| bogdan133 a întrebat:

Hello TPU! Ma inteleg foarte bine cu o colega... Mereu vorbim, ea rade la glumele mele intodeauna si imi zambeste mereu. Cand am mers la Balul Bobocilor. si trebuia sa ne uitam la 'uni' ea la dat la o parte pe cel de langa ea ( la rugat sa se dea ) ca sa vin eu langa ea. si tot balul am ras amandoi si a spus ' daca nu veneai langa mine muream de plictiseala ' si de cateva zile am inceput sa mai vorbim prin mesaje ( seara ) si mi-a spus ' Oricum, chiar daca ne cunoastem de putin timp am vazut ca suntem destul de uni ' si ' imi place de tine am si eu cu cine sa rad. nu credeam ca o sa gasesc o persoana cu care pot vorbi orice '... Acum nu stiu daca este vorba de 'friendzone' sau ceva mai mult. Voi ce credeti? SFATURI! FUNDA

3 răspunsuri:
| eu4you a răspuns:

Hmm...poate fi si o fata care nu prea a ras la viata ei, si se bucura ca in sfarsit o face.Sau,te poate considera cel mai bun prieten al ei si e normal sa iti zica toate astea dar ea sa te considere doar un prieten foarte bun.Am si eu prieteni foarte buni in felul asta si exact asa ne comportam si noi, ca voi.(dar, CHIAR nu simtim nimic unul pentru celalalt, de asta sa fii sigur).Nu stiu ce sfat sa iti dau.Cred ca "Ai rabdare!" ar fi cel mai bun sfat.Nu uita esentialul! Exista varianta sa te considere doar un FOARTE FOARTE bun prieten, dar si varianta sa te placa.

| omicaminciunaalba a răspuns:

Este posibil sa va indragostiti

| claudyasabo a răspuns:

Eu cred ca se gandeste la o relatie