| anonim_4396 a întrebat:

Bună, TPU! Pentru băieții/bărbații care spun despre fete/femei că sunt curve,sunt așa doar fiindcă vă bateți voi joc de ele.Dacă intri într-o cofetărie te apuci să lingi toate prăjiturile și apoi alegi? Nu,întâi vezi ce îți place,alegi și apoi cumperi,sunt sigur că nu v-ar plăcea și nu a-ți cumpăra o prăjitură linsă de altcineva,la fel ar trebui să fie și cu femeile,atunci când intrați în viața lor să nu o faceți doar pentru sex ar trebui să fiți hotărâți și să vă doriți doar una și bună. Referitor la faptul că femeile umblă după bani,la fel sunt și bărbații care trăiesc ca o lipitoare pe spatele femeii,cum noi bărbații avem propriile dorințe și cerințe la fel și ele.Da "ambalajul" ne atrage și de o parte și de cealaltă, dar ce ar trebui să fie decisiv e "conținutul" adică ceea ce are de oferit mental.Problema nu e că ne atrage fizicul,ci problemă e atunci când pui accent pe anumite părți ale corpului,asta e valabil și la noi și la ele spre ex.:să fie înalt/ă,să aibă ochii de culoarea…,sânii,fundul,de o anumită mărime,formă,când nu puteți renunța la aceste aspecte atunci când vă veți căsătorii,cu trecerea anilor frumusețea fizică se schimbă și atunci vei căuta un partener mai tânăr care aduce cu cel de care tu te-ai îndrăgostit,dacă o să se ajungă să aveți copii,cum o să îi îndrumați în viață dacă voi când v-ați ales partenerul nu a-ți luat în considerare că nu are nimic de oferit intelectual. Băieți învățați să "citiți" femeia și dacă nu este ce trebuie mergeți mai departe,căci acele fete de care vă bateți joc nu sunt mostre,iar pentru voi fetelor ca să vă dați seama dacă băiatul e ce trebuie o să realizezi asta din stilul vestimentar,din felul cum se exprimă,cum se comportă,dacă încearcă să te atingă, să te pipăie, să te sărute e sigur că acela nu te vrea decât pentru sex.

26 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Vezi romancele care pleaca in europa la futangeala apoi se intorc acasa sa vedem iti convine... mie mi-a cerut o curva de lux bani in perioada pandemiei sa scape de criza wtf i-am zis cu toti prietenii din oras si reputatia ajunge la mine, ani de experienta in domeniu si n-are bani nici apartament nu si.a luat probabil e condusa de peste si nu zice. Oricum femeile mint si nu recunosc adevarul niciodata de aia sant curve pe langa chestia ca tot schimba barbatii destul de frecvent

| Ofiintă a răspuns:

Nu cred că poți aduce imbunatătiri in mentalitatea anumitor barbați. Problema este la ei. Sunt singurii responsabili pentru nesansele lor in raport cu sexul opus. Cu toate că ei susțin contrariul.
Anumite experiente negative in raport cu femeile nu justifică catalogarea acestora ca fiind într-un anume fel, și anume toate la fel.
Nu ai cum să atragi pe cineva, atâta timp, cât ești animat de ură și frustrare.
Ca femeie, nu ai cum să consideri atractiv un individ care nu are încredere de sine, sau dimpotrivă detestă femeile.
Atâta timp cât esți barbat/femeie cerebrală vei evita persoanele toxice. Sigur că există si femei toxice, insă tot acești lamentari au fost cei care le-au ales.
Iară dacă persoana respectivă nu este ceea ce trebuie in viziunea ta, poti renunța oricând. Calitate nu gasești in orice colț. Valabil in cazul ambelor sexe.

| RAY a răspuns:

Ce e imoral in a fii curva? Dupa codul moral dictat de societatea noastra, eu unu nu cred in chestii inventate de om, nu exista moralitate, fiecare se descurca cum poate in existența asta care e o iluzie a unui univers holografic, suntem primate desi natura umana ne domina dar aia da un sens vieti, cu toti suntem ipocriti, egoisti mincinoși asta e natura noastra genetica, frustrarea la determina sa jignească pentru că nu atrag sexul opus sau sunt băgați in lista prieteniei, nu te increde in oameni niciodata

| Bariel a răspuns (pentru RAY):

Meriti un premiu Nobel pentru raspuns laughing), ai citit cartea Sapiens lu' Yuval?

