| Noname1465 a întrebat:

Buna TPU.Prietenul meu s-a suparat acum 2 saptamani pe mine spunandu-mi ca cu el am terminat-o definitiv.In prima saptamana a supararii nici macar nu ne salutam, dupa aia i-a mai trecut si a inceput sa ma salute. Atunci mi-am luat inima in dinti si l-am sunat pentru a avea o conversatie cu el si sa imi cer scuze pentru ce am facut.Inca era destul de suparat pe mine si mi-a zis ca ar avea o noua prietena care il iubeste si ca il intelege si se inteleg bine.Prima data chiar l-am crezut dar dupa cateva zile mi-am dat seama de faptul ca a mintit ca petrecem 8-9ore pe zi impreuna (avem acelasi grup de prieteni) si nu il suna nimeni. Am inceput sa vorbim de 3zile si in aceste 3 zile el s-a bagat mereu in seama pe mess, m-a chema afara tot timpu.Acuma seara am incercat sa il pup dar m-a respins spunandu-mi ca nu va mai fi la fel si ca sa am rabdare.Cand am vorbit cu el la telefon l-am intrebat ca daca mai tine la mine si mi-a zis ca da dar nu la fel ca la inceput. Oare o sa ma ierte complet si sa fim din nou ca inainte? Sa mai am rabdare sau sa las totul balta? Tin enorm de mult la el.Suntem impreuna de 1 an jumate.straight face

Răspuns Câştigător
| Roberta a răspuns:

Mi-ar fi placut sa stiu si motivul pentru care v-ati certat dar in fine happy Da-i timpul necesar pentru a se gandi, pentru ca el inca tine la tine si probabil ii e foarte greu sa ia o decizie. Iar tu nu mai fi asa de disperata, chiar daca tu ai gresit, cred ca el e constient de faptul ca regreti. Daca el te iubeste te va ierta. Bafta

13 răspunsuri:
| TitiDrLove a răspuns:

Doar tu stii cu ce ai gresit de se poarta asa.El te iubeste draguta happy! Poate tu stii ca ai fi facut o greseala grava, de neiertat si lui ii pare rau de asta. Vrea sa fiti iar impreuna doar ca face pe indiferentul si nu iti mai da importanta din cauza ca vrea sa observi ca si-a pierdut increderea in tine si astfel tu nu o sa mai faci greseala asta dupa ce o sa fiti iar impreuna! Se asigura de aceste lucruri!

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Fiecare are o toleranta si nu stie nici macar el daca sau cand o sa depaseasca momentul, depinde si cat de tare l-ai ranit. Oamenii mai uita cu timpul, dar uneori nu pot ierta pana nu trec si ei prin situatii asemanatoare si ajung sa inteleaga mai bine perspectiva ta. Ai facut o greseala, n-o mai repeta. E tot ce poti face dupa ce ii spui ce simti si sa-i arati ca n-o sa mai strici iarasi totul. Cand iti pasa intr-adevar de cineva nu il ranesti.

| answer a răspuns:

Daca prin ceea ce i-ai facut tu, i-ai ranit orgoliul, atunci va fi mai greu, dar timpul le va vindeca pe toate;
Daca spuneai si motivul, te-as fii putut ajuta cu mai multe, dar altfel...n-am de unde sa-mi dau seama ce e acolo de fapt!
Bafta!

| AnGeL a răspuns:

Daca chiar il iubesti trebuie sa ai rabdare si cerd ca daca tu te vei schimba si el la fel, la randul lui v-a uita cele intamplate

| AnGeL a răspuns:

Daca chiar il iubesti trebuie sa ai rabdare si cerd ca daca tu te vei schimba si el la fel, la randul lui v-a uita cele intamplate
sper ca te-am ajutat

| toxik a răspuns:

Nu renunta la el. nu va dura la nesfarsit supararea pe care o are, ii va trecewinking

| Georgy_7404 a răspuns:

Cum ai putea lasa totul balta daca il iubesti? daca tiu il iubesti si el te iubeste asteapta te va ierta nu ai mentionat dc l-ai suparat daca a fost o chestiune mik te va ierta complet daca a fost ceva important legat de relatia voastra te va ierta dar nu va mai fii ca la inceput o ciorba reincalzita numai e la fel multa bafta si impacati-va si iubiti-va mult

| IubesteEa a răspuns:

Stiu cum e si mie mi s-a intamplat app o poveste de nedescris:X pai fa tot posibilul sa te ierte incearca sa fi cum erai inainte si aprinde flacara iubirii din nou stiu ce spun ca stiu cum e si da mai ai rabdare nu renunta! sper ca te-am ajutat si mult succes!:X:* funda?happybig grin

| vampiressa a răspuns:

Sau ca sa il "sensibilizezi"putin, adu-i aminte de anumite clipe frumoase traite impreuna sau anumite planuri pe care vi le-ati facut impreuna.la mine merge intotdeuna.dar asta cand sunteti fata in fata.vei vedea ca te va lua el singur in brate si te va sarutahappy

| Raduku14 a răspuns:

Sincer, asa sunt toti... Nu pune botu. nu fii prostuta.
Asteapta, iti spune asa numa ca sa te faca sa suferi sa pui suflet si sa ii cazi in genunchi.
Chiar daca ai facut asta inca nu-i tarziu.
Lasa dupa el, incerca sa astepti, si sa incerci iar si iar sal saruti, pana se lasa findca el vrea, DAR NU SE ARATA.
El nu mai poate fara tine, numa ca primeste sfaturi de la prieteni si ii spune las-o sa iti pice la picioare si chestii.
Spune-i chesti frumoase si ofera-i mult mai mult decat iai oferit.Incearca sa te prefaci ca iai picat la picioare si spune-i ca faci orice pentru el numa sa va impacati. Cand te saruta prima, a doua oara, peste o saptamana prefate ca esti asa cum ai fost, si fi tu insuti nu aia picata la picioarele lui. Si iti spun eu ca te iubeste mai mult decat te-o iubit el.happy

Dragostea ucide.

| roxyana03 a răspuns:

Uite, am patit si eu la fel.
da-mi id tau.
Lasamil printr`um mesaj, si te voi ajuta cum voi putea
trebuie sa te intreb niste lucruri
lasa`mi id tau si vorbim
te pup:*

| FloriiDirectioner a răspuns:

Pai,daca il iubesti si chiar ti la el poate ca ar trebui sa mai ai rabdare, dar discuta cu el si intreaba-l cu adevarat dacat te mai iubeste nu daca tine la tine.Chiar daca te refuza o sa regrete mai tarziu, asa a fost si cu fostul meu prieten cu toate ca il iubeam ff mult a regretat ca a fost cu o alta prietena de-a mea si ne-am impacat, si e ff sincer ca ma iubeste...incearca sa comunici cu el, sa vezi ce astepari are din partea ta.Mult succes!

| BlackPrincessCat a răspuns:

Eu as zice sa ai rabdare. Daca nu ii trece dupa mult timp, atunci lasa.l sa te doreasca.