| smileysmiley a întrebat:

Sa va zic pe scurt: Sunt foarte buna prietena cu un baiat cu un an mai mare decat mine care ma iubeste, dar eu nu il iubesc. Ne intelegem de minune, avem multe amintiri impreuna. Am ajuns sa am incredere deplina in el, si el in mine si am ajuns sa tin foarte mult la el. Facem si glume din astea, cum ca eu am "amanti" laughing ma rog, porcarii din astea.
Eu m`am cuplat cu un baiat la care tin foarte mult si el la min de vreo 3 zile si aseara cand am mers cu baiatul ala despre care e vorba niste baieti de la mine din scoala, nu stiu de unde au aflat ca sunt cu el, si i`au zis lui. Si uite asa s`a suparat rau pe mine, ca l`am mintit si asa. Eu i-am explicat lui ca nu i-am zis ca sa nu se supere si sa nu-l doara pentru ca ma iubeste.
Si uite asa el mi-a zis ca vb foarte serios si ca numai vrea sa auda de mine, ca il doare foarte tare aici >-- :X si ca numai are ce discuta cu mine. mi-a multumit pentru toate momentele frumoase petrecute impreuna care cica au fost o minciuna straight face
Acum va zic cat se poate de sincer, ca nu l`am mintit si ca am facut asta spre binele lui. Stiu ca poate era mai bine sa-i fi zis, dar...asa a fost sa fie straight face
Vreau sa ma ajutati, cu niste sfaturi, el acum nu mai vb cu mine ce sa fac, cum sa procedez ca sa ma ierte si sa inteleaga ca nu l`am mintit si sa-i arat ca-mi pasa. Cu vorba nu merge, garantez. Nu vrea sa ma auda sau sa citeasca ce ii zic pe mess. Va roooooog ajutati`ma. ce sa fac?
A da, si nici pe vreo prietena sa pun ca nici asa nu merge.am incercat deja straight face Va roooooog vreau sa fim la fel ca la inceput crying

5 răspunsuri:
| georgiana37 a răspuns:

Hey... daca zici ca te doare atat de mult pentru el, eu una as fi procedat astfel: daca nu vreau sa pierd un prieten bun pentru un baiat sau mai de graba iubitas renunta la iubit ca daca vrei, iubit gasesti pe toate strazle, m-as fi despartit de acel bAiat -as fi cerut scuze prietenului meu cel mai bun. as spune ca imi parwe rau ca l-am mintit si ca daca vrea sa fim din nou prieteni buni.
asa cred ca va dori din nou sa fim prieteni. fuundita?
pup. si mult succes in continuare ( iubitii nu conteaza mai mult decat prietenii asta-i mottomul meu asa ca...be u.)happy

| f a răspuns:

Am avut o "poveste" asemanatoare cu a ta, doar ca eu regretasem toata vara ce am facut si nu aveam nicio ocazie ca sa ii explic...insa dupa ce a trecut vara m-am intalnit in cele din urma cu el( eu ne-mai fiind cu baiatul acela care il suparase) si aflasem ca el ma iertase de mult, dar a crezut ca mai bine e sa nu mai fim prieteni pentru ca nu ar suporta sa se simte din nou asa groaznic... poate asa ti se va intampla si tie
totusi sper sa redeveniti prieteni, insa crede-ma ca exista cel putin 2 persoane care iti devin cei mai buni prieteni in lumea asta!

| believe a răspuns:

Daca il vrei atit de mult inapoi, nu cumva simti si tu ceva in adincul sufletului ceva pentru el? te-ai gindit? daca ai inceput recent o relatie, de ce nu te axezi p ea? pe baiatul care s-a suparat eu zic ca cel mai bine ar fi sa-l lasi pentru o perioada-sa se calmeze, sa mai reflecteze asupra la ce s-a intamplat si intr-un final sa inteleaga ca are nevoie de tine, macar si ca o prietena. Apropo... tu ai zis ca nu tii la el, da lui ia-i spus-o inainte? adica el stia inainte de a incepe relatia actuala? daca da, atunci esti corecta, lasa-l in pace macar 2saptamini, si mai fa o incercare.succes

| ionutzel04 a răspuns:

Insistahappydar daca nu il iubesti si tu pe el nu ii promite multe sa nu il ranesti mai mult...fii intelegatoare

| blackm4r1a a răspuns:

sad trist... si pe mine s-a suparat un baiat crying si nuh am mai reusit sa fim prieteni eu am incercat dar pur si simplu nu mai vrea...
revenid la tine voi sunteti la aceiasi scoala? daca da fal sa vada cat esti de trista daca inca te iubeste o sa fe usor... daca nu merge despartete de cel cu care esti si fal sa inteleaga ca ai facut asta pentru el :* sper sa redeveniti prieteni