| RAY a răspuns (pentru Bariel):

Nu

| Drimmero a răspuns:

Parca contul asta e manverat de o feminista care urla pe strada ca barbatii ''e'' toti porci si ca femeia e sfanta si ca nu merita sa aiba contact cu niste mizerabili ca ei.

| Endoryus a răspuns (pentru Drimmero):

Mai mult ca sigur. Avand in vedere ca nici nu te-a bagat in seama afirma mai mult chestia asta. Le pune palma in fund la toate hahalerele care se culca cu tot orasul si dupa vor sa para mari doamne. Propaganda feminista laughing. Sa vezi in 30 de ani ce o sa fie si in Romania. Vai de voi.

| Drimmero a răspuns (pentru Endoryus):

'Lasa femeia sa faca ce vrea ea...si iti fura barbatia', asta se aplica aici.

| CleanHeart a răspuns:

Buna gandirewinking
Asa sa fie toti baieti de educati dar e criza de educatie.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Într-un fel sunt de acord cu tine, intr-altul ești prost. A-ți bate joc de tine și ea femeia de langa tine, înseamnă în a avea vreo legătură sexuală cu ea și să-ți fie rușine să ieși cu ea in public. Sunt anumiți tipi care fac asta, nu sunt de acord cu asta pentru că își fac rău lor și inclusiv tipelor.
Dar nu există femeia one-idest. Nu vad nici o problema in a te întâlni cu mai multe femei, in avea mai multe nu doar una pentru că oricum și ele fac la fel.
Videou-l asta descrie realitatea : https://youtu.be/jrhZ2r9rJDI

| Bariel a răspuns:

Si ce te face sa crezi ca ai completa dreptate? Ai interogat toate femeile din lume ca sa stii asta? Exista o groaza de femei perverse care cauta barbati pentru one night stand, femei cu fantezii si fetișuri deplasate care adora sa fie dominate. Ai dreptate, dar nu in totalitate.

| anonim_4396 explică (pentru Bariel):

Femeia care alege de bunăvoie și din plăcere să devină curvă, ca dorința ei să se împlinească e nevoie de un bărbat, ori eu asta zic dacă vrem să nu mai existe asemenea tipuri de femeie de ce apelezi la ele?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Femeia când înșeală pe bărbat cu cine o face? Tot cu un bărbat, iar cel înșelat a fost naiv de nu și-a dat seama că are alături o femeie cu un caracter slab.

| Valentina8 a răspuns:

Ai mare dreptate in tot ce ai spus. Insa prin acest text nu vei reusi nici tu, si nici o alta persoana sa schimbe mentalitatea oamenilor.
Vor fi mereu barbati calumea si barbati care vor doar sa profite care de obicei sunt tineri, desigur. Si vor fi mereu femei carora le place sa se vanda pe bani sau carora le place un + pe langa ceea ce au, dar vor fi mereu si acele femei cu interese serioase si sincere, femei care au de oferit mai mult decat trupul.
Exista fel si fel de oameni, in lume trebuie sa existe
un echilibru intre aceste doua aspecte, caci daca am fi toti perfecti si sinceri... N-ar mai avea un sens aceasta viata.
Pentru persoane bune (asa cum si cu anumite lucruri, job uri cariera)e nevoie de timp, e nevoie sa te straduiesti sa lupti sa stii sa cauti si sa nu renunti!
Nu e mai "minunat" cand printre atata persoane "infecte"tu gasesti persoana potrivita? Asta face situatia actuala "speciala"
Nu-ti ingreuna mintea si sufletul cu astfel de ganduri, nu are rost!

| anonim_4396 explică (pentru Valentina8):

Sunt conștient că nu pot schimba gândirea nimănui, fiindcă nu putem forța pe nimeni trebuie fiecare să ne analizăm și să ne dăm seama cu ce și unde greșim în viață. Băieți/bărbați, fete/femei care au o gândire serioasă sunt în număr mai mare decât ceilalți, doar că ei sunt mai retrași nu o să îi vezi apărând la tv sau prin ziare, în schimb ceilalți ar face ORICE să fie în centrul atenției.De când e lumea se dă o "luptă" pentru a ne face pe cei serioși să cedăm în fața celorlalți, printre cei serioși și singuri nu vă pierdeți speranța căci ce e al vostru e pus deoparte.

| SoareDaniel a răspuns:

