| shhhhhhh a întrebat:

Buna Tpu.....Prietenul meu se drogheaza si fura .....Cum pot sa il fac sa nu se mai drogheze si sa fure sad?

Răspuns Câştigător
| lo a răspuns:

Nu trebuie sa cazi in acest santaj gen:daca tu faci asta eu fac cealalta.
Ca astfel, mereu va iesii totul cum vrea el.Fi tare, invata sa spui nu cand trebuie. Daca vrei sa il ajuti trebuie sa cauti o metoda care sa functioneze..cum spui tu ca parintii lui stiu si nu au ce sa-i faca este destul de grav.ei ar trebui sa fie primi care sa caute metode de ajutor pentru fiul lor.Incearca sa ii conving pe ei sa-l interneze intr-o clinica de dezintoxicare.

8 răspunsuri:
| lo a răspuns:

Vorbeste cu cineva din familia lui si cere ajutor profesional.O persoana care consuma asemenea substante este greu de manipulat, deci tu trebuie sa fi tare si sa ai nervi de otel, el nu vede decat acest lucru in fata ochilor.Asa ca cere ajutor pana nu este prea tarziu, chiar daca el se va supara pe tine. Succes

| shhhhhhh explică (pentru lo):

Parinti lui stiu si nu au ce sa ii faca ....Eu am vorbit cu el si mi-a zis ca daca ma culc cu el se lasa de furat si droguri..si dupa mi-a zis ca m-a mintit :l

| lo a răspuns (pentru shhhhhhh):

Nu trebuie sa cazi in acest santaj gen:daca tu faci asta eu fac cealalta.
Ca astfel, mereu va iesii totul cum vrea el.Fi tare, invata sa spui nu cand trebuie. Daca vrei sa il ajuti trebuie sa cauti o metoda care sa functioneze..cum spui tu ca parintii lui stiu si nu au ce sa-i faca este destul de grav.ei ar trebui sa fie primi care sa caute metode de ajutor pentru fiul lor.Incearca sa ii conving pe ei sa-l interneze intr-o clinica de dezintoxicare.

| selysol a răspuns:

paraseste-l cum poti sa stai cu un asemenea om?straight face tu crezi ca el asculta de tine daca ii spui sa nu mai fure si sa nu se mai drogheze...

| onlyagirl a răspuns:

Drogul e stapanul lui, asa ca nu vad cum te-ai putea intelege cu el.incearca sa deschizi subiectul,dar daca nu reusesti de la inceput, las-o moarta.e posibil sa devina violent. poate ca ti-e greu, dar...ii spui, ca daca nu renunta la astea, o sa renunti tu la el.chiar daca trebuie sa le fim alaturi persoanelor iubite si la bine si la greu.:*

| dydda a răspuns:

Spune-i sa se apuce de sexlaughing

| VirtualEinstein a răspuns:

Rupi legatura cu el. Oamenii de teapa lui te dau in jos.

| fatacarestietot a răspuns:

Nu are rost sa te stresezi. Spune-i ca daca nu renunta la toate aceste obiceiuri te desparti de el

| paulyk92 a răspuns:

Reclama-l la politie big grin si o sa vezi ca nu o sa mai faca!