| bogdan133 a întrebat:

Pe mine o fata m-a bagat de tot in ceata! Deci nici nu mai stiu ce sa cred! In primul rand aceasta fata ( colega ) sta foarte mult de vorba cu mine, glumim in ore pauze, mereu imi zambeste, ma bate peste umar / impinge etc. ieri a fost balul bobocilor si eu am fost asezat mai departe de ea. dar ea imediat i-a spus celui de langa ea daca vrea sa faca schimb cu mine sa vin eu langa ea. Am venit tot balul am ras amandoi si mi-a spus ' Daca nu veneai tu ma plictiseam de moarte. ' imi punea mana pe picior eu incercam sa ma apropi mai mult de ea si dintr-o data vine vorba de ce la refuzat pe unu' si spune 'am prieten' dar eu /colegi nu am vazut-o nici-o data cu un iubit sau sa stea de vorba cu el. etc! Dintr-o data imi suna telefonul si cum aveam ton de apel gangnam stile s-a cam auzit. i-a a inceput sa rada si sa imi spuna ca mereu cand aude melodia asta se gandeste la mine. La plecare mi-a spus ca maine o sa ma omoare la scoala. Habar nu am de ce. Acum sincer parerea mea este ca exista 2 posibilatati :
1. Are prieten si probabil suntem doar amici (SPER CA NU)
2. Nu are prieten si foloseste aceasta 'scuza' doar ca la refuzat pe x. si sa nu se afle ca nu are si ca la refuzat din alte motive!

Intrebari:
1. Credeti ca ma place?
2. Cum sa procedez in continuare?
O MARE FUNDA! ACEASTA FATA MA INEBUNIT NU MAI STIU CE SA CRED!

Răspuns Câştigător
| 1Beibii a răspuns:

Din ceea ce face, iese ca te place, clar! happy Eu te sfatuiesc sa o intrebi direct happy, pana la urma din cate ai povestit reiese ca va intelegeti foarte bine, deci nu o sa se supere. Oricum eu cred ca faptul ca a zis ca are prieten era o " scuza " pentru a-l refuza pe x, dar e mai bine sa o intrebi, totusi. DAR, daca se comporta asa atunci TE PLACE happy! Sunt fata, si m-as comporta asa doar cu un baiar pe care il plac happy. Parerea mea, sper ca ti-am fost de ajutor happy. Pa-Pa happy.

5 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Eu zic ca esti un mare mototol si de aia vrea sa te omoare. Cum adica, iti da toate semnele ca ii place si vrea sa fie cu tine si tu nu zici nimic de asta?

| Zenithf a răspuns:

A, s-am uitat sa-ti zic ceva de prietenul ei. El este - tu.

| mona a răspuns:

Fata te place si tu ar trebui sa-i zici ce simti, faza ca are prieten cred ca e spusa la vrajeala

| onasis1961 a răspuns:

Fă-o puţin geloasă cu o prietenă dea ei şi vezi cum reacţioneză!

| EUUUUUXXXX a răspuns:

Eu zic sa iti iei inima in dinti si sa te duci sa ii zici ce simti tongue