| nata2008 a întrebat:

Buna tpu.parerea voastra, are rost sa constriesti o relatie cu o persoana total diferita fata de tine? mai are rost sa depui efort pentru un viitor comun?

Răspuns Câştigător
| xanderblackx a răspuns:

Pai... daca esti constienta ca este diferita fata de personalitatea si conceptiile tale, ti-ai raspuns singura. daca tu consideri ca ai putea schimba ceva la respectiva persoana, dar numai daca vezi ca se poate si intr-adevar e dispusa sa se schimbe, de ce nu? dar in orice caz sunt riscuri. tu stii cel mai bine cum stau treburile, in cazul de fata foloseste-ti mai mult creierul decat inima. numai bine

| nata2008 explică (pentru xanderblackx):

Daca sunt momente in care va faceti planuri comune de viitor, insasi sunt momente in care in mod direct nu te pune pe aceeasi treapta cu baiatul care il place. poate suna ciudat la prima vedere aceasta intrebare insasi sunt o persoana care pune mare pret pe prietenie si de asta am nevoie de sfaturile voastre, si daca e sa inchei aceasta prietenie nu voi mai putea apela la alt in viitorul apropiat.mersi anticipat

14 răspunsuri:
| AdrenalinaPuraLaMaXim a răspuns:

Daca nu exista lucruri in comun, intelegere, respect, comunicare, incredere... nu ar avea nici-un rost in viitor aceasta relatie. Parea mea!winking

| Seby90 a răspuns:

Nu crezi ca e putin prea plictisitor ca sa ai o mica copie de a ta atat in dormitor cat si in discutii? Nu devine plictisitor sa vorbesti tu cu tine?
Diferentele intr-o relatie nu fac decat sa o diversifice.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu.Daca nu exista intelegere, compatibilitate, sinceritate, cand fiecare are o alta cale, mai bine fiecare pe drumul lui.Altfel,cel putin unul, va suferi extrem de mult.Mult noroc.

| darnme a răspuns:

Da, pentru ca mereu opusurile se retrag si poate iesi o relatie minunata!

| onlyagirl a răspuns:

Daca diferentele dintre voi nu sunt prea mari, de ce nu? si aici nu ma refer sa fii cu acea persoana indiferent de gradul in care va potriviti sau nu..adica sunt anumiti factori care distrug dragostea gen:diferenta de greutate, de varsta, de status social, si aici ma refer la diferente foarte mari..sau poate diferenta ce tine de gandire, principii, modul in care privesti viata.succes:*

| nata2008 explică (pentru onlyagirl):

Da cred ca partea cu diferenta de gindire mai ales principii, modul in care privesti viata.Va multumesc mult tuturor insa pot da doar o fundita. succese tuturor :*

| extreme0708 a răspuns:

Da, daca iubesti cu adevarat persoana respectiva bineinteles ca are rost.
Nu o sa fie usor si in timp sigur multe piedici vor aparea in calea vostra dar daca luptati impreuna sa le treceti va veti apropia din ce in ce mai multhappy

| MIDnightMoon a răspuns:

Nu. O să vă plictisiţi amândoi unul de celălalt. Dacă nu este nimic comun.

| GinglindSummer a răspuns:

Prietena mea a avut deja 6 parteneri sexuali, eu sunt virgina) Chiar incepind de la asta poti sa iti dai seama ca suntem total diferite.Dar ne iubim ca rpietene.E cea mai buna prietena de-a mea si niciodata nu o sa imi pun o astfel de intrebare.Mereu o sa imi fie alaturi.Cind ma simt oribil ea, cit de nebunatica si diferita de mine nu ar fi ma asculta si fara ca sa imi zica nimic, doar printr-o imbratisare reusete sa ma calmeze. Are rost pentru ca acum totusi va leaga ceva.Aeti ceva in comun. dragostea si respectul una fata de cealalta.Sa ai prieteni in ziua de azi e un lucru rar.Pretuieste.

| nata2008 explică (pentru GinglindSummer):

Multumesc pentru raspuns, eu sunt total de acord cu ultimile afirmatii, doar ca mi-as dori sa simt si eu o incurajare din partea ei insa ea e rece de felul ei.mai mereu se supara, insa si la mine e o situatie mai dificila momentan, si uneori simt ca pur si simplu nu mai pot, si am nevoie de sustinerea ei, insa sunt nevoita sa ma consolez tot singura.mersi orkum, esti o fata de treaba. primeste fundita scumpa domnisoara :*

| nata2008 explică:

Chiar daca merge vorba de o prietenie intre 2 fete?

| alecsao a răspuns:

Nu are rost.e dureros dar e mai bine cu timpul o sa ajunga sa se urasca

| DeadFallenAngel a răspuns:

Pai opusii se atrag deciwinking dai drumul