| anonim_4396 a întrebat:

Am o mica problema. daca se poate spune asa. Am 15 ani si prietenul meu are 20...suntem impreuna dar chesita e ca am aflat de la o prietena ca el i-ar fi spus ca se drogheaza iar colega ei il stie si ia droguri de la el. Chestia asta m-a cam speriat...chiar foarte mult! Imi e frica sa nu ma drogheze si pe mine! nu stiu ce sa fac! Il iubesc si nu vreau sa-l parasesc iar de discutat inca n-am discutat despre tema asta. el nu mi-a zis nimic!

15 răspunsuri:
| anad a răspuns:

Ar trebui sa afli sigur daca e adevarat si sa incerci sa il lasi in pace fiindca el are un singur drum:pentru consum, dependenta, pentru vanzare, inchisoarea.Am vazut ca aceste retele de droguri sunt urmarite si toti sunt prinsi si suporta consecintele. Tu inca mai ai scoala si de facut o cariera. Nu e pentru tine.

| gigiro a răspuns:

Piei satana! In primul rand diferenta, in al doilea rand nesiguranta. La 15 ani sa intri intr-o relatie cu cineva care se drogheaza. Daca nu se drogheaza, s-ar putea ca acea colega sa fi pus ochii pe el.Sunt 90% convinsa ca ai facut si sex cu el (poate gresesc si-mi cer scuze), dar eu nu dau un pronostic bun unei astfel de relatii.

| Maia a răspuns:

Dar ai vreo dovada ca el se drogheaza? Poate fata aia minte.Incearca sa aflii cat mai multe despre asta fara sa-i dai de banuit happy! Nu cred ca o sa te drogheze daca te iubeste.Totusi fii cu ochi in patru! Si cred ca cel mai bine ar fi sa vorbesti cu el despre asta! Tc happy!

| Maia a răspuns:

Ar fi bine sa-l iei asa mai pe ocolite, sa-l intrebi de unde are bani sau alte chestii thinking S-ar putea sa reactioneze urat daca-i zici "am auzit ca vinzi si consumi droguri, e adevarat?"Fii atenta la starea lui fizica si psihica si asta conteaza foarte mult! Succes!

| MidnightLady a răspuns:

Pai daca te-a speriat asa mult, reactioneaza ca atare. La aceasta varsta nu cred sa ai prea multe probleme in incheierea unei relatii, mai ales uneia care te compromite intr-un fel. Doar nu vei crede ca ai sa ramai cu el pentru tot restul vietii? Daca e asa, atunci nu stiu ce viata ai putea avea langa un traficant de droguri. Chiar n-ar trebui sa fii confuza...

| MidnightLady a răspuns:

Chiar nu-mi vine sa cred cu cata superficialitate e tratata problema asta a drogurilor.
Spui ca nu ai stiut ca el se drogheaza. Si acum ca stii de ce sfaturi mai ai nevoie, e asa de greu sa-ti dai seama ca esti in proces de autodistrugere in cazul in care contiunui relatia?
Crezi ca vreunul din cei dependenti de droguri au inceput sa consume convinsi fiind ca vor ajunge in acea stare? Nu, sunt sigura ca toti au zis ca " nu mi se intampla tocmai mie". Sper ca tu poti gandi mai mult, si fa-o repede, ca nu prea ai timp de pierdut.

| denisa0906 a răspuns:

Nu exista nu vreau sa il parasesc este vorba de risti sau nu risti eu zic sa nu risti ca poate te vezi cu niste praf p nas sau in gura. vorbeste ca el asta ar fi cea mai buna solutie si daca e adevarat atunci ciules ca nu`i d joaca straight face

| Gogutzu a răspuns:

Daca nu vrea sa te drogheze si pe tine nu iti va spune...
Parerea mea:incearca sa te desparti de el.nu e neaparat de vina diferenta de varsta. dar chestia cu drogurile.nu miroase a binestraight face. incearca sa gasesti un alt motiv de despartirethinking sper ca te-am ajutat!
Bafta!

| anca_7959 a răspuns:

Nu o sa te drogheze, nu iti face griji. si eu am multi prieteni care se drogheaza si ies des cu ei. sincer, si eu am fost speriata la inceput din cauza a ce auzisem dar acum nu mi se pare nimic anormal.

| (¯`·._)(rojin_roj) (¯`·._) a răspuns:

Incearca sa afli sa vezi 100% ca acest umbla cu droguri si daca este adevarat parerea mea ferestete de asemene oameni chiar daca il iubesti. daca el se drogeaza va incerca si pe tine dar incetul cu incetul si am vazut destui oameni nenorociti de la droguri, am locuit in germania si am avut un vecin neamt care se droga si cind il apucau crizele se auzea pina la mine in apartament, ajunsese saracul baiat sa vinda tot dupa el pentru as procura droguri. acum tu crezi ce vrei dar nu ti-am dat un sfat rau si nici nu vreau sa ii jignesc pe cei ce consuma dar ...mai bine stai cit mai departe de asemenea oameni.

| leddy a răspuns:

Draga desparte-te de el. oricum nu ai nici un viitor cu el

ce viitor poti avea alaturi un drogat?
si in plus stii cite boli pot avea astea care se drogheaza?
Doamne citi baieti buni sunt, care nu au treaba cu droguri si chestii din astea.
imi si inkipui reactia parintilor tai cind vor afla.
nu te-as sfatui sa ma icontinui cu un dependent de asta.
nu te supara insa asta e parerea mea.
daca si-a stricat el viitorul sau.nu-i permite sa-l strice si pe al tau

| mihaella00 a răspuns:

E intrebarea mea...am dat din greseala pe anonim...totusi nu stiu ce sa fac sunt foarte confuza!

| mihaella00 a răspuns:

Am sa incerc sa aflu despre el...prietena mea nu ma minte.suntem sincere una cu alta. 10 ani de prietenie...ne zicem totul, ne ajutam una pe alta! Acuma nu stiu.am sa incerc sa vorbesc cu el.

| mihaella00 a răspuns:

Unu la mana...nu am facut sex... diferenta nu conteaza atata timp cat exista iubire! eu nu am avut de unde sa stiu ca el se drogheaza, iar prietena mea are deja prieten straight face

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa-ti vezi de carte ca ai si timp de baieti...Acel baiat nu este sanatos la cap...