| anonim_4396 a întrebat:

scuzati categoria, nu am stiut exact unde sa incadrez intrebarea. Va rog sa cititi, e important pentru mine si vreau sa va cer un sfat. Am 15 ani si mi-a placut de un baiat care are 18 destul de mult timp, mai exact din aprilie 2016 pana in august 2017. El a aflat in februarie anul acesta ca il placeam, la inceput doar se comporta frumos cu mine, apoi, prin aprilie a inceput sa ma bage foarte mult in seama si cand spun foarte mult ma refer exagerat de mult. Eu eram fericita, ca proasta credeam ca el ar putea sa vrea ceva serios cu mine. Vreau sa va spun ca tineam foarte mult la el, as fi facut orice pentru el, il iubeam ca un copil fraier ce eram. Dar intr-o zi, undeva prin august mi-a adresat intrebarea prin mesaj: "Ai face sex cu persoana de care iti place dar fara sa fiti impreuna?" Cand am auzit ce a putut sa ma intrebe am inceput sa plang. Am realizat ca am fost o prostuță, nici macar nu realizam ce se intampla nu mai aveam chef de nimic, nici nu prea am mancat vreo 2-3 saptamani, doar putin cat sa traiesc laughing Prietenii mi-au spus ca e posibil sa fi fost beat sau chiar drogat atunci cand m-a intrebat, ori a vrut sa ma incerce sa vada daca sunt vreo fufă de 2 bani, sau sa ma indeparteze de anturajul lui, ori a vrut doar sa ma f**ă. Eu cred ca a vrut sa faca sex cu mine si in tot acest timp nu a tinut deloc la mine, nici macar putin, a vrut doar sa pic in patul lui, iar eu ca proasta l-am crezut.
Trecuse timpul, a inceput sa imi dea likeuri, insa am ignorat, l-am uitat cat de cat, macar nu ma mai gandeam atat de des la el, insa destinul asta frate... mergeam ieri pe strada cu prietena mea cea mai buna si brusc apare el in fata mea, mi-a zambit, s-a uitat in ochii mei, eu am incercat sa il evit si m-a prins de mana tare si mi-a spus "Buna.", i-am raspuns la salut, dar in nas, dupa care a zis "Vreau sa spun ca am gresit mult..." nici nu l-am lasat sa termine, m-am bagat peste el si i-am zis "Auzi, stii ceva? M-am saturat sa ma prostesti mereu, sa vii in fata mea, sa imi spui lucruri frumoase, iar eu ca fraiera sa te cred! Ai senzatia ca nu te-am mirosit demult? Eram doar orbita de dragoste si nu realizam cine esti tu de fapt. Ma minteam singura, pretindeam ca te cunosc si ca esti diferit, insa nu eram in totalitate sigura de asta. De data asta nu iti mai merge! Lasa-ma in pace si vezi-ti de viata ta! Tu pentru mine acum reprezinti doar o greaseala pe care o regret, faci parte din trecut, acum da-mi drumul, nu vreau sa ma aud nici un cuvant spus de tine!" s-a intristat, mi-a dat drumul si am plecat.
Seara, m-a sunat, mi-a dat mesaje, dar nu i-am raspuns, nici seen nu i-am dat. Cum sa fac sa scap de el? Inca tin la el, dar stiu ca nu merita pentru unul ca el. Vreau sa il indepartez si sa imi vad de drumul meu. Nu mai caut alinare in bratele lui. Dar cum sa fac asta?

14 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Eu sincer nu va inteleg,dar ce ai vrea sa te intrebe vrei sa ne casatorim? e normal ca vrea sex,de ce vorbim cu voi? de ce ne pierdem timpul cu voi? ca nu avem ce face a, nu vad nimic rau in ceea ce a facut, tu vreai nunta a, toate va vreti mirese, baiatul vrea sa faca sex cu tine care e problema? nu vrei sex vezi de un gay, asexual simplu

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

"Ai face sex cu persoana de care iti place FARA SA FITI ÎMPREUNĂ?" n-ai sa vezi o fata cu capul pe umeri sa ii convina sa faca ceva cu un baiat cu care nu este impreuna...

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Serios? sunt multe care o fac madalina, tu vrei sa faci dragoste in noaptea nunti? bine esti si mica la 18 ani e ok sa faci sex

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu nu spun sa faci sex cu el, nimeni nu te obliga sa faci sex, dar ceea ce vrea el nu vad nimic rau in asta la varsta lui, poate omul nu vrea nunta

| Violleta2022 a răspuns:

Este foarte simplu sa scapi de el:
- ii listezi numarul e telefon pe blacklist si nu mai priemsti telefoane sau mesaje de la el
- iar pe FB il blochezi!

| munteanuionvictor a răspuns (pentru Violleta2022):

E o soluție bună.

| anonim_4396 explică (pentru Violleta2022):

Ma intalnesc cu el si pe strada. Blocul lui e vis-a-vis de blocul meu... Nu tine cont doar de lumea virtuala, este vorba si de viata reala unde nu stiu ce sa fac. Am incercat sa il evit pe cat am putut, sa o iau in celalta directie, opusa lui, insa tot ce faceam era in zadar, venea dupa mine.

| Violleta2022 a răspuns (pentru anonim_4396):

Si ce daca te intalnesti cu el, ii ocolesti privirea si mergi mai departe!
Este f simplu: il eviti!
Daca vine dupa tine, anunta Politia, dar spune-i ca vei cere indetrdictie de la Politie, daca te mai urmareste, pentru ca-i psihopat si nu-i normal sa faca asta.

| Victor453 a răspuns (pentru anonim_4396):

Donna ti-a dat sfat bun!

| Victor453 a răspuns:

Ti-au spus altii, ii dai block pe telefon si Facebook, si ii spui ca ai iubit

| anonim_4396 explică (pentru Victor453):

Da, dar ma intalnesc cu el si pe strada. Blocul lui e vis-a-vis de blocul meu...

| cdl42002 a răspuns:

Hmm. ai putea sa îi spui că ai prieten si sa te lase în pace că nu ai timp de prostiile lui. si gata happy

| Nicolae_Drăghiciu_1997 a răspuns:

Citesc 'articolul' si rad laughing Cica roadele unei relatii sta in sex: E suparat pe tine? Sex; Pare ca nu mai merge bine relatia? Sex; etc.
Totusi, ai 15 ani... chiar nu mai exista sperante in 'virgine la maturitate' pe pamantul asta? laughing)

| anonim_4396 explică (pentru Nicolae_Drăghiciu_1997):

Ba da, tocmai asta incerc sa spun. M-a ranit foarte tare ca a avut astepari de la mine sa ma *** la 15 ani si in plus cu un baiat cu care nu sunt impreuna. O sa fac asta doar dupa 18 ani, cand voi simti ca sunt pregatita si cu siguranta o voi face cu un baiat care sa tina la mine, nu cu toti ratatii. Ca fata, mi se pare nasol sa sari din pat in pat...