata prin minte ce ai zis. Nimeni si nimic nu merita sa-ti dai viata pentru el, cel putin nu in felul in care ai spus tu. Take care si bafta la bac!

| Luminiţa_5081 a răspuns:

Va multumesc tuturor pentru raspunsuri nataliam, spune-mi te rog cum sa-ti dau fundita ca nu ma pricep.am plans in lacrimi cand am citit mesajele.sunt mai optimista, nu stiu cum fac, dar o scot eu cumva la capat.Va pup :*!

| BaNNer a răspuns:

Salut la toata lumea, eu sunt inculpatul happy pe care toti sau mai toti il injurati, numele meu este Cristi si vreau doar sa va spun ca dati niste sfaturi aiurea. De ce credeti ca ea v-a zis toata povestea?
Eu cred si stiu ca e o mincinoasa si de fapt ea nu ma merita pe mine, nu eu pe ea si o sa va demonstrez, daca imi dati voie sa va schimb de fapt parerea happy
In primul rand nu, numai pe mine ma mintit ci si pe voi laughing nu o cheama Luminita ci Cosmina happy
Sa o iau pe scurt:
Nu ma deranjeaza ca a intretinut orice altfel de relatii inaintea mea.ma deranjeaza ca ma mintit si continua sa o faca...am inteles ca a mintit de rusine(chestia cu sex oral) desi nu prea cred, eu am aflat asta dupa ce i-am zis sa nu mai vorbeasca cu fostul ei prieten.Totusi a facut-o fara ca eu sa stiu si am aflat ca inca mai vorbea cu el si ce anume vorbea cu el?
Era ceva de genu:
te iubesc, vreau sa ne impacam, ca imi e dor de tine.chestii d'astea.eu dupa ce am vazut ca mi-a aratat el ce a vorbit. ea ce imi zice pe urma? : Nu ca nu vroiam decat sa il fac sa sufere.(cine inghite vrajeala asta?)
Asta e doar o parte din poveste.
Acum de ce o injuram? Oare pentru faptul ca imi dadea motiv sa o injur?
Poate ca si ea face la fel? si inca cum.eu cel putin nu am injurat-o de fata cu mama. ia intrebati-o pe ea? Ma jignit de fata cu maica-sa?
Daca de fata cu maica-sa ma jignea...imaginati-va fara sa fie maica-sa prin preajma.
Ea zice ca ma iubeste, eu zic ca nu stie ce e aceea dragoste...si cu faptul ca a incercat sa se sinucida nu este decat o minciuna...sau daca a incercat nu a fost inca cu mine.
Nu mai luati decizii pripite si aruncati cu sfaturi aiurea!

Oamenii nepasatori dau sfaturi de rahat!
Nu e prima oara cand relatia noastra este facuta public si mie mi s-a dat in mare parte dreptate. Ei asta nu ii convine de fapt.
Eu nu mai vreau sa fiu cu ea.Doar din cauza ca nu imi pot pune increderea in ea.Nu din ce va facut ea sa credeti.
Prefer sa risc sa trec prin ce am trecut cu ea cu altcineva decat sa se repete tot cu ea.stiti cum se zice.prima oara sa ii fie rusine, a 2-a oara sa imi fie mi-e rusine.