| Dolce1907 a întrebat:

pff cu ce sa incep sigh as incepe prin a va cere ajutor vreau si eu ceva sfaturi ca am sufletul ce imi arde si plange si capusoru asta care nu da drumul la orgoliul.
Iubitul meu a plecat duminika trecuta in Romania ( amandoi am stat in Italia) trebuia sa plece pe 10 august odata cu mine dar ai lui l-au trimes inainte pentru ceva munca alaturi de sora lui credeam ca va fi bine dar nu a fost asa din momentul in care a trecut granita el deja se schimbase nu-mi mai vorbea la fel si ma doare. Eu am cazut in depresie si a trebuit sa merg la urgenta fiindca in casa inebuneam avand amintiri peste tot cu el, am slabit 5 kg si 250 de g in 4 zile pentru ca orice mancam vomita..de cand e acolo nu ma mai suna nu ma mai cauta si il simt cam indiferenta cand imi zice ca e cu sora lui si cu cumnatul lui iar cand se face 12 noaptea cand ramane singur incepe cu " mi-e dor de tine"..ne-am certat urat de tot pentru ca i-am spus ceea ce ma deranja el a luat-o drept cearta si am plecat singura pe strazi sa ma plimb el a zis sa raman acasa si eu la nervi recunosc ca i-am spus ca nu ma poate opri atunci mi-a spus sa fac de capul meu si sa tin de orgoliul pentru ca asa o sa faca si el..simt ca totul e mai important decat noi decat relatia noastra..si de fiecare data cand e putin mai departe se intampla asta..si acum mie cam teama avand in vedere ca eu merg in Romania pe 10 august si nu ma mai intorc el in schimb se intoarce in Italia prin 25 august ( Specific el Tulcea eu Hunedoara).mi-a zis ca o sa vina la mine de cate ori va putea si o sa facem cu schimbul.ce sa fac? sad sa fac eu pasul spre impacare? Mie foarte greu. puppy dog eyes Help Meeee.
Dau fundita e foarte important pentru mine.

Răspuns Câştigător
| 22andreea22 a răspuns:

Iti e teama sa nu il pierzi? poate tocmai drumul asta pana in tara, lucrurile pe care le are de facut aici si rudele sale il streseaza si solicita foarte tare si de asta s-a si schimbat. fiind satul de treburile de aici, mai stai si tu cu gura pe el si ii reprosezi ca s-a schimbat sau ma rog, ai zis ca i-ai spus ce te deranjeaza, ma gandesc ca la asta te refereai, iar el a luat-o ca pe o cearta. va trebui sa ai putina incredere in el, sa astepti sa va intalniti si daca atunci vei observa aceelasi comportament indiferent va trebui sa vorbiti serios despre relatia voastra si viitorul el. mai ales ca el va pleca si tu vei ramane aici in Romania, trebuie sa stabiliti exact ce si cum faceti ca timpul in care ati fost impreuna sa nu devina o pierdere de vreme.
cam asta e parerea mea, trebuie sa ai grija ce vorbesti si cum ca sa nu aveti o relatie tensionata, cel putin pana ajungi langa el. nu stiu daca e vorba de orgoliu dar cred ca si tu exagerezi putin, fa lucrurile cu cap! daca tu esti asa disperata acum si reactionezi urat apoi cand el o sa fie plecat ce o sa mai faci? putin spatiu tot trebuie sa-i oferi si sa fii intelegatoare, sa faci totul ca relatia voastra sa se indrepte spre bine nu spre rau.

2 răspunsuri:
| h3r a răspuns:

Da, poți s-o faci.
Poate are și el probleme, te-ai gândit la asta? Totuși după momentele alea proaste, devine blând, deci nu face totul intenționat. E posibil și să nu aibă de pe ce te suna. Încercați măcar să păstrați legătura prin scris. Aveți o relație stabilă, ați fost împreună dincolo, nu te mai gândi și nu pune răul în față.
Caută-l! Nu lăsa pentru niște certuri să vă despărțiți.

| GhGeorgiAnA2 a răspuns:

Doamne ce dureros! Eu daca as fi in locul tau as renunta de aceasta data la orgoliu si as face prima pasul spre impacare, pentru a reveni totul la normal! Dar daca nu vrea sa se impace cu tine nu insista, nu te ruga de el sa te ierte pentru ca o sa te ia de proasta si poate o sa rada de tine, daca te iubeste ....cand o sa vada ca tu ai facut primul pas o sa te ierte, dupa ce revine totul la normal, poarta-te putin diferit fata de cum te purtai inainte adica lasa putin mai moale orgoliu, ca-ti poate strica foarte tare viata! Pupiceii. sper sa-ti fi fost de folos! kiss