O femeie care sta cu cineva din interes pentru banii lui se numeste indirect o curvă, și nu vad unde băieți sunt de vina în chestia asta?

| SoareDaniel a răspuns:

Si devin curve pentru ca au pretentii prea mari de la un bărbat pe cand ele nu stiu altceva decat meseria de videochat, e simplu asa-i, deci în asta tot bărbații sunt de vina ca nu atrag fizic destul o femeie si nu câștigă destul de bine?

| SoareDaniel a răspuns:

Apropo explica-ne sa nu murim prostii de cand bărbații stau ca lipitoriile pe spatele femeii ....asta e ultima pe care am putut să o citesc

| anonim_4396 explică (pentru SoareDaniel):

Am văzut problema ridicată de tine într-o întrebare, acum fii sincer tu ce cauți, cum dorești să fie aceea femeie, fizic și din punct de vedere al caracterului cu care să poți să îți împarți viața?

| SoareDaniel a răspuns (pentru anonim_4396):

N-ai vazut-o în detaliu sau citit-o, de fapt niciuna nu ar vrea o relatie cu mine si crede-mă mi-a ajuns si mie cu asta, am o limita, frustrant e puțin spun

| anonim_4396 explică (pentru SoareDaniel):

Orice problemă are rezolvare, spune sincer tu ce îți dorești căci doar așa te-aș putea ajuta, oricum ce ai avea de pierdut dacă faci o descriere a ceea ce tu dorești.

| AlexValentinn a răspuns:

Dupa cum vorbesti nu prea esti trecut prin multe chestii. Unele femei sunt curve de placere, pentru ca le place stilu asta de viata, pentru ca le plac banii, pentru ca le plac anturajele cu baieti rai si distractie multa. Sunt femei care cu toate ca si-au batut atatia baieti joc de ele, aleg totusi sa ramana niste femei serioase, nu sa devina "curve" si sunt femei care nu si-a batut nimeni joc de ele si tot curve sunt. Iar ce zici tu de atractia fizica, nu ti se pare normal sa fim atrasi de fizic? Daca nu ar exista atractia fizica, nu am mai avea o relatie cu o femeie, am avea o relatie de prietenie cu ele exact cum avem cu baietii.

| anonim_4396 explică (pentru AlexValentinn):

Dacă te crezi bărbat adevărat tratezi cu respect toate femeile indiferent de vârstă,aspect fizic, caracter, referitor la acele femei cărora le place să facă sex de bunăvoie, tu ești de vină ca bărbat că le cedezi, chiar dacă ele o fac de plăcere adevărul e că se înjosesc și cei care apelează la ele le tratează ca pe niște cârpe și la propriu și la figurat.

| Anonymous4433 a răspuns (pentru AlexValentinn):

Da... Problema e ca voi vedeti astfel de 'curve' si in femeile care nu sunt, sau le tratati astfel chiar daca stiti, probabil, ca nu merita.
Taraturile, toapele alea care ALEGA sa fie. ce ai descris tu acolo(si nu ma refer la cele care se mai culca cu cate un barbat din cand in cand, sau fac lucruri pe care toata lumea are dreptul sa le faca pentru satisfactia lor sexuala si emotionala) nu au decat sa faca ce vor si sa suporte consecintele/urmarile. Dar nu mai bagati o gramada de alte persoane in aceeasi oala cu ele. Pt ca, aseamenea, si noi putem spune ca toti barbati sunt niste obsedati de sex, niste profitori, si niste neanderthali fara creier care se lasa condusi doar de instinct; aaa si mai profitati de femei pentru a face diverse lucruri pentru voi:mancare, curatenia, etc, pe care nu prea le apreciati. Ca doar na, femeia trebuie sa stea dupa c*ru' batbatului.

| Hellboy96 a răspuns:

Ma bucur că ești atât de deschis la minte și sper că le ai deschis ochii câtorva.
Băieții se comporta așa, un bărbat nu ar face niciodată așa ceva. Eu tratez cu respect pe oricine, femeile cu mai mult deoarece ele sunt mai firave, mai sensibile și mai drăguțe.
Sa ai o zi frumoasa și să știi că ai mentalitatea potrivită

| Anothergirl22 a răspuns:

Efectiv... Te iubesc ♥️ laughing) in sfârșit observ o mentalitate, (pe care o consider normala și sănătoasă) care ar trebui sa fie comuna societății, dar e atât de rară